Rafiho topic (pomoc rady)

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa lacog » 22 Máj 2022, 20:33

To je ťažko povedať pretože objektívne poradiť ti vie len ten kto pozná tieto obidve telky - a taký asi tu nie je.
Možno fakt pozrieť aké majú diaľkové - síce sa to zdá ako blbosť ale vie to riadne človeka na...rať keď vždy omylom stlačí iné tlačidlo.
A u mňa by veľmi zavážila tá rozšírena záruka na 40 mesiacov ak to ešte platí. (gogen)
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 26 Máj 2022, 17:51

kúpili by ste? alebo radšej u nás nejakú inú značku?

https://xiaomiplanet.sk/xiaomi-mi-tv-p1-smart-tv-19/
0
Obrázok

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa lacog » 27 Máj 2022, 14:56

Neviem ja som asi staromilec ale telku by som kupoval radšej v "normálnom" obchode. Medzi "normálne" obchody rátam aj ich eshopy. Je potrebné počítať aj s podporou, záručným a pozáručným servisom.
A osobne spozorniem ak je niečo neskutočne výhodné...
Ináč do pozornosti ti dám aj čínsku značku TCL - druhý najväčší výrobca TV po Samsungu
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6204
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Máj 2022, 15:07

lacog: no vidis a ja som isiel do tesca po rozky a vratil sa s telkou :-) 42" za nejakych 160 eur. na to, ze u mna je to fakt len zobrazovadlo (mam satelit), tak to staci. navyse to vie hdmi-cec, takze jediny ovladac mam od satelitu. a na to, ze je to len fullhd, tak pri 4k vysielani to mal dost luxusny obraz.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 27 Máj 2022, 16:08

nooo chlapci, asi som sa rozhodol, bude to zrejme tento

https://www.lgshop.sk/55-lg-55nano753pr

už len kvôli tomu pivo čo dávajú ako darček :mrgreen: :partyman:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa cool-zool » 27 Máj 2022, 20:25

Rafi keď vypiješ oba 5 L súdky piva naraz , tak Ti bude jedno na aký televízor budeš pozerať ... :rolleyes:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa mirosne » 27 Máj 2022, 23:04

Ahojte,pridám sa aj ja k hodnoteniu,teda k môjmu názoru.
Kúp si Tv aký sa ti páči a spĺňa tvoje požiadavky,nehľaď na recenzie,to stojí za hovno.Všetky Tv vyrobené v dnešnej dobe sú síce pekné,moderné,veľké,ale nevydržia nič.To je úplne jedno,akú značku,zaplatíš len za tú značku a aj tak,všetko sú to hnoje,bohužiaľ.Navrhoval by som kupovať čo najlacnejší,aby si potom nebanoval,koľko si dal veľa koruniek.Dva roky budeš mať určite pokoj,lebo platí záruka,potom smola a je úplne jedno,akej značky máš TV.To je čisto len môj názor. :yawinkle:
0
Pozdravuje vás Miro.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa lacog » 28 Máj 2022, 14:45

Nedá mi nereagovať...
V prvom rade nie som ani predajca ani servisák TV všetko sú len moje dohady a názory.
Všetky značky a ceny sú len ako príklad - namiesto Samsungu si predstavte hociakú značku ;-)

Príklad 1. Samsung 50" 400€ a LG 50" 400€ Panasonic 50" 400€ ... - tieto TV budú plus mínus rovnaké a záleži len na osobných preferenciách

Príklad 2. Samsung 65" 500€ a Samsung 50" 500€ - ten 65" bude mať horší panel - horší obraz

Príklad 3. Noname 50" za 300€ a Samsung 50" 400€ - môžu mať rovnako kvalitný obraz ale u Noname je podľa mňa väčšie riziko, že skôr pôjde na zberný dvor už len z dôvodu, že sa nebude dať opraviť

Nesúhlasím s radou "kúp si najlacnejší aj tak ti nevydrží dlhšie" - ako nikto ti nezaručí kedy sa ti TV pokazí ale ak si kúpiš noname čo núti výrobcu postaviť ho aspoň trochu kvalitnejšie??? Nič - pretože ty si ďalší nekúpiš znova rovnakú noname značku. On je postavený skôr na to aby podliezol cenu za každú cenu ;-) Čiže vyrobiť čo najlacnejšie ešte aj na tom zarobiť a to je všetko. To si značkový výrobca nemôže dovoliť pretože ak si kúpiš Samsung a ten po 2 a pol roku odíjde tak aká je šanca, že zase si kúpiš Samsung??? A vo väčšej miere to platí u drahších - ak si kúpim najlacnejší Samsung a ten sa mi pokazí po 2 a pol roku tak to budem vnímať inak ako keď sa mi po 2 a pol roku pokazí telka za 1500€.
Neverím, že nejaký značkový výrobca neuvažuje takto.
A to ešte neberiem do úvahy to, že ten noname výrobca musí nakúpiť súčiastky a panel dajme tomu od Samsungu alebo LG...

Ak by som mal kúpiť telku dajme tomu do čakárne u lekára tak fakt idem po čo najlacnejšej telke ale domov kde si chcem pozrieť film v dobrej kvalite tak kvalita obrazu je u mňa najhlavnejšia vlastnosť! Ako rozumiem tomu, že málokto si dovolí neriešiť cenu - ale podľa mňa je najlepšie si stanoviť strop koľko som ochotný za ňu dať a niekde tam hľadať. Tak ako som spomínal pre mňa je kvalita obrazu najhlavnejšou vlastnosťou preto som si radšej kúpil len 55" telku aj keď za tie peniaze sú aj 75".

A ešte som zabudol na zdroj signálu pre TV - ak sa bude jednať o SD vysielanie tak je to šum a fuk - ak si pozrieš niečo v 4k HDR s dobrým audiom tak fakt nech je ten obraz kvalitný.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Máj 2022, 15:46

mirosne: áno, je to jedno za akú značku platíš, ale niečo ti prezradím, otec má kamaráta už 40 rokov opravára TV, prešlo mu cez ruky už veľmi veľa TV aj ploché, teda LCD LED, plazma,, a prezradil niečo čo predlží životnosť TV o X rokov, a to je to, že podsvietenie sa nesmie nikdy nastaviť na viac ako 60%, priznajme si, na nových TV LEDky svietia nenormálne jasno, videl som TV (65") čo nastavil šikovný chalan v obchode ktorý sa k tomu ani nerozumel a TV svietil ako lampa, najskôr čo odíde v TV sú LED pásy, a aby neodišli tak skoro moduly, tak na noc treba vypínať z elektriny, a TV vydrží o dosť dlhšie

lacog: "Ako rozumiem tomu, že málokto si dovolí neriešiť cenu" samozrejme,, ja som najprv vyskúšal a napísal priamo LG a zopár obchodom kvôli zlave prípadnému daru ako sponzor,, tak čakám, kedže tolko love nemám, max 400 a aj to je už vela, kedže kúpa liekov je na prvom mieste, :pain:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Máj 2022, 16:00

Rafi87 napísal:
19 Máj 2022, 17:17
tí ktorí majú na 100% tým odíde podsvietenie do 2 rokov
Tak to je záhada (alebo možno až zázrak), že môj Benq monitor je od roku 2014 na 100% jase a stále svieti :D A to ide prakticky každý deň priemerne 6 hodín. Vlastne keď tak nad tým rozmýšľam, ešte sme doma nemali zobrazovaciu jednotku, ktorej by odišiel podsvit. A jas je vždy a všade na 100%. Dokonca aj naše prvé LCD z roku cca 2008 a ešte CCFL podsvitom stále svieti... Na 100% :D
Rafi87 napísal:
28 Máj 2022, 15:46
na noc treba vypínať z elektriny, a TV vydrží o dosť dlhšie
Tak ten môj monitor asi tomu pánovi pošlem ako kus výnimočnej techniky, lebo ten som vytiahol z elektriny len keď som ho presúval na iné miesto. Posledné roky ho už ani nevypínam tlačidlom.
No ale teraz vážne, po každom odpájaní TV odídu najskôr filtračné kondenzátory na primárnej strane zdroja. Je to celkom bežný jav, keď je niečo roky zapojené v sieti, potom to odpojíš a už to nejde, lebo už sa to nenabije na dostatočnú kapacitu. Napríklad... Ale to môže byť a nemusí... Netvrdím, že mu neprešla rukami stovka televízorov, ale zároveň neznamená, že sa dá na základe týchto štatistík tvrdiť to čo tvrdí on. Vždy treba pozerať na pomer predaných kusov vs. pokazených kusov vs. podmienky používania... Keď to má ísť na 60% jasu tak to si neviem predstaviť čo by som videl, keby na monitor/TV svietilo slnko.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Máj 2022, 16:07

Edgar: "môj Benq monitor je od roku 2014 na 100% jase",,, monitor s TV neporovnávaj, lebo na monitore je podsvietenie nastavené napevno, či? a po 2. na TV je to rozdelené, JAS a PODSVIETENIE, si to pozri na nových TV, všade je zvlášť podsvietenie, ktoré treba najviac na 60% dať, strašne vela ludí mu nosí LED telky, 2-3 ročné kde sú odídené pásy, ale to je lahké opraviť, na ali sa objedná podla tipu za 20-30€ a vymení sa,, horšie to je s modulmi

P.S. nehádam sa,, každý má svoj názor :agree: :partyman:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Máj 2022, 16:23

No neviem, keď mením jas, tak sa mení intenzita podsvietenia :D Aspoň teda na tom mojom monitore. A na notebookoch detto
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 28 Máj 2022, 16:27

ako som písal, monitor je monitor, tam je možno inak, a možno sú tak nastavené, že máš 100% jas, ale skutočne je len na 80% chapíš,, no na TV to je zvlášť, podsvietenie a jas :roll:
1
Obrázok 1
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Máj 2022, 00:54

Ten opravár má pravdu,čím je nastavenie podsvitu vyššie,tým skorej vyšťavíš led pásy.
1
Obrázok 1
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa rakato11 » 29 Máj 2022, 03:30

Bavíte se tu o podsvícení jak jej nastavit. Rafi87 i mirosne mají pravdu. Já když měním v televízoru podsvícení tak vždy ještě na plošném spoji kde je regulace jasu tak tam fyzicky rezistorami nastavuji proud LED diodami v podsvícení a ještě stáhnu v užívatelském menu na všech vstupech podsvícení na třebas 70% a jas je perfektní.
A Edgar, Ty si umísti televizi tak aby Ti na ní nesvítilo slunce a nebo zatáhni závěsy nebo rolety nebo žaluzie, nevím co máš doma.
1
Obrázok 1
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 29 Máj 2022, 17:34

chlapci,, prosím poradte,, v novembri otec kúpil takýto SAMSUNG UE55ES8000 od kamaráta za 130€, za tie peniaze sa to moc oplatilo, ALE v telke po 3 týždnoch odišla základná doska,,, po pol roku som dnes našiel rovnakú dosku z telky (45€) na ktorej pri presúvaní praskol displej, pán mi písal, že je ako nové,,

tak mám dilemu, že či si nechať ten samsung alebo kúpiť si ten LG? v tom samsungu nie je vstavané wifi a ani bluetooth a BT potrebujem,,, takže neviem čo robiť

https://www.mall.sk/led-televizory-uhlo ... ue55es8000
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 29 Máj 2022, 18:52

0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 29 Máj 2022, 18:54

áno v popise, ale kým nám tú krátku dobu fungoval, tak ani wifi ani BT,, jedine cez kábel šiel net
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Máj 2022, 00:50

Zobral by som tú "novú" dosku, vymenil a TV predal. Bez problémov to predáš aj za tých 175€ a nebudeš v strate. Ten model má okolo 9 rokov, tak ťažko bude tá ďalšia doska ako nová.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Príspevok od používateľa Rafi87 » 30 Máj 2022, 06:41

a myslíš že by sa tú TV podarilo predať za 175€? :pain:
0
Obrázok

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok