TV neprehrá niektoré filmy

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

TV neprehrá niektoré filmy

Príspevok od používateľa Mego » 14 Feb 2023, 20:53

EDIT: Aby som to upresnil, súbor naľavo mi neprehraje, súbor napravo prehraje

Čauko, mám x filmov na USB a niektoré mi neprehraje. Tak sa snažím zistiť, že reku prečo a čo mám urobiť, aby ich prehralo? V prípade filmu, čo sa nedá prehrať, mi vypíše jednoducho "Formát nepodporovaný". Toto mi ukáže VLC: https://snipboard.io/p0AEZy.jpg
Vedel by niekto help? Videá a zvuky sú niečo, do čoho sa skoro vôbec nevyznám.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: TV neprehrá niektoré filmy

Príspevok od používateľa balu » 14 Feb 2023, 21:16

U TV celkem běžná záležitost, s tím jsem se setkal už mockrát.

Pokud máš film ve formátu, který TV neumí, zkus ho překódovat. Použij na to program Handbrake - je celkem jednoduchý a má mnoho možností a přitom je celkem intuitivní. Z AVI do MP4 nebo MKV by měl zvládnout hravě. Je vhodné zkontrolovat nastavení zvuků (aby Ti případně nevyhodil nějaký, který bys tam potřeboval) a nastavení titulků, abys případně film nezprznil. Umí i film na začátku nebo na konci oříznout. Neumí bohužel vystříhnout něco uprostřed (například kdybys chtěl vyházet reklamy z nahrávek z TV), ale převody mezi formáty zvládá dobře. Můžeš si třeba překódovat nahrávku v současném HEVC na něco méně náročného pro dekódování (a přehrávání) na starších strojích. Vzhledem tomu, že se video vždy překódovává trvá převod filmu (podle náročnosti) docela dlouho - nenech se tím zaskočit.

Druhá možnost je do TV (pokud to jde) nainstalovat VLC nebo KODI. To jsou přehrávače, které hned tak něco nezaskočí.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: TV neprehrá niektoré filmy

Príspevok od používateľa Mego » 14 Feb 2023, 21:26

VLC poznám, ale netušil som, že sa dá doinštalovať do TV :)
Ono obidva files sú .avi a obidva kodek MPEG4. Jedine, čim sa lišia je rozlišenie, ale to by telka mala zvladnuť ne?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: TV neprehrá niektoré filmy

Príspevok od používateľa balu » 14 Feb 2023, 21:46

Pokud lze do TV instalovat aplikace (má nějaký vhodný operační systém) je určitá (větší či menší) šance, že do ní lze nainstalovat nějaký jiný, než vestavěný, přehrávač. Osobně bych doporučoval KODI. Má obrovské možnosti a může sloužit i jako multimědiální centrum. Obzvláště, pokud má TV připojení k síti. Dají se do něj připojit síťové disky a můžeš přehrávat nejenom z USB. Ale to všechno záleží i na možnostech TV.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: TV neprehrá niektoré filmy

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Feb 2023, 08:43

pozri si v navode tej tajnej telky, ci ma podporu na Xvid a AC3. Na starych telkach som casto narazil na to, ze nedokazu spracovat 5.1 zvuk, iba stereo
balu: lenze tie apky vedia len to, co zvladne telka. Ak je to nejaky lacny kram, ktory nema hw podporu pre dany kodek, tak ani ten najlepsi prehravac s tym nic neurobi, lebo aj keby to chcel dekodovat cez procesor, tak narazi na mizerny vykon cpu.
Telky su dost obmedzene, co sa tyka rozsiritelnosti a procesor tam bude nejaky lacny arm, ktory staci akurat tak na komunikaciu s hw dekodermi a zobrazenie menu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď