Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Jan 2017, 23:47

Sledujem tuto temu uz par dni....

Najviac sa mi paci ze uz je tu 100 prispevkov a este ste sa tu nepohadali a nenadavate si a admin to nemusi zamknut. A dufam ze k tomu ani nedojde.

Waldes a racmaster:

Prosim vas, urobte tu konverziu a dajte sem ten zatazovy test taky aky vam vyjde, bez ohladu ci to bude uspesne alebo nie.

U mna budete velki frajeri :thumbup: ked vam to pojde a dokazete vsetkym ze to ide (samozrejme nepodvadzajte) a este vacsi frajeri :thumbup: :thumbup: :thumbup: ak to nevyjde a priznate si svoju nepravdu, tym ze tu zverejnite zatazovy test, ktory dokaze ze sa to neda konvertovat.

Ja nemam sajnu o tom co sa deje na elektrodach baterky, takze som tu len ako divak, a pripustam obidve moznosti aj ked sa priklanam viac k moznosti ze sa to ...... (domyslite si to)
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 26 Jan 2017, 23:57, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Jan 2017, 23:53

Ak by na toto niekto zo Ziliny zhanal akumulatory tak poskytnem. Akúmulátory sú používané a s polovičnou kapacitou. Ale vylucne na toto laborovanie!
0
Naposledy upravil/-a elmoto v 27 Jan 2017, 08:35, upravené celkom 1 krát.
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Waldes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 64

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Waldes » 27 Jan 2017, 00:15

To "romiadam"

Za seba môžem povedať, že ja určite zverejním skutočné výsledky či budú také alebo opačné!

Waldes.
0
Nikola Tesla vedel viac ...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa mato3000 » 27 Jan 2017, 09:15

len či sa ich dočkáme ... vydno že tápete úplne vo všetkom. Ten záťažový test už mohol byť spravený aspoN 6x keby ste mali šajnu o tom. Ale čo už budeme čakať na program,, potom na meráky , potom na " správny bočník" potom na to že nemáte návod , potom na to že máte isto zlý " zásaditý " síran, potom na to .... potom na to, že bude trvať kým rozchodíte neúspech a odmlčíte sa na rok/dva ... že majstro Waldes .

A potom sa vlastne odmlčíte, preo aby vám nik neukradol aa nepatentoval si nápad :crying: a preto že sa budete báť ropnej lobby a USA ....

no teším sa , ako vravím aspoň tu je sranda
0

Používateľov profilový obrázok
Waldes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 64

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Waldes » 28 Jan 2017, 15:35

Keďže odborníci na otázku ako šetrne chemicky desulfovať baterku mlčia prinášam ja ako amatér návod na metódu pomocou EDTA. Ak sa niekto rozhodne pre takúto chemickú desulfáciu napriek všetkým jej negatívam, teda hlavne že olovo premenené na síran olovnatý sa rozpustí a vylejeme ho preč, teda baterka bude mať už len časť pôvodnej kapacity nájde ju na adrese :

http://www.adeptts.cz/soubory/obnova_ba ... i_edta.pdf .

No myslím si, že metód chemickej desulfácie je rozhodne viac, lebo nepredpokladám že pred 40 rokmi to bol roztok EDTA ktorý bol volne dostupný.

Waldes
0
Nikola Tesla vedel viac ...

Používateľov profilový obrázok
Waldes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 64

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Waldes » 30 Jan 2017, 16:55

Konečne som mal čas a cez víkend som pátral na nete a veru stálo to za to ! :applause:

Zistil som, že síran hlinitý je jedným z asi desiatich rôznych síranov a kamencov, ktoré sa predávajú ako prípravok Amper PLUS !!! a ktoré si ľudia bežne sypú do akumulátorov ... Viď napríklad http://www.saers.com/recorder/craig/Tur ... y//Na2SO4V


Teda rozhodne to nieje nič, čo by mohlo akumulátor poškodiť !!!

Dokonca sa tým vyvrátila aj moja nedôvera voči kamencom !

Zároveň sa potvrdila aj moja dedukcia, že negatívny výsledok neznamená že to urobil alum ale že ten akumulátor bol zničený už predtým !!!
Takže ostáva jediná otázka ako dobre alebo zle funguje samotný alum ako elektrolyt. Teda účinnosť nabíjania, kapacita atď.

To "racmaster" kde si zohnal ten síran Ty ? Mne ten môj dodávateľ dnes pri urgovaní objednávky "radostne" zvestoval, že nieje na sklade ...

Waldes.
0
Naposledy upravil/-a Waldes v 30 Jan 2017, 18:59, upravené celkom 2 krát.
Nikola Tesla vedel viac ...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Jan 2017, 17:28

ja skapem ... síran hlinitý neni kamenec ty dežo !!!!!!

keby si nebol taký ch*j , tak ti pošlem na kilá, mám ho asi dve tony....

A to že si ho tam taký dežovia ako ty sypú to ešte nič neznamená, najme ak to je len súčasť kyselého elektrolytu. Čaarovné je len to ,že sa im to páči :D
Samozrejme sa to páči nejme tomu predajcovi : 100 grams $7.00 (small car batteries 28-34 pounds)
umrem , originál 1kg stojí asi 0,5E :potlesk:

-- Spojený príspevok 30 Jan 2017, 17:33 --
Waldes napísal:
Zároveň sa potvrdila aj moja dedukcia, že negatívny výsledok neznamená že to urobil alum ale že ten akumulátor bol zničený už predtým !!!
bože toto je kreténovina :thumbup:

-- Spojený príspevok 30 Jan 2017, 17:40 --

Teraz čítam .... až som skoro dostal šlak ....
Waldes napísal:
Dokonca sa tým vyvrátila aj moja nedôvera voči kamencom ! Viď napríklad http://www.saers.com/recorder/craig/Tur ... gy//Na2SO4
.
Šak to je síran sodný :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: , o akom kamenci to točíš ???? ********** prečo tu oblbuješ ludí, to že si ty ***********, tak to si nehaj pre seba. Podla teba sa chemikálie rozdelujú na kamenca a ostatné sprostosti ?


Ježíííííš , admini ... zmazať, BAN , vyhodiť ... nikdy sen mepustiť, tak to je trapas na mraky .... keby ten ******* aspoň raz použil googl normálne .....


! Kľud,príspevok bol upravený.Poprosím bez tých nadávok!Porušenie pravidla č.5. upravil : 30.1.2017 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa spin90 » 30 Jan 2017, 17:42

:lol: :lol: :lol: Ale klidek, sranda musi byt, nemazat nic :D
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Waldes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 64

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Waldes » 30 Jan 2017, 18:41

To mato "3000" Ak si nepamätáš, tak na to že síran hlinitý nieje kamenec som Ťa upozornil práve ja !!!

inak vďaka, pri upravovaní som omylom ten príklad uviedol inde ako mal byť. Už som to opravil.
0
Naposledy upravil/-a Waldes v 30 Jan 2017, 18:55, upravené celkom 1 krát.
Nikola Tesla vedel viac ...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Jan 2017, 18:51

mato3000,

Paci sa mi ako argumentujes, ze je to blbost, mam pocit, ze sa v tom vyznas., ale nepaci sa mi (a myslím že aj inym) ze tu nadavas
keby si nebol taký ch*j
Ty šašo počmáraný
to že si ty chmulo
keby ten trtko
za to ze niekto pise to o com si mysli ze ma pravdu. Je to jeho nazor.

Nakoniec myslím že je to jeden bod pravidiel forumu, že sa tu nemá nadavat a urazat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Jan 2017, 19:19

romiadam, vieš čo sa mne nepáči ? že ten šašo opraví to čo tvrdí a ešte sa tu robí múdry....

Walinko, škoda že som ťa necitoval, nabudúce sa už poučím .. ty sa nehanbíš ako chlap pred chlapom upraviť si príspevok a potom machrovať ?

-- Spojený príspevok 30 Jan 2017, 19:21 --
Waldes napísal:To mato "3000" Ak si nepamätáš, tak na to že síran hlinitý nieje kamenec som Ťa upozornil práve ja !!!

inak vďaka, pri upravovaní som omylom ten príklad uviedol inde ako mal byť. Už som to opravil.
nie ty si priamo X krát tvrdil, že síran hlinitý je kamenec a keby nie mňa, tak ani netušíš čo sú to kamence a budeš čarovať s " ALUMom" hore dole a ani nebudeš tušiť čo to je ...
tu je len pár príkladov, že tvrdíš že alum je síran hlinity a pritom sa jedná o kamenec a to neviem aký presne
Waldes napísal:... no s tým alum-om nemáš pravdu! Síran hlinitý nieje kamenec, kamence sú napríklad siran hlinotodraselný a podobne. Alum je len skratka aluminium sulphate a nevymyslel ho Bedini, stretol som s ním aj v inej anglicky hovoriacej literatúre.
Ak si pozriete https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADran_hlinit%C3%BD tak "alum" je klasifikovaný ako zdraviu škodlivý ! No ak si pozriete E520 http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E520 tak zistíte, že je bežne používaný v potravinárstve !???
-- Spojený príspevok 30 Jan 2017, 19:28 --
romiadam napísal:mato3000,

Paci sa mi ako argumentujes, ze je to blbost, mam pocit, ze sa v tom vyznas., ale nepaci sa mi (a myslím že aj inym) ze tu nadavas
.
nikdy nenadávam bez významu, pozri si moje skoršie príspevky, bendíni debilíny je ale jasný z minulosti ... to že waldilíni kašle na moje vedomosti a prekrúca, rozpráva o tom do čoho sa nevyzná, ale mudruje a ešte má tú drzosť, že tu o mne tvrdí, že to on má pravdu, tak to ma utvrdzuje, že waldulíni je tak trochu jednoduchý. Všimni si , toto čo ti sem teraz napíšem platí medzi jednoduchými luďmi. Ak chceš upútať pozornosť jednoduchého človeka, musíš rozprávať tak aby tomu pochopil. Keďže ignoduje odborné veci, tak čo mám robiť ? Pozri si ovečky čo sa hlásia k politikom, podla toho vidíš kto kam patrí .


P.S.: všimni si kolko sa toho naučil tu a teraz odo mňa, možno už dokonca pochopil čo sú to podvojné soli, ešte keby tak pochopil, čo je kyselina a čo zásada :D .... ale čo sa naučil od " slušných ludí ? " no len to že .... vlastne čo ? Normálny ludia sú ticho, lebo boj s hlúposťou je ťažký a núti napríklad ľudí sa vyjadrovať neslušne ... Takže sa zasmejú a serú na neho. Takže kto tu robí záslužnejšiu prácu ??? Kludne ma môžu admini vyhdoiť, ja sa nebránim. Aspoň tu bude viac perpeťákov, magnetákov, voľnoenergetikov ... a debilínov...




P.S.2: čo vám na tej skúške tolko tvá ?????
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa elmoto » 30 Jan 2017, 20:08

Mato zbytocne to tu poburujes. Ja nechapem ako toto mozu moderatory tolerovat. Ano mas v hlave ale to ti nedava pravo tu s ludmi zametat. Napis ako to je. Zdovodni to a vysvetli. A koniec. Ostatne nechaj na nich. Dakujem
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Waldes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 64

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Waldes » 30 Jan 2017, 20:14

Nikdy v živote som nenapísal, že síran hlinitý je kamenec !!!!!!!

No keďže aj vikipedia ho radí medzi alumy viď "
alum.jpg
a zároveň všade je o týchto baterkách hovorené ako o alum baterkách, tak tento názov som prebral aj ja.

A teraz, som zistil, že súčasťou Amper Plus sú nielen sírany ale aj kamence ...

Waldes.

Edit: doplním, každý si má možnosť prečítať druhú stranu tohto vlákna sám ...
0
Naposledy upravil/-a Waldes v 30 Jan 2017, 20:21, upravené celkom 1 krát.
Nikola Tesla vedel viac ...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Jan 2017, 20:18

:potlesk: :potlesk: :potlesk: ty boha, takže ak sa na stránke objaví slovo ALUM, tak to znamená že tam patria všetky ostatné chemikálie ??,? Domrneeeee, čo je dole napísané pri tom alumínium sulfáte ????

Bože PICnite ma niekto, tolko k***tizmov ......

-- Spojený príspevok 30 Jan 2017, 20:19 --

Týmto verejne prosím adminov, udelte mi BAN už ma to tu fakt nebaví , ja debil sem vždy pozriem a nechám sa zatiahnuť do ****** debaty s ******** ....

Dakujem dovi/dopo ... toto fórum potrebuje debilov, aby si to chrochkali od slasti :thumbup:


! Nevhodné slová zmazané.Opätovné porušenie pravidla č.5. upravil : 30.1.2017 mirosne !
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa elmoto » 30 Jan 2017, 21:01

Poďme si dať radšej. Mám jablčko 52% z roku 2003 a je moc moc fajne. Potom sa bude lepšie kecať. A ešte parádna štrúdľa od ženušky a naše detičky nám do toho zaspievajú a zatancujú a to bude tá pravá radosť zo života. Nie toto :agree:
0
nie som tu

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Dali2 » 30 Jan 2017, 22:49

Dost dobre nechapem, preco sa tu riesia pohlavne organy a neriesi sa odborna uroven debaty:

1. ze ju nema kto posudit, lebo tomu kazdy hovno rozumie??? Ale potom naco je to forum moderovane???
2. je uplne jedno, o com a ako sa debatuje, hlavne ze pocitadlo pristupov a prispevkov stupa, to je jednie kriterium uspechu???

Sorry, ale to je ubohe..... a smutne.... tento web sa nikdy nezbavi nalepky pristavu "perpetakov" a na veky vekov sa to bud volat iba sopelweb...

Kolko sikovnych, znalych, ochotnych a dobrych ludi uz odtialto odislo - to ako nikomu neprekaza??? Dalsi je na odchode... Skvele!!! Len tak dalej!!!
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Jan 2017, 00:58

Ja som to tu uz minule pisal.
Kym je Svetelektro verejne a otvorene forum pre hocikoho, nemoze sa ocakavat ze tu budu vsetky prispevky na urovni. Su tu dobre prispevky, take vseliake, a potom haluze a perpetum mobile a podobne zvasty.
Ak niekto sa opyta ako sa v zasuvke zmeria prud, tak mame dve moznosti : odpovedat, alebo neodpovedat a ignorovat dotycneho.

Ja to tu sledujem od zaciatku, lebo naozaj ma zaujima ci sa to da alebo nie a ako dopadu tie zatazove testy (ak vobec neake budu - uvidime). Mato3000, nie je dovod odchadzat a bola by to velka skoda, keby si kvoli Waldesovi odisiel - mam na mysli kvoli tejto baterkovej teme.Ja len dufam, ze sa to nestane.

Aj projekt ElekTICO sa neako utisil. To bol dalsi .... neviem ako ho nazvat. To je jedno. A uvidime ci nam Waldes ponukne tie testy, alebo cela tato tema zapadne prachom....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa vlado5 » 31 Jan 2017, 10:20

"Maťo3000" hlavne klídek. Bolo by zlé, keby sa všetci kritici zbalili. Konštruktívna kritika je vždy na niečo dobrá. Túto tému sledujem iba zbežne, nakoľko už názov napovedá, že je to podľa mňa "cípovina". Aj keď Einsteinovi sa tiež vysmieval celý svet.... Mal som kedysi tú česť pracovať aj s batériami kyselinovými aj alkalickými, takže viem o tom niečo. Taktiež som pracoval s ľudmi a osvojil som si zásadu-najprv počítaj do desať a potom reaguj!! A ešte som si zapamätal jednu poučku- "Lepšia kritika od múdreho, ako pochvala od hlupáka" !!! Každá strana (kritici aj autori takýchto tém) si v tom nájde svoje. Asi toľko.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Jan 2017, 10:38

Ja si tiež myslím, že je lepší jeden kritik ktorý sa vyzná, ako desať tvrdohlavých neznalých mudrlantov.

Jednoducho , si chemik ,tak si najdi trochu času a daj dokopy pár argumentov čo sa týka chemického zloženia a zatriedenia spomínaných pojmov a chemikálií, potom tam daj vzorce chemických reakcií, ktoré tam v tom ktorom procese prebehnú a tak bude v tom jasno nielen oponentom,/teda aspoň dúfam/ ale aj ostatním, ktorí už chémiu aj pozabúdali.Mimochodom, v slovenskej wikipedii je tež síran hlinitý pomenovaný ako kmenec,takže preto asi tie zmätky,bolo by dobre vysvetliť čo a prečo sa tým všetko pomenúva ...
Ináč je zbytočné dvíhať si tlak a chrliť nadávky,lebo ako mi vravievala moja svokra ...Nerozčuluj sa ,žlčník si pohneš. :D

Ak si ani potom neuvedomia - ,,že tudy cesta nevede,, tak sa to stopne a nech sa hrajú na inom piesočku,kde im budú všetci len držať palce a pritakávať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Waldes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky
Vek: 64

Re: Konverzia kyselinovo olovenej baterie na alkalicku bateriu

Príspevok od používateľa Waldes » 31 Jan 2017, 12:11

Kritika je dobrá vec, rozhodne si viac vážim kritiku ako bezduché pritakávanie. No ide aj o formu kritiky. Ak niekto apriori predpokladá, že ten druhý je blbec len preto, že má iný názor ako on, tak potom vôbec nevníma fakty z ktorých ten druhý vychádza alebo vôbec nezaregistruje iróniu s ktorou ten druhý niečo napísal. A úplne posledné je zhadzovať a zosmiešňovať oponenta alebo dokonca nadávať. Ja nikomu svoj názor nevnucujem, netvrdím, že určite to funguje ale na základe svojich vedomostí a skúseností som dospel k názoru, že to má zmysel vyskúšať. Málokedy ma moja intuícia sklame ale stáva sa to, samozrejme nie som neomylný. No odrádzanie od pokusu neberiem ako konštruktívnu kritiku a vnucovanie názoru už vôbec. Každý máme právo na svoj názor! Ja osobne ak niekto mi niečo tvrdí s čím ja nesúhlasím, tak mu práve naopak poviem vyskúšaj a uvidíš, že prídeš ku takému istému záveru ako ja. A budem mu nápomocný aby to mohol zrealizovať.

Waldes.
0
Nikola Tesla vedel viac ...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok