viac TV na jeden satelit

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa zabijak » 12 Dec 2009, 20:10

dole v izbe mame telku s digi satelitom a ja chcem od vystupu anteny co ide koax do TVP tahat paralelne dalsi hore mamke a dalej este pre mna do izby.bude tam nejaky problem?neposkratujem daco :twisted: nevadi mi ze budem pozerat to co prave ide dole.televizory niesu inak s nicim inym spojene ako v bytovke ci tahanie signalu po niektorych dedinach.
0

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 12 Dec 2009, 20:14

Môžeš to tak zapojiť cez klasický rozbočovač. Lepšie riešenie však je takéto -
Televízor ktorý je pri príjmači prepojiť cez cinch konektory alebo HDMI, prípadne cez scart. Druhý televízor normálne pripojiť cez koaxiál.
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

ixxxxo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 23 Apr 2008, 00:00

Príspevok od používateľa ixxxxo » 12 Dec 2009, 20:18

Zapojit to mozes cez rozbocovac. Ale velky vyznam v tom nevidim, kedze na vsetkych troch TV budes moct pozerat len ten isty TV kanal.
Pripadne k budes chciet u seba daco pozerat tak to behat dole prepinat.
0

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa zabijak » 12 Dec 2009, 20:22

ok tak skusim ten rozbocovac.a co je vlastne v tom rozbocovaci?mozno by som si ho spravil sam doma ked nie moc zlozite,alebo tam nic nieje iba poprepajane konektory?
do kelu :evil: som dal hladat ten rozbocovaxc cez gugl a schytal som virus :evil: idem skusit pospajat volaco dufam ze navybuchne nic :?
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 12 Dec 2009, 20:45

zabijak napísal:ok tak skusim ten rozbocovac.a co je vlastne v tom rozbocovaci?mozno by som si ho spravil sam doma ked nie moc zlozite,alebo tam nic nieje iba poprepajane konektory?
do kelu :evil: som dal hladat ten rozbocovaxc cez gugl a schytal som virus :evil: idem skusit pospajat volaco dufam ze navybuchne nic :?
Rozbočovač si za pár korún kúp v TV technike. Sú aj 3-výstupové ... (Vnútri je "takmer nič", no doma to nespravíš).

Ak to len zdrátuješ dokopy, porušíš 75 ohm impedanciu, (dva - polovica, tri - tretina). Nastane impedančné neprispôsobenie, so všetkými neblahými následkami, t.j. obrovský útlm signálu, odrazy signálu, ...).

Inak, každé rozbočenie ťa stojí, (teoreticky, minimálne) 3,5 dB na úrovni signálu ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa mr.mio » 12 Dec 2009, 20:59

zabijak napísal:..s digi satelitom....
A čo tak dokúpiť rozbočovač pre SAT(signál s LNB) a kúpiť si ďalšie prijímače?
Neviem si predstaviť že by si pozeral na 3 TV rovnaký program,to nedáva zmysel!
0

Kiwwicek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 07 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Hlohovec
Vek: 38

Príspevok od používateľa Kiwwicek » 12 Dec 2009, 21:10

Alebo kupit STB s dual tunerom .....
0
Hledej mne lásko má, kde je pivo tam jsem já.

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 12 Dec 2009, 21:14

Satelitné prijímače mávajú vstup od konvertora, z ktorého sa ovláda aj polarizácia a pásmo, a potom výstup "LOOP OUT", ktorý sa dá zaviesť do ďalšieho prijímača a pozerať aj iný program. Ibaže s rovnakou polarizáciou a pásmom. Najlepšie asi je inštalovať konvertor (LNB) tzv. DUO alebo až QUATRO a ťahať do prijímačov nezávislé koaxy. Potom sa dá na každom voliť program nezávisle, pravdaže z rovnakého satelitu. A je tiež možné cez vstavané modulátory pospájať výstupy všetkých prijímačov do spoločného bytového/domového rozvodu a tak mať možnosť pozerať všetko všade.
0

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa zabijak » 13 Dec 2009, 09:54

no uz to ide a ani nic nedymi :lol: pouzil som odporove rozdelovace odpory 160ohm do zivej a90ohm oproti kostre.dolfi mohol by si mi nakreslit co tam je to " takmer nic " mozno sa mi to podari.. :wink: vyriesene diki.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 13 Dec 2009, 10:31

Takmer nic je napr. toto:
Prílohy
rozboova.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa zabijak » 13 Dec 2009, 10:39

jaj to je jednoduche sem drotik tam drotik to sa da :P ok diki.
0

Používateľov profilový obrázok
laci
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 394
Dátum registrácie: 20 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa laci » 13 Dec 2009, 11:04

Ked chces robit s rezistormy, tak mozes robit aj takto:
Prílohy
rezistorovy rozbocovac.oregano.png
0

jano192
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Nov 2010, 00:00

viac tv na jeden satelit

Príspevok od používateľa jano192 » 14 Nov 2010, 10:41

serus chcel by som sa spitat ci by ste mi neporadili tiez mam doma klasicky satelit a tiez by som chcel napojit 2 tv (teraz som to prepojil iba tak ale musiim pozerat to iste na oboch tv) chcel by som vediet co potrebujem aby som mohol pozerat na kazdom tv iny program, satelitny prijimac mam ILLUSION M5 aky musim dokupit a co vsetko este potrebujem????
0

Používateľov profilový obrázok
badal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 12 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 53
Kontaktovať používateľa:

Odporový rozbočovač

Príspevok od používateľa badal » 14 Nov 2010, 11:29

laci, to není dobře. Odpory musíš mít v každé větvi, tj. i v té vstupní, a nemají hodnotu Z(0) (jak uvádíš 75 Ω), ale pro (n-1) výstupní větev budou mít hodnotu (n-2)/n*Z(0) , tj. v tomto případě (3 výstupní větve, tedy celkem 4) 37,5 Ω.
Ale tahle věc bude mít dost velký útlum, což by zase na RF výstupu satelitu nemuselo vadit.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa marek181818 » 14 Nov 2020, 20:56

Zdravim.Oživím tému. Neviem ako sa to rieši teraz, niečo som sa síce dočítal.Jedná sa o magio satelit a 5 TV.Ako mať v každej izbe nezávise sledovanie TV.Samotné TV budú mať ten slot na kartu.No,ale ževraj sa to dá aj cez jednu kartu sledovať.Pôvodný plán bol,že bude satelit z neho kábel pôjde do takéhoto rozbočovača https://www.tipa.sk/sk/antenny-rozbocov ... gLjhfD_BwE .Na nete som našiel,že je niečo aj takéto https://www.hacom.sk/eshop/multiprepina ... ml#prilohy. Ono dalo by sa aj že koax z každej izby pôjdu rovno do LNB paraboly.No neviem.Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 14 Nov 2020, 22:20

Môžeš použiť ten multi prepínač a quatro lnb pozor nie quad, ale lacnejšie víde octo lnb. Potom je tam ale problém s tými káblami určite ich minieš viac keď pôjdeš od každého tv až k parabole. To si už musíš rozpočítať ty. Neviem ako je natom magio so zdielaním karty ale na 99% to s prímačmi čo si dostal od telekomu nepôjde.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa marek181818 » 14 Nov 2020, 23:38

No nejde to pre mňa, ale pre kolegu z práce.Stavia dom, resp už bude bývať aj v ňom.Do každej izby je privedený jeden koax , tie su vyvedené zatiaľ na povalu spolu s ethernetom.Bude tam tiež elektrika atď.Len vravel,že má magio a to tam dá.Neviem či iný poskytovateľ to má lepšie realizovateľné, alebo by muTelecom vedel dajak pomôcť.To ostáva sa už len opýtať ich.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa technikus110 » 16 Nov 2020, 15:03

Ak máš prijímače uspôsobené na zdieľanie kariet a zároveň ich máš v jednej domácej sieti, tak to ide. Ale nie s tým, čo dostaneš od Telekomu. Dokonca zdielanie kariet je zmluvne zakázané. (aj keď mi nie je jasné, ako to vedia skontrolovať) Ja mám staré Edison-y a jeden je Master a tri sú Slave v pohode.

Od každého prijímača mi ide koax priamo na viacvývodové LBN. Ako medzikus mám zlučovač 1x terestriál a na každom kanáli aj prepäťová ochrana. Na terestriáli je filter pre 4G/5G.

Ťahať samostatné koaxy od LBN je síce pracnejšie, ale lepšie ako multi-prepínače.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Nov 2020, 15:32

Nevidel som, ale určite má nejaký starší box ešte od nich.Ono káble sú na povale v mieste, kde by mal byť satelit.Čiže káble by mali ešte dočiahnúť priamo do LNB.Týmpádom o jednu starosť by bolo menej.Ono zatiaľ bude stačiť aj 3TV, Kde 1+1 može byť obraz ten istý.Ten tretí bude mať ďaľšia osoba.Ale to by bolo len dočasné aj tak.Podstate jedná sa o izby:
1.Obývačka
2.Detská
3.Spálňa
4.Pracovňa-neskôr možno detská 2 :D
5.Svokra :D :D :D

Ku každému TV je aj interneť, len neviem či staré TV majú už takú možnosť, teda smart neviem či má ale skôr asi nie.

Čo sa týka internetu, ten má tiež od Telekomu.Pripojenie hl.kábel bude tiež na povale, resp podkrovi.Ale to je jednoduchšie riešiť.

Hlavne tá TV je horšie.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: viac TV na jeden satelit

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Nov 2020, 15:56

No stále píšeš o TV, neviem či teraz myslíš že knim máš aj boxy alebo nie. Na TV je to zložitejšie zdieľanie kariet podporujú len niektoré Samsungy pokiaľ viem a aj to je pekne náročné sprevádzkovať. Ako som ti už písal ja aj tu kolega na magio boxoch to nerozchodíš. Ako klienta môžeš použiť najlacnejší čo nájdeš, ale ako server pre 4 dalších klientov by som pozrel nejaký drachší. Samozrejme cez lan načo by si si komplikoval život s RS232.
Ked nevieš koľko ich budeš mať tak kúp radšej to octo lnb predsa len, oproti quad tam neni taký rozdiel v cene a budeš to mať aj dobudúcna. Boxy môžeš dokupovať postupne k televizorom.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Napísať odpoveď