viac TV na jeden satelit

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa rakato11 » 16 Nov 2020, 16:37

Já jsem kdysi sobě i známým napojoval více televizorů pro sdílení jedné satelitní dekódovací karty. Ke každému TV je zapotřebí satelitní přijímač (ty jsem používal AB Cryptobox 650HD), ke každému jsem od konvertoru LNB dotáhl koaxiální kábel. Pokud se jednalo o propojení dvou satelitních přijímačů tak ty jsem jednoduše propojil mezi sebou LAN kabelem a samozřejmě satelitní přijímače patřičně nastavil. Pokud těch televizorů bylo více tak jsem to řešil přes Switch přepínač (ze server přijímače do switche a odsud k jednotlivým master přijímačům).
Pokud má přijímač od Telekomu tak ten určitě nepodporuje sdílení jak již psal Dr.Martin.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Nov 2020, 17:48

Box je zatiaľ len jeden..Tak box nieje asi problém ten telekom vrátiť a nechať si len kartu.
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Hop377 » 16 Nov 2020, 18:15

No najskor si zisti aku dekodovaciu kartu pouziva telekom, pretoze nie vsetky typy kariet sa daju zdielat a niektore su parovane so zariadeniami providerov, teda budu Ti chodit len v zariadeni od providera a nie inom co si kupis niekde inde.
0

soundastic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 21:37
Bydlisko: Trenčín

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa soundastic » 16 Nov 2020, 21:20

Pomaly môžete na cardsharing zabudnúť. T-com - párovanie, rovnako orange. Digi samozrejme, keďže ju prevádzkuje T-com. Skylink a Freesat sú už oficiálne jedna spoločnosť a pripravujú koniec irdeta... Nove karty sú Viacses Orca. + Párovanie s prijímačom... Úplna katastrofa je ale to, že komfort DVB-S2 tunera v TV je už bezpredmetný...
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Nov 2020, 21:31

No o tom skylinku som tiež počul, som zvedavý ako to dopadne a či naši ruský bratia vymyslia nejakú obchádzku.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Hop377 » 16 Nov 2020, 21:31

Preco myslis ze DVB-S2 v TV je uz bezpredmetny? To uz nebudu dekodovacie moduly do CI slotu, v novych kodovaniach? Lebo dnes zatial funguje dekodovanie cez sparovane moduly v CI, napr. UPC, Plustelka. uz stracam prehlad dlhsie som sa tomu nevenoval.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Nov 2020, 22:47

technikus110 napísal:
16 Nov 2020, 15:03
Dokonca zdielanie kariet je zmluvne zakázané. (aj keď mi nie je jasné, ako to vedia skontrolovať)
Bud dotycneho niekto nabonzuje, alebo niekedy to zistovali podla poctu ziadosti. Zjednodusene, v streame sa posiela aj identifikator, pomocou ktoreho sa generuje kod v karte, ktorym sa dekoduje stream - program.
Cize ked chces pozerat, tak prijimac si cez kartu zisti kluc na dekodovanie. A teraz ta kontrola: cele je to zalozene na tom, ze je nestandarne, aby si na jednom prijinaci sledoval viac stanic, alebo viackrat tu istu.Cize karta vyhodnocuje ako casto chodi poziadavka na kluc. ak je to prilis casto, tak sa proste blokne. A ked ju dotycny reklamuje, tak z nej vedia vycitat aj toto.
Digi malo pred par rokmi prave s tymto problem, lebo menili kluc tak casto, az to karta vyhodnotila ako zdielanie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Hop377 » 17 Nov 2020, 00:27

Myslim si ze nemas pravdu, pretoze nie je nic vynimocne aby prijimac dekodoval viac streamov naraz, napriklad moj naraz moze nahravat dekodovane 4 streamy a piaty mozem sucasne sledovat.
Z dob ked som blizsie zaoberal kartami nevidel som kartu, ktora by okrem zapisu povoleni zaznamenavala informaciu ktory stream je dekodovany. Mozes mi prosim ta povedat ktora karta vie zanamenavat informacie o dekodovani streamu?

Ale je fakt, ze zdielanie si si vedia kotrolovat sharingove servery podla doatazov o kluc, kdez je to online. Teda ak mas prilis vela dotazov postupne Ti predlzuju dobu kedy Ti poslu dekodovaci kluc, az nakoniec dostanes ban.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Nov 2020, 07:03

ako som pisal, bolo to uz davnejsie, par rokov dozadu. Ano, sharing servery si bezne monitoruju pocet requestov.
Na taku kartu sa tam toho zmesti, lenze vela informacii nie je uzivatelaky pristupnych.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa marek181818 » 17 Nov 2020, 10:01

Písal som aj na Telekom fórum.Samozrejme legálnou cestou.Majú tam síce odpoveď pre jedneho, čo sa tiež pýtal,citujem :
Na satelite Telekom môžeš mať nax. 4 magioboxy, ak potrebuješ piaty riešením by bolo doobjednať Magio Go box, ak máš aj internet
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Hop377 » 17 Nov 2020, 11:23

To hej mozes mat viac TV, ale budes platit aj nejake poplatky za dalsie TV. Myslim ze tealkom ma v zaklade 2TV, dalsi doplacas.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa marek181818 » 17 Nov 2020, 11:45

Práve mi odpísali to isté ohľadne že Max 4 boxy+ to box Len otázka potom ďalšie boxy len nájomné za box alebo celý balík
0

Napísať odpoveď