meranie rezonancie obvodu

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa gegoo » 04 Jan 2021, 18:17

Priklad : mame obvod tvoreny odporom kondikom a cievkou a postupne zvysujeme frekvenciu a v pripade dosiahnutia rezonancnej frekvencie bude prechod prudu obvodom maximalny , a teraz otazka dokaze bezny multimeter meriat prud na inej frekvencii ako 50 hz ? Je to ine ako napriklad 500 khz ? Nemusim vediet presnu hodnotu prudu ale rezonancnu frekvenciu , cili aj ked neodmera presne prud ale viem strafit rezoznancu frekvenciu , or vlastny postup :) nebudem sa tajit chcem to pouzit na biorezonanciu vlastneho tela a akosi nemam 4000 € na masinu ktora je podla mna predrazena a fyzika funguje predsa
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Jan 2021, 18:37

Prúd merať čili som ešte nevidel :twisted:

Tvoje odpovede sú v špecifikáciách multimetra. Tam je uvedené, do akej f bude merať a s akými chybami.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa gegoo » 04 Jan 2021, 19:20

Drakoush vola sa to citanie z porozumenim , cili je cechizmus spojka ze akoze alebo nieco take . Predpokladal som ze tu budu ludia ovladat citanie s porozumenim , predpokladam ze mi teraz nalozis ale tak komu niet rady tomu niet pomoci
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Jan 2021, 20:02

Ja čítanie s porozumením ovládam, Tebe to asi nejak nejde, nečítal si medzi riadkami, nevyčítal si tam tú srandu (pre istotu som dal aj smajlíka, ale nevadí).
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa solec » 04 Jan 2021, 20:07

gegoo napísal:
04 Jan 2021, 18:17
Priklad : mame obvod tvoreny odporom kondikom a cievkou a postupne zvysujeme frekvenciu a v pripade dosiahnutia rezonancnej frekvencie bude prechod prudu obvodom maximalny , a teraz otazka dokaze bezny multimeter meriat prud na inej frekvencii ako 50 hz ? Je to ine ako napriklad 500 khz ? Nemusim vediet presnu hodnotu prudu ale rezonancnu frekvenciu , cili aj ked neodmera presne prud ale viem strafit rezoznancu frekvenciu , or vlastny postup :) nebudem sa tajit chcem to pouzit na biorezonanciu vlastneho tela a akosi nemam 4000 € na masinu ktora je podla mna predrazena a fyzika funguje predsa
...rád sa nechám poučiť: čo to je tá biorezoncia vlastného tela a ktorá to je mašina za 4000E na tento účel?
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa breta1 » 04 Jan 2021, 20:42

Nebudu se vyjadřovat k funkčnosti a předraženosti těchto úžasně zázračných přístrojů ani k nějaké záhadné biorezonanci lidského těla (tyto debaty by určitě vedly k uzamčení této diskuze), ale snad pár slov k technické stránce dotazu:
1. neuvádíš, o jaký RLC obvod jde, zda paralelní nebo sériový. Vzhledem k tomu, že píšeš o zvýšení proudu, půjde o sériový rezonanční obvod
2. běžný multimetr měří na střídavém rozsahu jen do jednotek kHz, takže měřit nárůst proudu v rezonanci kolem 500kHz nepůjde.
3. přesto ale lze tento multimetr použít - měřit DC proud toho generátoru, který je připojen k RLC obvodu. Proud by se měl při rezonanci významně zvětšit
1
Obrázok 1

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa gegoo » 04 Jan 2021, 21:42

...rád sa nechám poučiť: čo to je tá biorezoncia vlastného tela a ktorá to je mašina za 4000E na tento účel?
[/quote]

V skratke ide vlastne o to ze ak je clovek chory tak pri prechode prudu ( maleho ) telom vznikaju tzv peaky tj rezonancne frekvencie , bakterie parazitov , rakovin a podobne ( vola sa tozapper ) , je tam vlastne popisane ako odpor alebo reakcia tela na frekvencny prud , ako ja som skeptik a neverim tomu ale frajerka ma nahovorila a snazim sa to spochybnit pretoze vsetko co do obvodu zaradim ( bez ohladu na napetie v pripade nevodivych veci ) aj kus sutra bude mat urcitu rezonancnu charakteristiku ale to neznamena ze kamen ma anginu samozrejme , a oni to tak interpretuju , neexistuje zdrava rezonancia , kazda rezonancia je dosledkom nejakej choroby a su na to tabulky myslia sa frekvencie 1hz az 900 khz , Tazko povedat :) sancu tomu dam ale pripravim sa .
breta1 napísal:
04 Jan 2021, 20:42

1. neuvádíš, o jaký RLC obvod jde, zda paralelní nebo sériový. Vzhledem k tomu, že píšeš o zvýšení proudu, půjde o sériový rezonanční obvod
2. běžný multimetr měří na střídavém rozsahu jen do jednotek kHz, takže měřit nárůst proudu v rezonanci kolem 500kHz nepůjde.
3. přesto ale lze tento multimetr použít - měřit DC proud toho generátoru, který je připojen k RLC obvodu. Proud by se měl při rezonanci významně zvětšit
no ok tak snad to bude tak fungovat ,

Jop , v podstate seriovy , ja - frekvencny generator , cize meriat prud frekvencneho generatora , lenze nebude sa menit uz len tym ze sa dviha frekvencia ? ci pri rezonancii sa zvecsi nejak extremne ?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Jan 2021, 21:46

Zaujímalo by ma, ako to budeš potom skúmať, či to pomohlo, alebo nie.
Lebo pozorovať to na sebe je dosť subjektívne, ono by to chcelo skôr sledovať prítomnosť baktérií pred a po. Ako to máš v pláne?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa daqq » 04 Jan 2021, 21:49

Ach jo... tak, mozes pouzit osciloskop s tym, ze si do "serie" so sebou zaradis odpor na ktorom budes merat ubytok.

Tiez by si mal merat "vstupny" signal a robit pomer zmeraneho a vstupneho nakolko amplituda z generatora (tiez by ma zaujimalo co pouzijes ako generator) sa ti moze menit s frekvenciou a hlavne tym, ze to nebudes mat korektne zakoncene.

Cele meranie ti v skutocnosti bude merat vsetky mozne parazitne javy, kable, sum, prepoje so zemou a ty tam budes mat len minimalny vplyv, ale ked ti to spravi radost tak do toho.
...rád sa nechám poučiť: čo to je tá biorezoncia vlastného tela a ktorá to je mašina za 4000E na tento účel?
Bohuzial, pavedeckych masin ktore ti zmeraju vsetko aj to co neexistuje je plny internet. Vid.:
https://www.youtube.com/watch?v=YXztlbJYx7Y
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa breta1 » 04 Jan 2021, 21:51

Jak moc se proud v rezonanci změní, záleží na Q obvodu.
Teoreticky (bez R) to bude zkrat, prakticky zde omezeno R.
0

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa 105nu70 » 05 Jan 2021, 11:16

:butthead:
2
Obrázok 1 Obrázok 1
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 12 Apr 2024, 14:36, upravené celkom 2 krát.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Jan 2021, 12:44

trocha odbocim: mal som kolegu, ktory isiel na toto super vysetrenie. chytil do ruk sondy, chlapik pokrutil gombikmi, rucicka na pristroji poskakala a o chvilu sa mu vytlacilo niekolko stran A4 kde bol zoznam roznych virusov, bakterii, jeho cakry, energeticke pole, biopole a samozrejme oblubeny prekysleny organizmus.
Ale na to vsetko mal samozrejme dotycny terapie a zazracne tabletky za super vyhodne ceny.
Takze aby nakoniec ten biorezonancny pristroj nebol len obycajny generator sumu a ohmmeter, aby to vyzeralo vierohodne, ked sa toho dotkne
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa StefanST » 05 Jan 2021, 13:50

gegoo napísal:
04 Jan 2021, 18:17
... nebudem sa tajit chcem to pouzit na biorezonanciu vlastneho tela a akosi nemam 4000 € na masinu ktora je podla mna predrazena a fyzika funguje predsa
Chcelo by to asi kúpiť tú zázračnú mašinu, a pozrieť, ako "vyrába namerané hodnoty"
gegoo napísal:
04 Jan 2021, 21:42
... ale frajerka ma nahovorila a snazim sa to spochybnit ...
Dovoľ frajerke, aby zainvestovala. Na oplátku sa dozvie (možno), čo to vlastne meria/nemeria.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Jan 2021, 13:50

0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa medved » 05 Jan 2021, 17:52

Ale no... toto je oveľa lepšie a účinnejšie. Mám to doma a plyny vyskladám presne na mieru podľa čakier. Hlásne sa mi pekne do poradia do SS, dík.
https://biocharger.com/shop/
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 05 Jan 2021, 18:38

No super, teslák za 15k.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa medved » 05 Jan 2021, 19:30

U mňa však máte zľavu, aj ampulky s plynmi mám, všetko sa presne nastaví :mrgreen:

citácia z webu:
Its plasma gas spectrum tubes generate bio-photon light, producing a customizable sweep of digitally pulsed electromagnetic fields (PEMF) through a range of frequencies that can include radio, sound, and light. This bathes the whole body in a rich field of bio-compatible frequencies, and each cell in the body selectively absorbs the needed frequencies.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 05 Jan 2021, 19:58

Mal som na katedre aj časticovú fyziku, ale o biofotóne počujem prvýkrát. Pulzné pole s frekvenciou viditeľného svetla, dúfam že tým myslia to že aj nf aj vf výboje vidno. Oscilátor 400THz som tiež ešte nevidel.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa medved » 05 Jan 2021, 20:44

Nemám šajnu... nato treba študovať ezokraviny a nie časticovú fyziku :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Pozitron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 19:49

Re: meranie rezonancie obvodu

Príspevok od používateľa Pozitron » 05 Jan 2021, 21:27

Maskrtnik01 :
Obycajna IR LED, ktora vyzaruje na vlnovej dlzke 940 nm - frekvencia toho ziarenia je cca 319 THz.
Takze taky generator nie je nemoznost.
P.S. Na biorezonanciu vobec neverim, som jej zarytym odporcom !
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok