rozvadzace

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

rozvadzace

Príspevok od používateľa Ememe » 06 Jún 2014, 22:10

konecne som sa pohol dalej s elektrikou, a mam uz aky taky navrh projektu, kde mi bolo odporucane mat viacej rozvadzacov. Co mi pride logicke ako tahat kopec kablov z jedneho rozvadzaca na daleke miesta, teda aby som si to ujasnil, mam teda hlavny rozvadzac kde povedzme spodne poschodie mam potahane kable a na prve poschodie potiahnem z nejakeho povedzme trojfazoveho istica kabel hruby a hore pripojim do dalsieho istica alebo tam uz netreba istic na druhej strane ? A odtial zase istice,chranice na zasuvky a svetla.

potom uzemnenie, v projekte su dve, teda jedna pre dom, nedaleko hlavneho rozvadzaca, a druha je vonku kde je taky maly zahradny domcek a garaz, treba to tak ? a nevznika medzi dvomi bodmi zemnenia nejake skokove napatie ci sa mi nieco take mari zo skoly este

Takto je to asi lacnejsie aj efektivnejsie riesenie zrejme je to tak ?

zemnenie sa dava v novostavbach asi do zakladov ze ? no u mna to viem spravit ako je bleskozvod stylom do zeme pri vonkajsej stene domu.
samozrejme nie hned vedla bleskozvodu to mi je jasne.
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: rozvadzace

Príspevok od používateľa elmara » 07 Jún 2014, 21:33

Ememe napísal:konecne som sa pohol dalej s elektrikou, a mam uz aky taky navrh projektu
Jestli ten projekt je opravdu kvalitní a hlavně platný, tak ho předej nějaké firmě elektro, ta už bude dobře vědět, co a jak má udělat. :D
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2501
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: rozvadzace

Príspevok od používateľa Jirka84 » 07 Jún 2014, 21:50

Po přečtení Tvého příspěvku přemýšlím nad následujícím:
co je otázka, co je konstatování.
Asi bych se nejprve zamyslel nad Tvojí odborností: jsi v oboru elektro osoba znalá nebo lajk s "pivními znalostmi"? Pokud patříš mezi první kategorii, pak se ptám:proč dumáš nad projektem, za který jsi zaplatil nemalé peníze - ptej se především toho projektanta, jak to myslel, co Ti navrhl. To jsou informace pro prováděcí firmu a tedy i pro Tebe jako investora. Pak: zadej firmě nebo sám pracuj podle projektu, který musíš předložit reviznímu technikovi při žádosti o Výchozí revizi. Skutečnost se totiž musí shodovat právě s tím projektem, podle kterého revizák nesmí nalést závadu odporující normám elektro, aby mohl vystavit právě onu Výchozí revizní zprávu.
PS pokud bys NÁHODOU patřil do druhé skupiny, pak nemám komentář, protože provádění elektroinstalace včetně montáže certifikovaných rozvaděčů může provádět pouze "osoba znalá s platným oprávněním" k takové činnosti... .
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Napísať odpoveď