PMR Motorola TLKR-T7 - závady

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

PMR Motorola TLKR-T7 - závady

Príspevok od používateľa Jirka84 » 05 Nov 2013, 15:08

Vážení,
mám následující neskromný dotaz na znalé v tomto sortimentu:
TLKR-T7 je označení pro vysílačky v PMR pásmu (cca 446MHz). Kolega je "údajně nastavil" špatně. Prostě se nedovolal nikam. Já jsem zjistil ale na první jednu anomálii, s kterou si nevím rady.
Po standardním základním nastavení všech hodnot (na stejné parametry) u obou stanic zjištěný stav je následující:
1. má trvale signalizaci RX (není slyšet na příjem), režim TX sice je funkční, ale RX nejde nastavit ani do režimu pro poslech slabých stanic = do šumu ( je trvale pod "sqelčem" pro příjem) . Při zaklíčování (z RX na TX) se signalizace RX vypne.
2. RX se zapne pouze při příchodu signálu na kanálu = příjem OK, jde zapnout do režimu pro poslech slabých stanic, při zaklíčování se zapne signalizace TX, vysílač je OK (tato je tedy celá v pořádku).
Snad jsem popsal vše podstatné. Zkoušeno navzájem i proti Inteku MT-4000L (upraveným z 8 na 99k.) s kterým běžně pracuji a který je 100% funkční.
Uživatelský manuál mám(motorola_tlkr_t7_manual_cz) , vše podle doporučení nastaveno stejně na obou, nemám ale servisní manuál a na vyhledávačích se mi nedaří. Nenašel jsem nastavení pro provoz na nízký/standardní výkon (jako u Inteku). Tedy se obracím s prosbou o radu :jak dál s tou první, než použiji "hrubou sílu palice". Díky předem všem za konkrétní posun v řešení.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

brambora
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Jan 2023, 23:01

Re: PMR Motorola TLKR-T7 - závady

Príspevok od používateľa brambora » 13 Jan 2023, 23:49

Dobrý den Jirko,
povíte mi prosím, jak to dopadlo, podařilo se Vám nějak staničku opravit?
Mám stejný problém a napadá mě pouze zkusit pootočit s některým trimrem. Je jich tam ale vícero a nerad bych PMRku pokazil.
0

Napísať odpoveď