prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa plukovnik » 15 Nov 2020, 14:30

Dobry den.Mam taky problem ohladom fm tunerov na pc.Skoro vsetky analogove usb fm tunery sa vyrabali len pre operacny system winxp az win vista.Ked som pozeral pci karty s analogovou TV co maju fm tuner tak isto len pre win xp az win vista.Viem ze aj dnes sa daju zohnat fm tunery pre win 7-10 ale tie nove su neuveritelne predrazene za cenu 3 prenosnych radii ponukaju usb fm tunery.Viete o nejakej scheme co by sa dala napojit na usb a aj o nejakou programe co by umoznil prijem fm radia na pc s operacnym win7-10 bez toho aby som nejake specialne ovladace potreboval.Nechcem kupovat za 30-40-50e predrazene fm tunery co podporuju win7-10.Staci co sa teraz deje s web kamerami ze ich ponukaju vdaka distancnemu vzdelavaniu pomali za cenu noveho lcd monitora akoze zaplatit za fm tuner 30+ euro aby som to mohol ladin na pc je pre mna uplny ulet.Si mozem kupit u cinana radsek za 5e radio s vystupom na sluchadla napojit na vstup audio radsej a ladit si tak.Idem mi hlavne o to aby sa fm dalo ladin na pc aby som to nemusel ladit rucne preto potrebujem do usb aj so softom na ladenie.
0

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa 105nu70 » 15 Nov 2020, 15:57

:butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 12 Apr 2024, 14:36, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Nov 2020, 16:07

Tieto čínske dab za 10eur majú mizernú citlivosť na FMpásme, teda aspoň ten môj. Mám ten modrý.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa oravan » 15 Nov 2020, 22:06

Tak vieš ono asi ne ni spojenie medzi FM cez PC aby to nešlo digitálne neviem teda o takom zariadení že tuner je analóg a PC digital a bude to pracovať ale určite sú také zariadenia nedávno tu kolega jeden publikoval šikovnú konštrukciu na na kopnutie
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Nov 2020, 22:09

Tak teoreticky si môžeš zobrat hocijake radio a upraviť ho tak aby ho ovládalo arduino to budeš ovladat cez pc.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa mr.dred » 15 Nov 2020, 22:16

Niekde by som asi ešte našiel starú PC kartu s analógovým tunerom TV a FM , ale čo sa pamätám, nikdy to nechodilo podľa mojich predstáv... vždy tam bolo nejaké rušenie od PC a nedalo sa zachytiť všetky dostupné stanice... spojenie analóg - digitál malo vždy nejaký problém, či už TV, alebo FM...
Dnes je TV o digitálnom prenose - to je iné, ale klasika FM :rolleyes: to už asi nikto riešiť nebude... zachvíľu sa to zmení...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa Mek » 16 Nov 2020, 12:12

Mozno preto si moc nic nenasiel, lebo uz par rokov sa takato technika posuva smerom k tzv. "SDR" (software defined radio). Cez ebay a spol. sa da kupit nepreberne mnozstvo roznych typov prijimacov, od najlacnejsich az po profi. Je vsak na trhu mnoho fejkov (najma najpopularnejsieho, tzv. RTL-SDR), a original nestoji 5 eur ako pozadujes. Ale myslim si, ze na posluch par miestnych VKV stanic postaci hocijaky SDR.
Mimochodom, vyhoda SDR je, ze okrem FM vies demodulovat aj AM, SSB atd. Da sa cez to pocuvat aj digitalne radio (DAB) a pozerat digitalna telka (DVB-T). A ladit sa da nielen VKV pasmo, ale typicky od 27 MHz do 2 GHz (opat zavisi od typu SDR prijimaca). Ak by si chcel ist aj nizsie, teda na DV, SV, KV (alebo nebodaj VLF/VDV), je lepsie kupit SDR s podporou ladenia aj v tychto pasmach.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: prijem a ladenie radia v pocitaci fm tuner na win7-10

Príspevok od používateľa plukovnik » 16 Nov 2020, 17:40

Videl som v jednej elektro predajni take fm 88-108mhz cipy tusim znacka philips za 1-2eura lenze pre Arduino.Cena bola nadherna nejake 1-2e sa mi zda len som ich vcera hladal ze na ukazku ukazem a neviem ci uz ich nevypredali.A k tomu SDR to som skusal ci na tom nepobezi digitalny usb Tv primac lebo ma pekne siroke pasmo primu ale nic nechytal.Ono zas pocuvat letove prevadzky atd.je pre mna dost strata casu.Zijem len raz.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok