syntetizator

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

jazzwec27
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04 Jún 2010, 00:00

syntetizator

Príspevok od používateľa jazzwec27 » 03 Feb 2011, 15:42

Zdravim.. robim na projekte midi syntetizatora, ktoreho schema je dole prilozena. Veduci projektu mi poradil, aby som namiesto toho DA prevodnika a OZ pouzil zosilnovac triedy D. Nieco som si okolo toho nastudoval ale akosi to neviem sklbit s mojou pracou, ako to ma nahradit DA prevodnik a OZ. Kazdu radu uvitam :) Vdaka
Prílohy
synth.pdf
(26.92 KiB) 56 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 03 Feb 2011, 16:00

Musel bys tam vložit asi ještě nějaký inteligentní resampler. To by asi nebyla úplná sranda. Asi bych raději sáhl po tom převodníku. Dává ti to i větší možnosti co s tím signálem dál provedeš.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

jazzwec27
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04 Jún 2010, 00:00

Príspevok od používateľa jazzwec27 » 03 Feb 2011, 16:16

a na co sluzi taky resampler? este sa spytam... ake su moznosti generovania signalu pomocou mcu? potreboval by som generovat sinusovy, pravouhly, trojuholnikovy a pilovity priebeh signalu... a ten zosilnovac triedy D si tam vsak vyzaduje :(
0

Používateľov profilový obrázok
risototh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 08 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa risototh » 05 Feb 2011, 00:10

ziadny resampler nepotrebuje. priamo z procaku moze generovat pwm-ku do koncoveho stupna (to je v samotnej podstate zosilovac v triede D). pokial to ma generovat jednoduche akoze-sinusovky, tak to nebude priliz zlozite, ale ak to ma generovat nejake zlozitejsie zvuky, nedaj boze nejake sample, tak to by uz bolo treba siahnut asi kvoli matematike po nejakom dsp. ale ako na to tak pozeram, tak sa v tej scheme nic take ako pamat na sample nenachadza (interna je zalostne mala), takze v podstate to co zenes do prevodnika vygenerujes cez pwm... nejake pazvuky to robit bude.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 05 Feb 2011, 01:09

Takže si skončil jinak řečeno u toho co jsem řekl já :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď