skylink problem z lnb?

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Mahel
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 770
Dátum registrácie: 13 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 38

skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa Mahel » 23 Jún 2015, 14:33

Nazdar.
Mam tu jeden problém zo satelitom. Je možné ,aby na LNB konvertor pokazil tak že nejdú stanice čo su na frekvenciach 12168 a 12525 ( konkretne wau ct prima atd.).
Na druhom sat to všetko ide. Na danom sat ostatne stanice idu len tie čo su na spomenutej frekvencii nejdu. Skúšal som aj otáčat parabolou no žiadna zmena kvalita signálu 0 a uroven sa pohybuje okolo 87%. Na ostatnych staniciach je kvalita okolo 70 az 80%.

PS: mam skylink.

Konvertor. http://www.ges.cz/sk/lnb-bs41-GES08103584.html
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa platon.rado » 23 Jún 2015, 14:35

Pod satelitom myslíš satelit ako družicu, alebo satelitný prijímač ???
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa miroja » 23 Jún 2015, 14:39

Ak nepomoze vymana vystupy z Twinu tak ine transpondery z vertikalnej polarizacie ti idu, pripadne technickejsie otazka, ake napatie mas na tych programoch na F-kovom konektore?
0

Mahel
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 770
Dátum registrácie: 13 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 38

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa Mahel » 23 Jún 2015, 15:05

Platon.rado satelitny prímač so mal na mysli.

Miroja. Napätia som nemeral kolko tam mám namerať?

Zarial som skúšal len otačat parabolu nič ine. Budem to skúšat cez sobotu. Zatial ma zauimalo len či sa to môže takto pokaziť že vypadnu 2 frekvencie ,a co mam skúsiť.

Takže.
Zmerat napatia na programoch na F konektore.
Skusit zmenit vstup (to sa robi softverovo v sat primači menu?)

Vdaka za reakcie.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa alidedko » 23 Jún 2015, 15:25

Otázka: skúšal si meniť boxy medzi sebou? Nemáš to len rozladené, neprestali tie frekvencie vysielať?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Mahel
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 770
Dátum registrácie: 13 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 38

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa Mahel » 23 Jún 2015, 15:29

Boxy som nemenil a frekvencia vysiela na druhom boxe ta frekvencia ide normalne.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa miroja » 23 Jún 2015, 15:31

Ak mas konvertor s dvomi vystupmi (naprikald obyvacka + kuchyna), sksusis zobrat problemovy prijmac a utekas do druhej izby, kde ho zapojis namiesto fungujuceho a overisi si, ci je zavada v prijmaci alebo konvertore.
Ak nemas konvertor s dvomi vystupmi, beres satelit pod pazuchu autekas k susedovi (lepsie k susedke-vtedy pribal hadam aj vinko) a over si to tam.
Ak sa potvrdi, ze je to v prijmaci, tak ako prve overis, ci pri programoch vysielajucich z transponedrov vertikalnych, namerias napajanie pre konvertor cca 13V a pre horizontalne cca 18V (+- 0,5V ziadna miera). Ak by si mal stale 18V, bolo by to vysvetlenie, preco ti programy z Vertikalnych transpoderov nejdu.
Daj vediet, ako to dopadlo so satelitom (aj susedkou ;-) )
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa platon.rado » 23 Jún 2015, 16:05

Pred dvoma mesiacmi som menil dve dojeb...né LBN kvôli nefungujúcej HOR polarite.A posrať sa môže všetko...sprav to ako písal miroja.Aj v satelitnom prijímači sa dá nastaviť LNB.Nehral si sa stým.Skús ho ešte resetnúť do výrobných nastavení.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

alois

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa alois » 16 Júl 2015, 06:44

...na druhom to ide.... je to TWIN LBN, alebo komplet iný systém?

Mal som tento problém u jedného zákazníka, ktorý mal starú plechovú parabolu. Vymenili sme ju za AL a všetko ide tak, ako má.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Júl 2020, 08:32

Votriem sa sem, aby som nezakladal novú tému...

Na Astre 23,5 mi v Skylinkovom balíku prestali ísť programy na dvoch transpondéroch - 12344H a 12363V (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT24 HD, ČT3 HD, Prima PLUS HD, Skylink 7,Dvojka HD, Jednotka HD, TA3 HD, Trojka, TV Noe HD, TV8 HD). Ide len zvuk - aj to špatne rozkódovaný - "chrchle" a bargrafy skáču od 0 po 90%...
Ostatné transpondéry (frekvencie) idú normálne.

Môžte prosím niekto odskúšať zmienené transpondéry (programy - netreba všetky stačí napr. TA3 a CT24) a napísať stav? Neviem či je chyba na obežnej dráhe, alebo u mňa na LNB . Mám dva prijímače na LNB QUAD - oba idú / nejdú robnako).
Vopred ďakujem.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa jukov » 23 Júl 2020, 09:42

Mne to ide OK.
Asi musíš vymeniť konvertor.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Júl 2020, 10:21

Asi dostal ranu z nebies :finga:

Dík za info.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa mr.dred » 05 Sep 2020, 22:46

Tak vážení...nebola to rana z nebies...na svedomí to má moje nové internetové pripojenie od O2.
Anténu na spojenie s internetom sme s firemným mechanikom kvôli jednoduchosti poriešili tak, že je uchytená na spoločnom rahne pre sat. parabolu - asi 30-40 cm pod tanierom.Signál bol vyhovujúci aj napriek polohe, zastavanej a stromami zarastenej pozíci a navyše v "jame".
Všetko fungovalo bezchybne zo 4 mesiace. Potom prišiel ten prvý výpadok niektorých transpondérov.
V domnení, že bude závada v LNB som ju vymenil za druhú... povymieňal koaxiály po spojky, kde som mal predtým Diseq prepínače - no bez úspechu - pôvodný stav. Tak som si na balkón nainštaloval TV a sat.prijímač pre kontrolu a pripojil som Satfinder medzi prívody... signál až na malé doladenie taniera na maxime a programy bežali všetky - aj na transpondéroch, kde prededtým nešli...Jupí...ide to.
Ale išlo len do chvíle,kým sa niečo u O2 internetu nezmenilo. Znovu výpadok programov. Po rozbore činnosti - čo som robil predtým, som si spomenul na to, že pri zapájaní TV na balkón som musel napájanie k internetovej anténe odpojiť od šťavy a všetko sa to zároveň reštartovalo (anténa aj router). Vtedy došlo k nejakému novému nastaveniu príjmu internetu a rušenie prestalo...to bolo, že mi to zrazu všetko išlo...
Po tom druhom výpadku som už len reštartoval pripojenie k internetu - vytiahol som ho zo šťavy a všetko nabehlo k normálu. Tým som si potvrdil, že to robí to zas..té pripojenie k internetu...
Uvidím kedy to spraví znovu. Skúsim ho potom reštartovať len cez PC v nastaveniach a zároveň pokontrolujem, čo všetko sa v nastaveniach zmení...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa oravan » 05 Sep 2020, 22:59

Chlapi treba vždy poruchy alebo technika aby ím štatistika porúch šla hore to ím zároveň robí aj dobré slovo teda že majú v tom bordel a závady majú stále .
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa mr.dred » 26 Sep 2020, 20:04

mr.dred napísal:Uvidím kedy to spraví znovu. Skúsim ho potom reštartovať len cez PC v nastaveniach a zároveň pokontrolujem, čo všetko sa v nastaveniach zmení...
Dnes som prišiel ráno z nočnej (medzitým 2x dobre blyslo, ale ďaleko) a programy na spomínaných transpondéroch znovu nešli.Či vypadli už v noci - neviem... Skontroloval som nastavenia na internetovom pripojení - žiadna zmena. Skúsil som reset cez PC - bez zmeny - programy nešli.
Odpojil som potom int. zariadenie od elektriky, chvíľu počkal a znovu zapol...programy nabehli, int. nastavenia pôvodné bez zmeny :rolleyes: Nabudúce skontaktujem O2 servis.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: skylink problem z lnb?

Príspevok od používateľa zipaj » 28 Sep 2020, 01:30

Ak sa zákony nezmenili, všetky vysielače predávané na slovensku (a tým pádom aj modem na O2 internet) by mal spĺňať všetky požiadavky na elektromagnetickú kompatibilitu a ako každý vysielač by mal mať od TÚSR (teraz majú iný názov) potvrdenie o zhode, to sa vydáva na základe certifikátu a na výrobku by si mal mať nálepku s číslom rozhodnutia. V ňom je uvedené v akom frekvenčnom rozsahu zariadenie pracuje, max výkon, úroveň harmonických na výstupe atď. Možno z toho vyčítaš niečo zaujímavé.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok