Tipy, triky a rady skúsených pre začiatočníkov

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Tipy, triky a rady skúsených pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Dec 2023, 22:29

Nám sa to rozkmitávalo a lietal prúd aj napätie na výstupe...
Až keď sme vyhodili práve kondík,ktorý mal zabrániť kmitaniu, tak to prestalo blbnúť,neviem čo to spôsobovalo,nepátrali sme už po tom,hlavne že to išlo pekne od 0 do 30V/3A s obmedzením prúdu,na pokusy stačilo.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Tipy, triky a rady skúsených pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Amaterr » 04 Dec 2023, 22:32

Ake pokusy ? Ved snimi sme robili vsetci profi projekty , ved ine ani nebolo :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Tipy, triky a rady skúsených pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Dec 2023, 23:23

Amaterr napísal:
04 Dec 2023, 22:25
TESLA ELTOS
..Jo ..to bolo ono :lol:
5ko napísal:
04 Dec 2023, 22:18
Ale tých 100Kčs je dnes 3€,takže cca rovnako
oho-hóóó .. to stála jedna !! teraz minimálne tých 500 kusy!! :agree: Veď tých sáčkov z číny mám za krabicu :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

lama22
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02 Dec 2023, 12:13

Re: Tipy, triky a rady skúsených pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa lama22 » 10 Dec 2023, 13:39

lama22 napísal:
03 Dec 2023, 12:54
mr.dred napísal:
02 Dec 2023, 13:41
lama22 napísal:
02 Dec 2023, 12:18
idem napajat bodove svetla spolu 12kusov na jeden kabel chcem ich stmievat
Skús trochu viac, treba rozvinúť podmienky a určite sa odpovede dočkáš...
- v akom prostredí bude to svietenie a aký to má mať sv. výkon ? - podľa toho sa dajú určiť vhodné svetelné zdroje a potrebné komponenty k tomu.
- aké bude ich napájanie ? - primárne to bude podľa predpokladu 230V, ale spôsobov je viac..
- požiadavky na ovládanie - o hlasovom asistentovi si sa zmienil, ale čo ďalej? + DO? + vypínač so stmievačom ?
Pridaj! :wink:

Ešte doplním - aký typ svietidiel požaduješ ? - mechanické prevedenie, základné rozmery - lebo nie všetko do všetkého vojde.... aj keď svadba bola drahá :mrgreen:
dakujem za odpovede takze na strope dookola budu rozmiesnene bodovky bude ich spolu 12 alektrikar mi vravel ze tie bodovky by mali mat napajanie max 12v aby som mohol pouzit bezdrotovy nastenny stmievac. v stene mam pripraveny 3packovy vypinac mozno to zmenim na 2 + jedno ale budem davat inteligentne vypinace jeden by bol potom bezdratovy tiez lebo mam len jeden otvor na vypinac v stene . napajanie netusim ake tam bude je tam vyvedeny kabel 230v . Neviem ako to spravit preto sa pytam tu ako by to bolo najlepsie aby ste mi poradili ako by som to mohol presne urobit mam vybrate bodovky kde je pisane : Možnost použití žárovek na hřídeli GU10 (230V) nebo Gx5.3 (12V) ten stmievac bude stacit dialkove ovladanie asi ani nemusi byt . tieto bodovky nesluzia ako hlavne svetlo miesnosti . Hlavne svetlo bude v strede miesnosti potom su led pasy + tieto bodovky .vyp zap vsetkych svetiel bude spojene z hlasovym asistentom .
(vlasne ak chcem stmievat bodovky musi byt vstupne napajanie max 12v aby som to dokazal sparovat z bezdrotovym stmievacom) spravne ? ci to ide nejako inac ?
prosim poradte mi ako by som to najlepsie zapojil nech uz to mam pripravene vsetko fakt potrebujem nejaku dobru pomoc . Ja sa v tom vobec nevyznam ci tam treba nejaky adapter alebo dalsie veci . :prayer: :prayer: :prayer:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok