Návod na vkladanie obrazových príloh na fórum.

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10887
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 25
Kontaktovať používateľa:

Návod na vkladanie obrazových príloh na fórum.

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Apr 2016, 16:51

Vážené fórum,

všímame si, že mnohí z Vás majú problém pripojiť k textu fotografiu ako prílohu, alebo Vám príloha nechce prejsť, lebo presahuje maximálne rozmery obrázka. Tento krátky, ale stručný návod Vám objasní, ako prílohy vkladať a ako upravovať formát a rozmery obrázkov.

Začíname.

Na začiatok je dobré ujasniť si, že obrázky sa v odpovedi dajú zobraziť dvoma spôsobmi:
a) ako štandardná príloha - obrázok sa bude zobrazovať POD príspevkom.
b) ako vložené za sebou - obrázok sa bude zobrazovať MEDZI textom vo Vami určenom riadku.

Pripojenie prílohy - pod akčnými tlačidlami (uložiť, ukážka, odoslať) sa nachádza záložka - pripojiť prílohu. Po kliknutí na záložku sa nám objaví kolónka "názov súboru" v editačnom poli s akčným tlačidlom "Vybrať súbor". Po kliknutí naň vyskočí klasické "form" okno, kde je možné manuálne zadať cestu súboru, alebo príslušný súbor vybrať kliknutím naň myšou, ako je to vidno na nasledovných obrázkoch:
Vybrať súbor.jpg
Vyskakovacie okno.jpg
Po vybratí obrázka klikneme na "Pridať súbor":
Pridať súbor.jpg
Pridaný súbor sa po odoslaní píspevku bude teraz zobrazovať pod textovým poľom.
Príloha.jpg
Pokiaľ chceme obrázok vložiť medzi dve textové polia, nastavíme si kurzor na pozíciu, kam chceme obrázok priložiť a klikneme na akčné tlačidlo "vložiť za sebou":
Vložiť za sebou.jpg
Medzi textovými poliami - tam, kde sme nechali kurzor, sa vypíše kód "attachement" s názvom obrázka. Po odoslaní potom vyzerá príspevok asi takto:
Ukážka.jpg
Dobrá rada zadarmo: je veľmi vhodné a prehľadné, ak vypĺňate aj kolónku "komentár súboru". Ak vkladáte viac obrázkov za sebou, máte prehľad, ktorý kam patrí. Podľa názvu to nemusí byť ono, nakoľko názvy súborov z fotoaparátov a mobilov sú nezmyselné (numerické, alfanumerické označenie).

HOTOVO!

Druhá kapitola bude venovaná tomu, ako upraviť nadrozmerný obrázok, alebo obrázok iného formátu, pomocou programu Microsoft skicár. Tento program uvádzam schválne preto, lebo je súčasťou operačných systémov windows od verzie 95 po 10. Samozrejme, dajú sa použiť aj iné programy zamerané na prácu s obrázkami, ale vzhľadom na ich veľké množstvo nebudem popisovať prácu s nimi.
Postup:
1. Upravovaný obrázok si v skicári otvoríme.
2. Klikneme na "zmeniť veľkosť", následne prehodíme radio button na "pixely", vyplníme rozmery a odklikneme buttonom "OK".
Upraviť veľkosť.jpg
3. Po odkliknutí uložíme štandardne obrázok cestou "súbor -> uložiť ako... súbor JPEG."

Odporúčaný a podporovaný digitálny formát obrázkových príloh je JPEG, maximálne rozmery obrázka sú stanovené na 2048x2048 pixelov a obrázok nesmie presahovať 2MB. Pokiaľ budú tieto podmienky splnené a budete sa riadiť návodom na vkladanie, Vaše prílohy budú bez problémov publikované na fóre.V prípade nejasností ma môžete kontaktovať cez súkromné správy.
V prípade problémov s pridávaním príloh sa môžete obrátiť do témy "Nahlasovanie chýb".
0


Naposledy oživil Drakoush - 16 Apr 2016, 16:51.
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok