ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa xmilos » 24 Okt 2013, 12:24

Ano, ale samozrejme vsetko zavisi od konkretnych nap. urovni a vstupno - vystupnych impedancii.
Daj nake podklady ( uroven zo strany snimaca, zapojenie vstupu pristrojovky....

Optoclen je najjednoduchsie riesenie, avsak musi byt dostatocny budiaci prud na strane vysielaca.
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa iwo1222 » 24 Okt 2013, 13:01

vystup z rj ma okolo 2V,
vstup do budikov je zrejme o dost vyssie, nakolko tie 2V mi ho nerozhybu
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa xmilos » 24 Okt 2013, 13:05

RJ a budiky su z rovnakeho typu auta? Aky signal ide z RJ a aky potrebuje pristrojovka? Ak pristrojovka potrebuje pulzy skusal si onen vstup prerusovat ( skratovat k zemi ) a otackomer siel?
Ako ma pouzita pristrojovka original zapojeny otackomer?
Schema z auta neni? ( Typ, rok vyroby )
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa iwo1222 » 24 Okt 2013, 13:33

rj je dorabkova, MoTec,
budiky su vw golf 3,

v aute sa robila uprava na motore a montovala sa druha riadiaca jednotka, aby sa vykon dal vobec dakim sposobom vyladit,

z novej rj, na kabli na ktorm su otacky je stala kostra (merane oproti plusu -Ubatt, merane oproti kostre 0V), ked skrtnem kablom od budikov cez plus tak sa pohnu, ked ich strachnejm o kostru tak to neurobi nic,

schema povodneho zapojenia je taka ze z povodnej rj isel kabel priamo do budikov, schema (vnutorna) povodnej rj nie je, takisto nie je vnutorna schema budikov...

vw g3 vr6 turbo
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa xmilos » 24 Okt 2013, 13:40

Hmm, ale ked je vystup z RJ stale zem, nemoze tam byt 2V, ako si pisal pred tym.
Skus spojit onen drot do pristrojovky a voci + 5V naky odpor ( napr 1k2 ). +5V je vyvedene na niektore snimace ( mrkni schemu ). Ono by to mohlo ist aj voci + 12V, ale mam obavu o RJ.

Potom je to uz len o analyzovani schemy a zapojenia.
0

PodNapatim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Sep 2013, 18:36
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa PodNapatim » 24 Okt 2013, 14:22

Pravdepodobnost coho? Ked sa budeme bavit napr. o viazanych stavoch castice v nekonecnej potencialovej jame, potom ti uznam ze sa bavime o kvantovke. A ak chces kvantovku vediet, a nie si len mysliet ze ju vies, tak necitaj hentie popularizacne rozpravky ale zacni citat Uvod do moderni fyziky od Arthura Beisera. Aspon budes vediet Hamiltoniany a ratat Schrodingerove rovnice.
• "Kvantovku" vedieť nebudem(aj ked chcem).. Nebol by som prvý (Feynman), ak by som povedal, že "kvantovku" nikdy nik nepochopí.
• Staci si precitat moju otazku... Na moju otázku ti netreba žiadnu "kvantovku", stačí logika a ajtak si neodpovedal.
• Pocitat Schrodingera? xD! Pocitat rovnice viem od piatej triedy. Ide o to VEDIET O COM TO JE, nie vypocitat to... Dám ruku do ohňa za to, že nevieš o čom to je, ak by si vedel, bol by si buď v telke, alebo učil na Caltechu.
• Díky za knihu, kúpim si, znie to dobre.
• Hamiltionian? Neviem čo to je, ale tebe to nepomohlo dať dôkaz, že sa mýlim.
• Končím v tejto téme, aby som sa nehádal, teóriu som nastolil už predtým. Kým nedáš dôkaz, neodpoviem ti. Ak mi uvedieš dôkaz, dám si ťa do popisu, že som potupne prehral dialóg.

Drakoush:
Elektrotechnika je cela o fyzike..
-Presne to som mu chcel napísať!! :))
-Aj keď súčiastky sú založené z velkej časti aj na chémii :((

Off: https://medium.com/the-physics-arxiv-blog/d5d3dc850933
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa iwo1222 » 24 Okt 2013, 14:24

kazdopadne vdaka,
posunulo ma to zas kustik dalej :)
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Okt 2013, 14:41

xmilos napísal:Yo.
ta schema je taka ista ako moja až na ten R4 akurat že ja potrebujem TTL vstup na blanking, takže pokiaľ tam toto nieje poriešenie, nijako mi to nepomože :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa xmilos » 24 Okt 2013, 19:58

Shcema co som postoval nepouziva IO na stabilizaciu, ale zenerku a tej to klucoivanie napatia nebude vadit. Tam to mozes bachnut. Je to co mas, ale oprostena nestandartnosti.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Okt 2013, 20:35

zenerku ako referenciu napetia nepoužijem nikdy! a stači za TL431 dať 1k odpor a hotovo. všetko je super. už robim plošak. dam tam viac veci. a potom to poskladam na hrubu a začnem meriať a pridavať dalšie sučiastky a kukať čo to robi...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa xmilos » 24 Okt 2013, 21:27

Oki.
Skusal si tie prechody? Zakmitava to?
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Okt 2013, 23:00

no spravil som toto je to to iste čo si poslal len ten mosfet naviac. s hodnotami ešte budem experimentovať.
Prílohy
current source3.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa pettter » 24 Okt 2013, 23:03

Drakoush napísal:Elektrotechnika je cela o fyzike..
PodNapatim napísal:...-Aj keď súčiastky sú založené z velkej časti aj na chémii :((...

A že by chémia nebola kúskom fyziky?
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa jaromir » 24 Okt 2013, 23:04

C7 zvysuje tendenciu kmitat, C4 tiez.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Okt 2013, 23:34

jaromir, tiež sa mi zda, ale všade v schemach to davaju a tuto mi dokonca radili dať C4 10uF kondik cez diodu že vraj to zlepšuje stabilizovať prud. mne sa to od začiatku nezda. skor by som tam dal odpor nejaky 10k ako kondik. http://laserpointerforums.com/f50/red-l ... 85803.html
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa pin » 25 Okt 2013, 00:26

hanzik napísal:nazdar, znáte někdo wolfram alhpa a když jo, používáte jej k něčemu?
Wolfram|alfa je server, ktorý prijíma otázky a vracia odpovede, niečo ako Google, ale s rozdielnym prístupom. Google vráti výsledok, aký vyhľadal, Wolfram|alfa vracia výsledky, aké vypočítal. Aj Google sa už máličko inšpiroval takýmto prístupom, a tak keď si dáte vyhľadať 2+2, vráti výsledok 4, naozaj. Keď ale potrebujem niečo vypočítať alebo ukázať riešenie, radšej použijem ten Wolfram.

Na vyššej úrovni numerických matematických aplikácií je Wolfram Mathematica, a píšem to preto, že sa pripravuje prezentácia aj v Bratislave na 14. novembra. Vstup je volný, ale je nutné sa vopred registrovať. Len pozor, nie je to pre začiatočníkov, a zbytočné otázky všetkého druhu sa tam veľmi nehodia. :wink:
http://www.wolfram.com/events/czechrepu ... akia-2013/
0

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa MT » 25 Okt 2013, 07:22

PodNapatim napísal: • Staci si precitat moju otazku... Na moju otázku ti netreba žiadnu "kvantovku", stačí logika a ajtak si neodpovedal.
• Pocitat Schrodingera? xD! Pocitat rovnice viem od piatej triedy. Ide o to VEDIET O COM TO JE, nie vypocitat to... Dám ruku do ohňa za to, že nevieš o čom to je, ak by si vedel, bol by si buď v telke, alebo učil na Caltechu.
• Díky za knihu, kúpim si, znie to dobre.
• Hamiltionian? Neviem čo to je, ale tebe to nepomohlo dať dôkaz, že sa mýlim.
• Končím v tejto téme, aby som sa nehádal, teóriu som nastolil už predtým. Kým nedáš dôkaz, neodpoviem ti. Ak mi uvedieš dôkaz, dám si ťa do popisu, že som potupne prehral dialóg.

-Aj keď súčiastky sú založené z velkej časti aj na chémii :((

Off: https://medium.com/the-physics-arxiv-blog/d5d3dc850933
:D Ze prehrat dialog :D Myslis ze mne o to ide? Tak po poriadku:

Logika nema nic spolocne s kvantovkou, naopak vela veci v kvantovke je z nasho ponimania sveta nelogickych (Youngov pokus napr.). Neviem ti odpovedat na tvoju otazku lebo si nenapisal pravdepodobnost coho!

Pochybujem ze vies ratat SchR, leda keby vas ucili ratat integraly od piatej triedy, a to by si potom naozaj mohol byt na tom CALTECHu. Len pre vysvetlenie: je to postulat (teda nicim nepotvrdene) ale bolo overene, ze jeho vysledky su porovnatelne s pozorovaniami (stejne ako druhy newtonov zakon).

Ak nevies co je Hamiltonian, tak ma to naozaj utvrdzuje v tom, ze Schrodingerku si nikdy neratal.

Ako ved mysli si co chces ale kup si toho beisera a zistis kolko toho este nevies (az sa budes hanbit). Ale aspon sa to naucis a pochopis, ze takato fyzika nie je pre looserov. Apropo nie je to ani moja oblast fyziky.

Chemia a fyzika je to iste. Zakony termodynamiky a zakony zachovania vsetkeho mozneho su o tom istom. Nehovoriac o KVANTOVEJ chemii.
0

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa pettter » 25 Okt 2013, 08:24

PodNapatim, MT,

Dajte ešte voľačo. Tie pávie perá čo vytŕča Váš testosterón ma začínajú zabávať...

PS: nepredpokladám baby na tomto fóre, tak Vaša samčia paráda tu vyjde dosť naprázdno... no, aspoň sa zasmejeme...
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa breta1 » 25 Okt 2013, 09:23

boraicho
Nedělal jsem nikdy s laserem, takže co mi uniklo, že pro ten laser nejde použít např. LM317 jako zdroj proudu? (jen to napájení 5V?)
0

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 7

Príspevok od používateľa MT » 25 Okt 2013, 10:15

pettter napísal:PodNapatim, MT,

Dajte ešte voľačo. Tie pávie perá čo vytŕča Váš testosterón ma začínajú zabávať...

PS: nepredpokladám baby na tomto fóre, tak Vaša samčia paráda tu vyjde dosť naprázdno... no, aspoň sa zasmejeme...
dospej a vzdelaj sa...
0

Zamknuté