TV Sony Bravia - Problém s nahrávaním DVBT2 vysielania.

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

gaaspi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12 Sep 2021, 14:36

TV Sony Bravia - Problém s nahrávaním DVBT2 vysielania.

Príspevok od používateľa gaaspi » 12 Sep 2021, 14:51

Dobrý deň. Máme televízor Sony Bravia KDL32WE615 a príjmom DVB-T2 cez spoločnú anténu (takže nemám priamy signál z antény ale ide to cez rozbočovače spoločného rozvodu asi aj cez kanálové meniče. Hľadal som info čo s tým môže byť ale všade sú len tie všeobecné rady ako napríklad aj tu ale to sú obecné veci ktoré mám dávno skontrolované. Manuálne spustenie nahrávania ide, ale ak nastavíme časovač, vtedy sa program jednoducho nenahrá. Avšak pri nastavení časovača žiadna hláška nevyskočí že by s tým mohol byť problém. Dočítal som sa že vysielateľ nemusí podporovať nahrávanie kvôli právam alebo tak. Ale pred tým ako sa telka kúpila tak nahrávanie išlo. Ono to prestalo fungovať zo dňa na deň. Mali sme starší typ Sony Bravia ktorý tiež podporoval nahrávanie, ale kvôli prechodu na DVB-T2 sme museli zakúpiť novší model keďže ten starý podporoval iba príjem DVB-T1. Viem že by sa to dalo vybaviť pripojením lacného set top boxu ktorý by slúžil len ako rekordér, ale my práveže nechceme mať pripojené zbytočne ďalšie prístroje čo je extra kábel a extra ovládač navyše. Doteraz PVR fungovalo a všetko bolo OK. Pred tým než by sme to skúsili dať servisu, tak ešte skúsim či neviete poradiť ak sú na tomto fóre aj nejakí opravári televízorov.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Sony Bravia - Problém s nahrávaním DVBT2 vysielania.

Príspevok od používateľa miroja » 13 Sep 2021, 08:33

Ak nemas moznost pouzit iny zdroj signalu v byte, skus telku preniest k niekomu, co ma iny zdroj signalu a PVR mu funguje. Nepredpokaldam, vsak, ze by to mohlo byt signalom, no budes vediet presnejsie, ci hladat chybu v TV.
Nerobil si nahodou upgrade FW v telke (pripadne nemas zapnute autoupdate v menu)? To by mohlo byt vysvetlenie.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: TV Sony Bravia - Problém s nahrávaním DVBT2 vysielania.

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Sep 2021, 11:14

Ja som casom zistil, ze nema cenu kupovat telku kvoli funkciam (ja som kupil telku kvoli skype aj kameru, plus yutube, ty si ugradeoval tv kvoli DVB-2), lebo jedneho dna to aj tak vypnu. Mne skype fungoval na TV asi 2 roky, potom po dalsom roku zabloovali aj youtube.
Neviem ci tvoj problem je opravitelny. Ale viem ze ked si kupis napriklad andrioid box do 100e, tak ti to vyriesi vsetky problemy aj do buducna. Ja mam IPTV s archivaciou progranov na 1 tyzden. Nemusim nic nahravat. Kodi (software pre IPTV) ma aj funkciu download. Este som to nepouzival, ale asi sa da program aj nahrat/stiahnut.

Viem toto nie je riesenie tvojho problemu, ale info do buducna ze toto je jedna z moznosti...



Vzdy je lacnejsie a jednoduchsie kupit novy android box (ak treba lepsi, vykonnejsi, novsi) ako celu telku. Ja mam android box z ciny za 30e. Nie je 100% (velmi zriedka zamrzne asi 2-4 x za mesiac), ale za tu cenu mam taku dan. Vsak co..., cina..., zase nesklamala...zase sa to serie.... :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: TV Sony Bravia - Problém s nahrávaním DVBT2 vysielania.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Sep 2021, 15:26

ak ti program normalne funguje, tak problem je v telke. Sony ma dlhodobo take svojske riesenia, preto uz od nich nic nekupujem.
Tv sa v dnesnej dobe oplati len ako zobrazovadlo, ziadne smart funkcie.
proste velky monitor, ktory pripojim na externe reproduktory a externy zdroj signalu - satelit, iptv, smartbox...
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Sony Bravia - Problém s nahrávaním DVBT2 vysielania.

Príspevok od používateľa miroja » 14 Sep 2021, 16:22

Ja to takto riesim uz dobrych par rokv ;-) . Na telke s integrovanym DVB-S2 nerozchopdis take moznosti primu ako ponuka trochu lepsi samostatny satelitny primac nech uz je telka akokolvek SMART ....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok