prerobenie bytoveho telefonu

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pyromansk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25 Mar 2021, 20:07
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

prerobenie bytoveho telefonu

Príspevok od používateľa pyromansk » 25 Mar 2021, 20:52

pozdravujem vas pani mozno i damy

musel som sa zaregistrovat nanovo kedze som tu asi dlho nebol pretoze sa zmenil aj vizual fora a stare udaje som si uz nepamatal. nic to nevadi. ide o to ze na tomto fore mi ako na malo ktorom stale niekto pomohol.

prichadzam sem s otazkami na domovy telefon ale trochu ineho charakteru ako ho zapojit pretoze to viem resp. som si odfotil predtym ako som ho dal dole.
ide mi skor o to ze som chcel zakupit taky aby som nemusel zdvihat sluchadlo ale iba stlacil spinac/tlacidlo a hovoril. ale ako som zistil. nakoniec som nasiel aj predajcu nasho systemu AUDIO resp toho kto to niekedy na slovensko distribuoval.. inak "super" znacka na googlenie. predajca mi povedal ze na nas typ systemu ktory mame v dome neexistuje aparat bez sluchadla. tak som sa rozhodol ze prerobim ten co mam teraz. vyrobim mu novu krabicku a prerobim ho na tlacidlo.

narazil som pritom iba na dva malinkate problemy..

1. reproduktor ktory je v sluchadle ma 40ohm mam nejaky maly doma ktory ma 8 priemer asi 4cm mikrofon v sluchadle ma 1,2kohm. a teda neviem asi najst nahradu za reproduktor v ktorom by som silnejsie pocul z krabicky ktoru este spravim osobu pri vchode s danymi parametrami resp. pouzit napr. ten s 8ohm ale to sa asi nemoze

2. ked je zavesene sluchadlo je stlacene tlacidlo resp spinac, ak zazvoni zvidnete sluchadlo spinac sa releasne do druhej polohy a rozpravate s osobou pri vchode. tento spinac ma asi 8 kontaktov rozmyslal som ze ten nahradit tlacidlom on/off ked bude zvonit bude v polohe off. pridete k telefonu stlacite do polohy on a po rozhovore zase stlacite do polohy off.

ak to niekto docital az sem tak mate moj obdiv a dufam ze ste aj pochopili o co mi ide.
neviem kde su ake napatia ani prudy to som nevedel kde zmerat potom by som mozno vedel nieco aj vypocitat ale vlastne ani neviem co potrebujem. som z toho jelen a pritom je to pre niekoho uplne jednoducha vec.
v prilohe veci co vsetko som zistil

a dakujem vam
Prílohy
schema villa T+ET a4.pdf
(439.11 KiB) 46 stiahnutí
zdroj VST a4.pdf
(115.25 KiB) 48 stiahnutí
2zap.jpg
0
moj tlaciarnovy Instagram

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: prerobenie bytoveho telefonu

Príspevok od používateľa Jirka84 » 27 Mar 2021, 10:13

Na Tvoji poznámku
vlastne ani neviem co potrebujem. som z toho jelen a pritom je to pre niekoho uplne jednoducha vec.
se nedá snadno odpovědět, i přesto že jsem dočetl do konce, vytáhl si manuál od prodejce, ale ani neznám Tvoje znalosti z MN, natož pak ze slaboproudé techniky a případných drátovaček DT nebo dokonce utajený věk v Avatarovi... věštecká koule je v "karanténě" :lol:
K těm schematům:
v podstatě pro mně to není problém jít na konkrétní místo zapojení (zaplatíš-li nejen cestovné + "na Pivo"), protože jde o klasické analogové zapojení 4+n , jako má třeba Tesla Stropkov nebo Pavelek atd. Rozdíl je "jenom" v číslování svorek, výstupu z trafa (12Vstř) a přeházené napájení a Tvých schopnostech si "vyrobit bastl" podle svého nápadu.
Tolik můj základní postřeh během "vypití ranního kafe" u klávesnice. Zbytek už je na Tobě, jaké poskytneš další znalosti při "drátování" pěti vodičů...přidej třeba vnitřní zapojení antivandalu a DT...
Jirka - čekám odpověď.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: prerobenie bytoveho telefonu

Príspevok od používateľa pin » 27 Mar 2021, 16:40

pyromansk napísal:
25 Mar 2021, 20:52
...narazil som pritom iba na dva malinkate problemy..
...
Myslím, že ťa čaká ešte jeden nemalý problém, spojený a akustickou spätnou väzbou. Keď máš slúchadlo na uchu, iba malá časť zvuku preniká do vlastného mikrofónu. Keď to prerobíš na hands-free, bude mikrofón prijímaný zvuk vysielať do reproduktoru pri vchode, a z neho do tamojšieho mikrofónu (tam je tiež hands-free), a tak dookola, čiže nastane pískanie. Pre tieto prípady je potrebná automatická regulácia zisku v prospech jedného alebo druhého smeru. Tak to robia napríklad mobily pri hands-free hovoroch.
0

Napísať odpoveď