Ako spravne spajat signalizacne vodice

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

panda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16 Dec 2021, 13:43

Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa panda » 12 Jún 2022, 12:05

Dobry den, chcem sa opytat ako sa spravne maju spajat vodice napr pre ezs? Pokial je to zbernicovy system tak by sa mali spajat cez rozbocovac zbernice . Pokial je to zonovy system tak v praxi sa stretavam ze sa bezne pouziva utp kabel drot a ten sa zakruti do seba a bud sa zaizoluje izolacnou paskou alebo sa da zmrzcovacia buzirka, alebo sa pouzije wago svorka, pokial je miesto v detektore.... Chcem sa opytat ci je to spravne? Mne sa to moct nepaci, tak by som sa chcel opytat ako sa maju spravne spajat signalizacne vodice ? Dakujem.
0

19marek19
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Aug 2011, 00:00

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa 19marek19 » 12 Jún 2022, 21:07

Ahoj,

neviem, čí je to správne. Ale mne sa osvedčilo toto.

spojka

je to rezaný spoj, bežne to používam na signalizačné a telekomunikačné vodiče. Sú rôzne druhy a veľkosti. Viem, že to používa napr. aj Telekom. V jednom špecifickom prípade som tým spájal ethernetový kábel a pokial viem, dodnes to funguje na 1Gbps. Určite by som nepoužíval dva drôty skrútené do seba a zaizolované... Aj keď fungovať to určite bude. Tieto spojky sú na to priamo určené.
1
Obrázok 1

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa skapo » 13 Jún 2022, 06:27

My zásadne všetky spoje pájkujeme. To je istota, že v mieste spoja nezačne vznikať šum, ktorý v prípade zbernice môže spôsobiť problémy. A v prípade napájacích vedení nesprávne zrealizovaný stáčaný spoj zas môže mať veľký prechodový odpor.
1
Obrázok 1
Kto sa hraje, ten nehnevá!

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa Sani1 » 13 Jún 2022, 09:43

Skrútený - stočený spoj, je jeden z najkvalitnejších spojov, pretože sa vytvorí veľká styčná plocha. Ideálne je takýto spoj "zaliať" cínom, aby sa zabránilo oxidácii.
1
Obrázok 1

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa martin knocik » 13 Jún 2022, 16:18

1
Obrázok 1
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa Amaterr » 13 Jún 2022, 16:43

Lenze , vodice sa lamu pri neustalom pohybe , ked je volne polozeny a nehybe sa , v zivote sa nezlomi , nuz ked sa zacinuje o chvilu sa opet zlomi kde je prechod z cinu na vodic .
Podla mna su idealne "zmrstovacie buzirky " vo vnutri ako keby bolo lepidlo , dobre skrutit a nahriat .
Pred "sto" rokmi ked zastupca dodavatelskej firmy ponukal tieto buzirky na predaj , garantoval ( :) ) bezporuchovost takeho spoja , aj je buzirka dlhsia neda sa rozstrhnut , povoli skor vodic
Prílohy
tiez opatrujem tie spojky , v zivote som ich este nik nedal , podla mna neprakticke .. mozno ak by boli pozdlzne
tiez opatrujem tie spojky , v zivote som ich este nik nedal , podla mna neprakticke .. mozno ak by boli pozdlzne
1
Obrázok 1

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1157
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa Atlan » 13 Jún 2022, 22:43

Tiespojky su dobre, len musia byt s gelom, ak to chces do exterieru. A bacha na pouzite vodice velmi tenkecani hrubsie nieje dovolene pouzivat. Na 0.7 ideal.
1
Obrázok 1

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako spravne spajat signalizacne vodice

Príspevok od používateľa Amaterr » 14 Jún 2022, 04:42

Verim , ze ano , inak by sa nevyrabali .. :) , ale problem ked v nejakom malom "kanali " sikovny mechanik utrhne 3-5 drotikov z nejakeho cidla , tam mi je taka spojka na prd :) , ako uz sa tu spomenulo , potom skor cinovat ale ked je cidlo neustale v pohybe , myslim , ze cinovanie nie je vhodne , ten vodic musi byt opet ohybny ., Aha , v exterieri nerobim . Nuz kritici urcite spomenu , ze v takom pripade treba vymenit cely kablik , ja som tiez zastanca takeho riesenia , ale cas su peniaze . To sem uz nepatri , ale boli casy ked niekedy brigadnici pochopili , ze taky odrezany kablik im zabezpeci pri vymene aj dve hod. volna .. len to hladanie bolo niekedy narocne , kde to ten zmrd odrezal , ked na spinanych zdrojoch poblikovala zelena ON . Na takom snimaci su urcite kabliky tensie ako 0.7 .
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok