Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

alois
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 20 Feb 2021, 11:01

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa alois » 02 Apr 2022, 09:55

Když to z Tebe leze po kouskách. Kdybys dal na začátku alespoň odkaz, co to z toho Alíka vlastně máš, nemuselo by se věštit z křišťálové koule a to vlákno mohlo být o cosi kratší.
0

mano
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Feb 2012, 07:40

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mano » 02 Apr 2022, 14:32

Ospravedlňujem sa, myslel som, že stačí tá schéma, nepredpokladal som, že sa to takto vyvinie. Pokúsil som sa načrtnúť schému ako by som to chcel zapojiť - ak je to zle tak to už ma tu asi budete mať za blázna ale takto nejako mi to vychádza, že by to mohlo fungovať.
schema.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Apr 2022, 11:06

Ak si to ešte nerozsekal,tak kúp taký senzorový spínač ktorý nepotrebuje nulak, stačí ho zapojiť v pôvodnej krabici na fázu.Nulak si berie spätne cez žiarovku.
Alebo použi žiarovku zo senzorom a vypínač len premosti.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mano
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Feb 2012, 07:40

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mano » 03 Apr 2022, 12:55

Ďakujem za radu .....vzdialenosť je iba cca 1m, takže by som to chcel skúsiť poslať ten "nulák" iba tak vonkajškom či to funguje len by som poprosil teda či som to nakreslil v predošlom príspevku dobre lebo ruku do ohňa by som za to nedal ....radšej nech to niekto overí, dík
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Apr 2022, 14:26

mano napísal:
02 Apr 2022, 14:32
Ospravedlňujem sa, myslel som, že stačí tá schéma, nepredpokladal som, že sa to takto vyvinie. Pokúsil som sa načrtnúť schému ako by som to chcel zapojiť - ak je to zle tak to už ma tu asi budete mať za blázna ale takto nejako mi to vychádza, že by to mohlo fungovať.schema.jpg
Skusal si zmerat ci je N na spinaci prepojeny? Podla mna je.
Predstav si ze ten L a N na IN je napajanie toho spinaca a L OUT sa spina na svetlo. A ak uz N ide rovno do ziarovky tak ho uz netreba tahat zo spinaca z N OUT. Staci len L OUT.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Apr 2022, 16:39

Nakreslené to máš dobre,ale z praktického hladiska ti idú do krabičky asi len dva drôty, čiže prerušená fáza, ktorú vypinačom púšťaš do žiarovky a nulák je už v žiarovke rovno s rozbočovacej krabičky.
Tak sa to volakedy robilo, dnes sa už zväčša ťahajú do vypinačov všetky tri drôty,jednak práve kvôli takýmto spínačom alebo stmievačom...Ak by si mal šťastie, tak možno v krabičke objavíš aj odcviknutý tretí drôt,ale väčšinou sa iba stočil dozadu,ak nebol treba. :wink:
Preto som ti radil ten pohybový spínač,ktorý nepotrebuje nulák,ale to je na tebe a veci vkusu.
Alebo by som rovno vymenil svietidlo za také čo má pohybový senzor ako sa dávajú teraz na schodištia,
a v krabičke vypinača tú prerušenú fázu len spojiť natrvalo.
Asi natiahnutý drôt len tak po stene nebude najšťastnejšie riešenie.Keď už, tak ho aspoň zafrézovať centimeter do omietky a zasádrovať.Takú drážku vyškrabeš aj plátkom pilky na železo.Len aby si si nepresekol aj ten pôvodný. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mano
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Feb 2012, 07:40

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mano » 04 Apr 2022, 05:52

Jaj jasné, veď tak som to myslel.....že najskôr vyskúšam funkčnosť tak, že len natiahnem nejaký drôt len tak voľne a ak to pôjde tak ako má tak pravdaže ho potom "zamurujem do steny" tak ako sa má :-) Ďakujem
0

mano
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Feb 2012, 07:40

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mano » 11 Apr 2022, 06:40

Akosi sa mi to stále nedarí :( Je to hlavne kvôli tomu, že ak odpojím káble od žiarovky tak v krabici vypínača nemám nikde 220V a ani tých 220 čo prichádza na žiarovku nevyzerá že by išlo niekde z rozvodu - povypínal som všetky ističe a ono si to v pohode svietilo ďalej.
Tak som navrhol najjednoduchšiu schému ale bojím sa to tak zapojiť predtým ako by som sa na to opýtal.
Ak to je úplna blbosť tak aspoň budete mať zábavu - napokon - som začiatočník a tak to aj vyzerá :D
novy.jpg
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 11 Apr 2022, 08:51

No tak spojiť na tom vypínači prívod a vývod fázového vodiča je naozaj kvalitná hlúposť. Ako potom chcete, aby spínal svetlo?
0

mano
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Feb 2012, 07:40

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mano » 11 Apr 2022, 09:00

.....aj som si myslel preto som to aj sem dal "na schválenie" - dík, ešte, že som to neskúsil naostro.
Problém je, že neviem odkiaľ mám vziať iných 220 V
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa amater63 » 11 Apr 2022, 09:38

Pokud si nevíš rady jak zapojit 3 vodiče, tak si raději někoho zavolej. Nejlépe elektrikáře. A ber to bez urážky.
Prílohy
Ve světle je N  100%
Ve světle je N 100%
novy.jpg (22.43 KiB) 1543 zobrazení
0

mano
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Feb 2012, 07:40

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa mano » 11 Apr 2022, 10:03

Ďakujem za pomoc :-) ....a tiež aj končím túto tému, myslím, že už bolo povedané všetko
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2496
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Zapojenie infrared spínača z Aliexpresu

Príspevok od používateľa Jirka84 » 11 Apr 2022, 15:08

Nejen MANO promiň mi,
aneb proč se občas "rozčiluju" nad zapojením "jenom žárovky" a radím formou odkazu, protože jde taky jenom o "bastlení" na VTZ do 1000V:
https://svetelektro.com/phpbb/?w3=dmlld ... Q9NTYxOTI=
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok