ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa Jozko95 » 11 Máj 2012, 20:17

alidedko napísal:Jozko95: Klucove slovo je "CCIR - OIRT", pozri si v googli.
Velmi pekne dakujem za pomoc.
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa muziker » 11 Máj 2012, 20:41

alidedko napísal:Jozko95: Klucove slovo je "CCIR - OIRT", pozri si v googli.
Nič v zlom, ale rádioprijímač TESLA TALISMAN 308 U je univerzálny prijímač výlučne pre príjem AM (krátke, stredné a dlhé vlny) naviac dosť nevalnej reprodukcie (bakelitová skrinka a reprodukcia podmazaná sieťovým brumom). Osobne by som neodporúčal také experimenty. Naviac hrozí úraz el. prúdom, keďže ide ako som už povedal o univerzálny prijimač u ktorého nie je problém namerať priamo na kovovom chassis plné sieťové napätie (fáza). Takže POZOR !!! Opatrnosti nikdy nie je dosti. :D

DSkôr by som odporúčal vymeniť tento prijímač na nejakej rádioburze alebo na http://www.radiohistoria.sk za niečo vhodnejšie a hlavne bezpečnejšie na bastlenie (najmä ak ide o menej znalého začiatočníka).
0
muziker

hophoper99
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Jan 2012, 17:56

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa hophoper99 » 12 Máj 2012, 12:06

Zdravim chlapci, nevedeli by ste mi prosim vas poradit ako pridat do autoradia aux kabel ? :) na nete to nikde nemozem najst :|
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa jenda23 » 12 Máj 2012, 12:42

většinou sme to dělal tak že když to mělo CD přehrávač tak sem našel jeho audio výstupy a na ty se napích přes přepínač...nebo stejně tak to de i s rádiem, ale u magneťáku bacha v cestě je zařazenej RIAA zesilovač, ten se musí vyřadit...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa Jozko95 » 12 Máj 2012, 12:51

muziker napísal:
alidedko napísal:Jozko95: Klucove slovo je "CCIR - OIRT", pozri si v googli.
Nič v zlom, ale rádioprijímač TESLA TALISMAN 308 U je univerzálny prijímač výlučne pre príjem AM (krátke, stredné a dlhé vlny) naviac dosť nevalnej reprodukcie (bakelitová skrinka a reprodukcia podmazaná sieťovým brumom). Osobne by som neodporúčal také experimenty. Naviac hrozí úraz el. prúdom, keďže ide ako som už povedal o univerzálny prijimač u ktorého nie je problém namerať priamo na kovovom chassis plné sieťové napätie (fáza). Takže POZOR !!! Opatrnosti nikdy nie je dosti. :D

DSkôr by som odporúčal vymeniť tento prijímač na nejakej rádioburze alebo na http://www.radiohistoria.sk za niečo vhodnejšie a hlavne bezpečnejšie na bastlenie (najmä ak ide o menej znalého začiatočníka).
Dakujem za odpoved, uvidim, asi ho necham napokoj a necham si ho ako vystavny kus.
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

hophoper99
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Jan 2012, 17:56

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa hophoper99 » 12 Máj 2012, 13:00

je to radio na CD. presny typ je CDX-L380X
mam AUX vystup ale na repraky, nie aux in . tak jak to mam sfintit ?
Prílohy
Snímka181.jpg
0


hophoper99
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Jan 2012, 17:56

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa hophoper99 » 12 Máj 2012, 14:09

ano vdaka, ten clanok som cital, len som tomu nechapal ze to fakt musi tam pustit cedecko na ktorom nic neje a iba tak to pojde ??? neda sa to nijak inac obijst?
0

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa regree » 13 Máj 2012, 00:13

Caute, mozem pouzit miesto svitkoveho kondenzatora foliovy s rovnakymi parametrami?
Schema atd http://pandatron.cz/?753&analogovy_esr_metr
a este mozem pouzit miesto folioveho 1n kondenzatora keramicky? Nejde o audio, len o blikac a oscilator ...
Prílohy
schema k vymene folioveho kondu za keramicky
schema k vymene folioveho kondu za keramicky
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa Thales » 13 Máj 2012, 02:14

Generické označení těchto kondenzátorů je svitkový. Protože se dnes dělají drtivou většinou z různých druhů folií tak je to takřka synonymum. Svitkové kondenzátory typu metalizovaný papír ať už suchý nebo v oleji patří v běžné elektronice minulosti pokud nepočítáme takové ty pomatence co jsou za ně schopní utratit i desítky USD protože jim někdo nakukal jak libozvučně a správně hájendisticky hrají. Takže pamatujte že kompenzační olejové kondenzátory k zářivkám jsou ten správný hájend :lol:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

alidedko

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Máj 2012, 09:50

hophoper99 napísal:ano vdaka, ten clanok som cital, len som tomu nechapal ze to fakt musi tam pustit cedecko na ktorom nic neje a iba tak to pojde ??? neda sa to nijak inac obijst?
Ano. Sledovat komunikaciu mechaniky a procesora, odsimulovat ju, skusit sa napichnut miesto nej, obist niekolko koncakov, hrat sa s tym dva mesiace s neistym vysledkom.

Alebo tam napalit jednu dlhu tichu skladbu a pustit prehravanie CD... :roll: Ludia su divni.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Máj 2012, 09:56

No ty si děláš srandu, ale my jsme to takhle dělali co se týče vstupu na CD měniče u některých autorádií. Paměťovej osciloskop a LOG analyzer provádět záznamy dat, zpětně vysílat. Ale povedlo na většině autorádií to chodí bez problému s jenou malou attinkou :P
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

alidedko

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Máj 2012, 10:59

... zjavne ste o tom nieco aspon tusili. Keby to tusil autor otazky, uz to ma davno odsledovane a nepyta sa ;)

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa Wili » 13 Máj 2012, 16:03

Chcem sa opytat ci potrebujem pre napajanie dole uvedenych ochran dva osobitne zdroje alebo staci jeden spolocny ? Keby ze mam dve tieto ochrany, kazdu zvlast pre kanal v stereo zosilnovaci, ale krmil by som to jednym rovnakym zdrojom, vadilo by to ?
Prílohy
ochrana repro BC639.png
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Máj 2012, 16:20

To záleží na tom jestli máš dual mono nebo ne
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa Wili » 13 Máj 2012, 16:24

Aha zle som to vysvetlil... stereo zosilnovac by mal jeden spolocny zdroj ale napajanie ochran by bolo na osobitnom vinuti cize osobitny zdroj nezavisly od zosilnovaca lenze krmil by obidve ochrany.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Máj 2012, 16:39

To by nevadilo. Pokud spojíž země v jednom bodě
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa Wili » 13 Máj 2012, 16:46

Ok dik. :)
0

hophoper99
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Jan 2012, 17:56

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa hophoper99 » 13 Máj 2012, 21:00

no dobre, ja som sa len informacne pytal:) No ale je tu problem. nasiel som asi vyvody cd . je to cerveny a biely drotik ? aspon tak som to pochopil. Zemnenie je medzi tymi modrymi. Napajkoval som aux kabel na cerveny a biely a zemnenie na cierny. pustil som CD(sice napalene s normalnou pesnickou, ale myslel som ze ked to ma ist tak to pojde aj cez to a nejde to vobec.) Tak neviem co s tym mam robit
Prílohy
Snímka185.jpg
Snímka186.jpg
0

mind-storm
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 16 Dec 2011, 18:53
Bydlisko: Prievidza, SR
Vek: 10

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 4

Príspevok od používateľa mind-storm » 13 Máj 2012, 21:45

Ahojte,
chcem sa spýtať, či keď mám viac tráf v kovovej skrinke, tak či ich môžem spolu uzemniť, a po usmernení spojiť "zeme" jednotlivých tráf. Díky za odpovede.
0

Zamknuté