Nextion displej - co to vlastně umí?

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

martin_kov
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Máj 2023, 09:30

Nextion displej - co to vlastně umí?

Príspevok od používateľa martin_kov » 07 Máj 2023, 10:12

Používáte někdo tyto displeje? Je to jen nějaká forma zobrazovače která mi ušetří pamět a výkon mcu, nebo na tom i může běžet vlastní program?

Používal jsem doposud displeje od 4D systems kde na tom grafickám procesoru může běžet kód napsaný v jakémsi takovém jejich jazyce, takže mnohdy už není potřeba další mcu k řízení displeje, funkci celého zařízení vykonává hw displeje. Oni prodávaji ty grafické procesory i jako samostatné součástky za cca $10-20, ale zase se musím drbat s hw což se u kusovky moc nevyplatí. Ty Nextion displeje jsou jako celek mnohem levnější.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Nextion displej - co to vlastně umí?

Príspevok od používateľa Atlan » 07 Máj 2023, 17:00

Stiahni si softver ma to simulator tak ze vies si to oskusat. Ma to nejaky obmedzeny jazyk, tak ze if else a potobne to zvladne aj timer to ma, vid manual, helo najdes v tom programe tiez.

Setri to hlavne cas pre vyvoj grafickeho rozhrania, za 1h mas spraveny pekny ovladaci displej, a o nic sa nestaras.
1
Obrázok 1

martin_kov
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Máj 2023, 09:30

Re: Nextion displej - co to vlastně umí?

Príspevok od používateľa martin_kov » 07 Máj 2023, 18:38

Moc se mi právě nechce stahovat a instalovat gigabajty nějakého softu který sebou většinou zasere počítač hromadou dalších hovadin aby fungoval, jen proto abych zjistil že to není to co potřebuju. Proto se raději nejdřív zeptám zkušenějších jestli má vůbec význam to instalovat nebo je to pro můj účel nepoužitelné.

Jde mi o to, jestli na tom může běžet nějaká jednoduchá aplikace typu meteostanička, regulátor nečeho který na základě vstupních dat bude spínat pár relátek nebo ventilů, logovat údaje, zobrazit grafík apod.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Nextion displej - co to vlastně umí?

Príspevok od používateľa Atlan » 16 Mar 2024, 08:32

No GB to nema avlastne to ide spustit bez instalovania
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok