Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

petrsonTD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Okt 2012, 21:37

Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa petrsonTD » 26 Okt 2012, 15:31

Zdravím, chcel by som si postaviť Teslovu cievku. Zaklady poznam dake pretože študujem odbor Mechanik Elektrotechnik, ale som len v druhaku. Na internete som to pozeral dáke návody, ale predtým než začnem by ma zaujimal najidealnejši pomer primarnej a sekundarnej cievky, pretože síce udávajú kolko ma byť čoho, ale rád by som vedel aj prečo, a bohužial mam problem aj zo schemami, neviem si vybrat tu spravnu. Najskôr by som sa asi snažil postaviť len dáku na 24V. Pretože toto by mal byť môj prvý projekt tak ocením každú radu.
Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa PL509 » 26 Okt 2012, 16:44

stacilo pohladat na nete jake TC chces stavat je totiz viac druhou .. no a co ze si v druhaku ? ja tiez a mam za sebou uz par teslakou jaku mas predstavu o tvojom TC ? mal by to byt SGTC, VTTC, SSTC, DRSSTC ... a co ti je vlastne nejasne ? Aj tu na fore sa riesili pomery na SGTC aj VTTC a aj SSTC
0

petrsonTD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Okt 2012, 21:37

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa petrsonTD » 26 Okt 2012, 17:03

Ak mam byť úprimný toto radenie počujem prvý krát hoci to pozorujem už dlchšie. Najskôr asi len dáku SGTC na 24V. Ja osobne by som bol najračej kebyže mi daku schému už dakým odtialto odskúšanú hodite, lebo predsa ak by som mal problem tak by sa to lachšie riešilo. Prípadne aspon dáku odporučiť.
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa PL509 » 26 Okt 2012, 17:12

SGTC napajat 24V je celkom blbost dalo by sa to realizovat ZVS driverom alebo nejakou zapalovacou cievkou budenou 555 (co neni najstastnejsie riesenie) taka otazka kam na skolu chodis ?
0

petrsonTD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Okt 2012, 21:37

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa petrsonTD » 26 Okt 2012, 17:17

:? ja som si aj myslel že niečo dopletiem, uprimne mne nezaleží na tom ktorý druh to bude :D budem rád ak mi dačo poradíte a vzhladom k tomu že to je môj prvý projekt ktorý by som rád spravil sa aj rád neham viesť. Na školu chodím na Strednú odbornú Polytechnickú. :D dúfam že si si nemyslel že som na výške.
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa PL509 » 26 Okt 2012, 17:19

nemyslel len ide o to ze Teslaky vseobecne su dost nebezpecke hracky .. rozumies aspon principu fungovania SGTC ? no co to ZVS sa ti nepozdava ?
0

petrsonTD
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Okt 2012, 21:37

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa petrsonTD » 26 Okt 2012, 17:55

Ja som vcelku dosť chytrí chlapík a sú mi jastné základné pravidla.To ZVStko sa mi moc nepáči. Mne osobne sa páči dosť tato jedna https://www.youtube.com/watch?v=Dyam4Xz95O4 .
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesko Coil - uplne od nuly potrebujem poradit

Príspevok od používateľa PL509 » 26 Okt 2012, 20:29

to mas ISSTC a pri tom videu je aj link na stranku .. tak skus pohladat az potom ked ti bude nieco nejasne tak napis a stale nejako moc nechapem co vlastne chces ...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok