Videovratnik a otváranie elektrického zámku

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

palo173
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Júl 2022, 08:05

Videovratnik a otváranie elektrického zámku

Príspevok od používateľa palo173 » 02 Júl 2022, 08:22

Ahojte, viete mi niekto poradit ako vyriesit chybajuci kabel pre 12V Dc adapter, ktory je potrebny pre napajanie zamku na branicke?
V dome mam vnutornu jednotku Hikvision, ktora je napojena na poe switch a od poe switchu mam natiahnuty ftp kabel az k vonkajsej brane, kde mam umiestnenu vonkajsiu jednotku videovratnika Hikvision. Tie funguju ako maju cez poe. Ale vedla vonkajsej jednotky mam este branicku (elektricky zamok), ktoru by som chcel napojit, aby som ju dokazal otvarat na dialku. K tejto branicke mam privedeny tiez len ftp kabel, ale len od vonkajsej jednotky videovratnika. Podla schemy na otvaranie branicky potrebujem aj 12V DC adapter. Kedze elektrikari ziadny iny kabel na napajanie pri branicke neviviedli ako by ste to vyriesili?
Napada mi, ze by som mohol pouzit Pasívne PoE so splitterom a injektorom a tak dostat z vnutra domu az k vonkajsej branicke napajanie z adaptera cez uz existujuci ftp kabel. Nieco taketo https://m.alza.sk/poe-pas-d4995280.htm

Vyzna sa niekto v napajani vratnika a vie mi pomoct?
Dakujem za kazdu radu. Ale idealne bez toho, aby som musel tahat novy kabel z domu az k vonkajsej branicke.
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Videovratnik a otváranie elektrického zámku

Príspevok od používateľa balu » 02 Júl 2022, 08:41

Napájení přes POE injektor není špatný nápad. Jediné, čeho bych se trošku bál je odběr elektrického zámku. Pokud by to byl problém, dal bych k němu malý 12V akumulátor, který by byl dobíjený přes POE a který by vykrýval právě odběr během otevírání branky. V podstatě bys tam přes POE nabíjel/udržoval 12V aku, ze kterého bys napájel ten elektrický zámek.
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Videovratnik a otváranie elektrického zámku

Príspevok od používateľa miso156 » 02 Júl 2022, 13:48

Ako prve by som si zistil maximalny prudovy odber zamku, ak nie je velky, mozno aj najdes splitter ktory je schopny dodat dostatocny vykon pre priame napajanie zamku. Citam ze splittre su aj 12V/2A.
Taktiez si treba zistit, ci tvoje POE je schopne dodat taky vykon, myslim ze POE sa podla toho delia na kategorie.
Screenshot from 2022-07-02 14-27-56.png
Ak nenajdes splitter s dostatocnym vyst. vykonom alebo mas slabe POE, napajaniu zamku moze pomoct energia s pripojeneho supercapu pre vykritie kratkodobych prudovyych spiciek pocas otvarania. POE vsak nemozes zatazit takouto tazkou zatazou ako je vybity kond priamo, kond musis nabijat rozumne/riadene cez prudovy limiter, ci uz linearny alebo spinany.
0
"No pain, no gain." (KC238)

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Videovratnik a otváranie elektrického zámku

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 02 Júl 2022, 16:15

A čo tak z PoE zdroja pustiť po kábli 48V, a potom to na konci znížiť na 12?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok