Vymena tablet konektora

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Vymena tablet konektora

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Aug 2021, 16:20

Ahojte.
Potrebujem vymenit nabijaci konektor na tomo plosaciku (Samsug Galaxy S2 tablet).
image.png
Mam tuto horkovzdusnu pistol na smd suciastky
image.png
image.png (213.4 KiB) 1443 zobrazení
len sa obavam ze spalim tie suciatky blizko konektora. Ako ich mam ochranit?

Ako by ste mi odporucali to vypajkovat a aku teplotu mam nastavit. Mam to zohriat rychlo s vyssou teplotou, alebo pomalicky s teplotou trosku nad teplotou tavenia cinu?
Vnutri v tom konektore to je plast alebo nieco co vydrzi teplotu tavenia cinu?

Diki za rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Vymena tablet konektora

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Aug 2021, 18:34

Môžeš si ušetriť prácu, čas a experimentovanie :D https://www.aliexpress.com/item/32959784608.html
Lebo ak si to nikdy predtým nerobil, tak neviem či by som to hneď skúšal "naostro" na Tvojom mieste...
Ale každopádne na súčiastky okolo daj kaptonovú pásku, alebo ak nemáš tak pri najhoršom alobal a vyrež iba dieru okolo toho USB konektora... A čo sa týka nahriatia, myslím že sa to robí tým druhým spôsobom, teda dlhší čas a nižšia teplota
0

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: Vymena tablet konektora

Príspevok od používateľa 105nu70 » 22 Aug 2021, 19:33

:butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 12 Apr 2024, 14:41, upravené celkom 2 krát.

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Vymena tablet konektora

Príspevok od používateľa AbcdeF » 22 Aug 2021, 21:57

Mne sa osvedčilo tú časť dosky ktorú chcem ochrániť pred horúcim vzduchom, zabaliť do hliníkovej fólie (alobalu). Ak treba, tak aj niekoľko vrstiev.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vymena tablet konektora

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Aug 2021, 00:40

Dakujem za rady.

Ja som uz objednal tu dosku (charging port, dale len CP) z Germany (ebay, nemam cas cakat 50 dni z ciny) len neviem kedy mi to pride, lebo nebolo to specifikovane (delivery time vary), no pise mi ze to bolo uz poslane. Tak cakam. Lenze dcera sa ma stale pyta so smutnym pohladom kedy ten tablet opravim. :D

Len pre info:
Ja mam tablet SM-T813. Mam aj CP pre model SM-T815, uplne novy, z ciny. Tak som to vyskusal prehodit ci to pojde aj ked model nesedi, no tablet sa ani nezapol. Neviem ci je to nekompatibilny CP pre SM-T813 alebo nefunkcny CP. Viditelne tam chybaju neake suciastky (ale mozno to nevadi pre SM-T815)
Tak ze mam nepotrebny CP pre SM-T815 s novym konektorom a pokazeny konektor na CP pre SM-T813. Tak som rozmyslal to prehodit a preto som vam pisal, ze ci je o malina alebo oriesok.

Asi si to natrenujem, vybrat ten konektor z CP pre SM-T815. Ak znicim dosku tak to nema zmysel. Ak to pojde fajne tak to skusim prehodit.

Vastne nemam co pokazit. V tomo stave oba CP su mi na nic. Takze to skusim prehodit a dam vam vediet ako to islo (ak nezabudnem).

Fotky len pe info:
image.png
image.png
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vymena tablet konektora

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Aug 2021, 02:00

Tak skusil som to.
Konektor je tam cely naletovany, pozdlzne, nielen v tych styroch bodoch. Treba to poriadne nahriat a potom clovek nema istotu ci sa plast vnutri deformoval alebo nie. Takze konektor treba jednoznacne novy (aj som si to myslel, ze to nebude jednoduche).

Druha vec je ze ie plosky pre konektor su tak tenke (pre mna), ze uz je to za hranicou mojej viditelnosti aj s tymto:
image.png
Takze by som nevidel, ci som to naletoval spravne a ci tam nie je skrat. Musel by som to letovat pod mikroskopom.

Uz je to aj mimo mojich schopnosti to naletovat. Nemam ani kvalitnu pastu.

Takze vysledok je taky, ze si pockam na novy CP.

Dakujem za info a rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok