Úbytok napätia na PoE

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa jany+ » 06 Sep 2020, 16:44

Mam PoE switch s extend modom na napajanie zariadenii (PoE 802.3 at) do 250m.
Switch ma (podla stitku) na vystupe 52V DC a na napajanie po ethernete pouziva divne piny (obycajne sa piny 1,2,3,6 pouzivaju na RX a TX)

Kód: Vybrať všetko

1 --  +
2 --  +
3 --  -
6 --  -
Kedze je to aktivny switch, tak na vystupe nie je ziadne napatie, takze to nemozem overit.
Potrebujem tym switchom napajat po PoE IP kameru na 240m. Podla specifikacie IP kamery ak sa napaja po PoE IEEE 802.3at tak max prikon kamery je <20W. Na prenos zrejme pouzijem cat6 co by mal byt AWG23
Nechce sa mi pocitat ubitok napatia, tak som nasiel kalkulacku a prepocital som to
Tu je vysledok
Ubitok je 6.41V.
Ak by som napajal cez adapter, tak adapter je 12V. Ak to pojde cez PoE, tak tam bude necelych 46V. Bohuzial neviem ako je to v IP kamere riesene, ale predpokladam, ze ked cez adapter je potrebnych 12V, tak PoE 46V bude tiez dostatocnych a zrejme je tam nejaky menic/delic, ktory tych 46V aj tak znizi na tych 12V
Alebo sa mylim a mam mat obavu z tych 240m ?
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa marioo » 06 Sep 2020, 18:36

Ono aj 100 metrov je niekedy problem...

Ale ak by si použil poriadny POE injektor rak ano udavaju teoreticky aj do 250 metrov.. ale realita môže byť uplne iná

Technikus110 by ti asi vedel poradiť ... (Hik má HiWatch switche s poe ževraj do 250m/

a samozrejme úbytok musíš počítať podla konkrétneho použitého kábla a jeho odporu na km atd...
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa technikus110 » 06 Sep 2020, 18:51

....Mam PoE switch s extend modom....

Milujem presné špecifikácie!!!
Extend mód je podľa výrobcu 150 až 450m. Ale tam je aj požiadavka na koncové zariadenie, aby vedelo fungovať s extend switchom.

Kamera typ:?
switch typ:?

100Mb switch napätie na 4/5+7/8, 1GB switch používa všetky vodiče s oddeľovacími trafkami.

Hik kamery na PoE chodia od 32 do 56V! Tam ide aj o pokles napätia na komunikačných linkách TX/RX.

Kamera interne funguje na 3,3V a 5V... napájanie môže byť od 8,6V.

Dahua má switch na 750m! Ale k nemu má iba pár kompatibilných kamier.

NEDÁ SA ODPOVEDAŤ, veštecká guľa sa mi rozbila.
Prílohy
PoE teoria.pdf
môj rozpracovaný starší materiál, ale poučný
(353.65 KiB) 77 stiahnutí
0

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa jany+ » 06 Sep 2020, 19:33

sorry
Switch
Kamera
dik
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa technikus110 » 06 Sep 2020, 19:54

Toto sa mi NEpáči hneď na začiatok. Sľúbia ti Cloudové prehrávanie, ale za podmienky, že sa odsťahuješ zo Slovenska.


Reolink Cloud
Uložte všetky momenty, ktoré sú dôležité, oveľa bezpečnejšie.
(Zatiaľ nie je spustené pre EU)


Switch sa ti prepne do rýchlosti 10Mbit/s.
Táto kamera na 250m nepôjde.
0

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa jany+ » 06 Sep 2020, 20:15

Nevadi mi ich cloud. Vsetko bude ulozene v NVR. Skor mi vadi, ze ked nahodis reolink app (napr. na android) a naskenujes QR, tak ono to normalne funguje aj z WAN (je to kvazi DIY). To znamena, ze aj tak to ide cez cinske VPNka. Clovek co nevidi do networkingu, tak sa tesi, ze aky je odbornik, ze si rozbehal sam kameru a funguje mu to v mobile aj ked nie je doma. To sa mi na tom paci najmenej.

Ale k veci: ked sa siet prepne na 10Mbit/s (je mi to jasne 250m je vela), tak preco by kamera nemala ist ? Ked sa nastavi v kamere mensie rozlisenie a nizsi BR, tak 10Mbit/s by to malo zvladnut.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa marioo » 06 Sep 2020, 20:30

záleží od kamery čo naozaj robí a akou rýchlosťou prenáša data do činskeho cloudu...
ale žial dnes už nie je doba, keď boli na hardisku ledky a keď začali blikať len tak, tak si človek myslel že má vírus :)

Dnes nám všetko bliká všade :) každá apka, každý OS sleduje uživatela, jeho data, polohu zvyky atd... tomu sa už zabrániť nedá ...
/teda ak niekto nezapne starú nokiu :) ale neviem či ešte 2G siete fungujú/
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Sep 2020, 21:07

preco by 2G nemala ist. vypinalo sa pred par rokmi len NMT.
tie cloud riesenia stvu aj mna, ale hadam ludia dostanu rozum, ked uz zacinaju vypinat servre. napr. telekom komplet rusi svoju iot siet a zakaznikom oznamil, ze si maju najst alternativu ked chcu zariadenia dalej prevadzkovat
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa marioo » 06 Sep 2020, 23:08

neviem či ide :) lebo niektorí operátori už aj 3G vypinaju a zostava len 4G a LTE... tak preto.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa technikus110 » 07 Sep 2020, 05:39

Neviem, ako sme z LAN prešli na 2G/3G/4G, ale vrátim sa späť.

PROTIOTÁZKA: čo ti povedal servisák predajcu na túto otázku?


Teória metalického prepojenia hovorí o 100 metroch, ako o štandarde. Nad 100 metrov je problém nie s napájaním, ale s pármi RX a TX. Skreslenie priebehu komunikácia na konci vedenia, ako aj časovú odozvu zariadenia. Preto aj kamera sa prepne do módu 10Mbps. Skúste si dať obyčajný switch na kábel namiesto kamery po tých 250 metroch na test. To koncové zariadenie MUSÍ byť upravené výrobcom na túto vzdialenosť.

Ja problém so vzdialenosťou a nedostatkom vývodov (káblov) riešim touto prídavnou krabičkou. Na konci na jedno vedenie PoE si pripojíš po 100-120 metroch "krabičku" a máš z toho buď naformovaný pár RX/TX, alebo plnohodnotne rozdvojený kábel pre dve kamery. (ALE NIE VÝKONOVÉ PTZ!) Bežne chce zákazník dve kamery na rohu, ale keď staval dom, tak elektrikár šetril káblom.
Prílohy
DS-1H34.pdf
expander a rozdvojovač
(554.43 KiB) 87 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa marioo » 07 Sep 2020, 08:53

Opakovač :) keď ich dáš do kaskady dva tri po každých 80-100 metroch tak ti to možno pôjde...
0

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: Úbytok napätia na PoE

Príspevok od používateľa jany+ » 07 Sep 2020, 19:25

technikus110 napísal:Neviem, ako sme z LAN prešli na 2G/3G/4G, ale vrátim sa späť.

PROTIOTÁZKA: čo ti povedal servisák predajcu na túto otázku?


Teória metalického prepojenia hovorí o 100 metroch, ako o štandarde. Nad 100 metrov je problém nie s napájaním, ale s pármi RX a TX. Skreslenie priebehu komunikácia na konci vedenia, ako aj časovú odozvu zariadenia. Preto aj kamera sa prepne do módu 10Mbps. Skúste si dať obyčajný switch na kábel namiesto kamery po tých 250 metroch na test. To koncové zariadenie MUSÍ byť upravené výrobcom na túto vzdialenosť.

Ja problém so vzdialenosťou a nedostatkom vývodov (káblov) riešim touto prídavnou krabičkou. Na konci na jedno vedenie PoE si pripojíš po 100-120 metroch "krabičku" a máš z toho buď naformovaný pár RX/TX, alebo plnohodnotne rozdvojený kábel pre dve kamery. (ALE NIE VÝKONOVÉ PTZ!) Bežne chce zákazník dve kamery na rohu, ale keď staval dom, tak elektrikár šetril káblom.
Predajca hovoril, ze to maju odskusane az do 250m a OK. Ja viem, ze LAN je max do 100m a vpripade problemov prepina na 10 Mbps. Ta kamera urcite pojde na 10 Mbps, ale ako som uviedol, kamera sa nastvi na take rozlisenie a BR, kde to 10 Mbps nepresiahne.
A inak dnes sme to rozbehli. PoE switch a kamera je ta co som dal linky vyssie.
Vsetko funguje na 240m s kablom CAT6, takze vsetkym vdaka
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok