problém so SQUELCH

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

problém so SQUELCH

Príspevok od používateľa datam » 02 Jún 2009, 19:26

Má tu niekto skúsenosť s opravou RF-10-ky??? Konkrétne mám problém s nastavením SQUELCHu. Je stále otvorený a po odpojení antény zareaguje čo nasvedčuje že pracuje správne len má asi zle nastavenú prahovú úroveň. Orientačne som našiel trimer ktorý má za úlohu nastaviť úroveň vstupného signálu do priepusti 8kHz ktorá je schválne naladená mimo frekvenciu fone prevádzky. Regulácia je funkčná ale iba v malom rozsahu. Nastavil som citlivosť na minimum a otvorí to aj 20cm drôtu a nie to ešte 1,5m anténa.

Mám komplet elektrodokumentáciu a servisný manuál ale teraz som zistil že schéma nezodpovedá skutočnosti. Všetko sedí okrem Nf časti kde je aj tento obvod.

Ešte ma zaujalo že som otváral origo plombu a trimer bol už odlepený od barvy. To navedčuje že problém bol asi ešte vo fabrike.
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 02 Jún 2009, 21:19

mohol by si mi poslat tie schemy na iwo1222@azet.sk ?
bol by som ti velmi vdacny...

je dost mozne ze akurat ta tvoja bude vadny kus, kedze vravis ze trimrom sa hybalo pred plombovanim tak zrejme uz od vyroby,

jedine co ma napada je vymenit cele okolie sqelchu a potom to skusit nastavit nanovo
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 02 Jún 2009, 21:45

Toto robia vo veľkej miere elektrolyty, schéma nemám, nepoviem Ti bližšie. :wink:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 03 Jún 2009, 11:43

Kompletná dokumentácia má 90MB tak dávam zatiaľ iba schému Nf časti kde je aj obvod potlačenia šumu. Zase upozornujem že tento modul nesedí s reálom ale princíp je pravdepodobne rovnaký.

Podľa origo dokumentácie sa úroveň nastavuje trimrom R401. Rozmiestnenie súčiastok na DPS nesedí tak som išiel podľa pinov IO401. Dokonca nesedí ani hodnota R401. Musím modul vytiahnuť von (práca tak na 2hod) a až potom môžem ísť podľa DPS.

Základ je v tom že na svorku č.405 sa privedie 5V a omedzovač by mal pracovať. Ak tam napätie nieje omedzovač je vyblokovaný. Táto funkcia pracuje ale ako som uviedol neviem ako zmeniť prahovú úroveň (regulácia je v strašne malom rozsahu ale lineárna po celej dráhe trimra). Elit je tam všetko tantal. Kto pozná vie že všetky súčiastky sú vyrábané pre armádu a nesú aj príslušné označenie.

Škoda že nikto nemá schému tejto novšej verzie Nf časti :cry:

Každopádne skúsme pošpekulovať :wink:
Prílohy
Nf ?as? + preru?ova
Nf ?as? + preru?ova
1
Obrázok 1

jozef35
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Sep 2018, 17:00

Re: problém so SQUELCH

Príspevok od používateľa jozef35 » 21 Sep 2021, 21:18

Pokusim sa obnovit toto stare vlakno a spytat sa ci sa niekomu podarilo zohnat schemu toho novsieho zapojenia NF casti pripadne uspesne nastavit citlivost sumovej brany tak aby nebola pri pripojeni antenny stale otvorena?
datam napísal:
02 Jún 2009, 19:26
Má tu niekto skúsenosť s opravou RF-10-ky??? Konkrétne mám problém s nastavením SQUELCHu. Je stále otvorený a po odpojení antény zareaguje čo nasvedčuje že pracuje správne len má asi zle nastavenú prahovú úroveň. Orientačne som našiel trimer ktorý má za úlohu nastaviť úroveň vstupného signálu do priepusti 8kHz ktorá je schválne naladená mimo frekvenciu fone prevádzky. Regulácia je funkčná ale iba v malom rozsahu. Nastavil som citlivosť na minimum a otvorí to aj 20cm drôtu a nie to ešte 1,5m anténa.

Mám komplet elektrodokumentáciu a servisný manuál ale teraz som zistil že schéma nezodpovedá skutočnosti. Všetko sedí okrem Nf časti kde je aj tento obvod.

Ešte ma zaujalo že som otváral origo plombu a trimer bol už odlepený od barvy. To navedčuje že problém bol asi ešte vo fabrike.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok