Miniaturne hodinky

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Jún 2023, 13:51

Ahojte,

Problem:
V robote mam problem ze zabudam na porady kazdy den mame o 12.30 15min poradu, ako bezi vyroba pocas dna. Ja ked sa sustredim na pracu, tak pre mna "okolity svet neexistuje", takze casto tu poradu prepasnem. Robim v hlucnej prevadzke s chranicmi sluchu PELTOR 3M,
image.png
takze nastavit alarm v telefone nehrozi. Vela krat ho neman ani pri sebe alebo necitim vibraciu. Uz som zmeskalvela tel. hovorov.

Tak ma nadpadlo ze by som do tych chranicov sluchu namontoval miniaturne digitalne hodinky, ale aby mali alarm len napriklad kratke pipnutie alebo zopar pipnuti. Nechcem aby to pipalo az kym to uzivatel vypne (tak funguju klasicke hodinky, zre to minutu pipa alebo hra nejaku pesnicku). Musel by som si zlozit sluchadla a smatrat s vtom aby som ten alarm vypol. To zase nechcem aby mi to pipalo do ucha 1 minutu.

Neviete o nejakych takych hodinkach co na alarm len pipnu kratko, max. 10 sekund, popr, da sa vybrat ze ako dlho pipa alarm. Tiez nechcem aby zapipali kazdu hodinu. Digitalne hodinky zvykly pipat aj kazdu celu hodinu.

Rozmyslam ze v najhorsom pripade nieco zbastlim z MCU, tam si mozem dat funkcie podla poziadaviek, nale ak nieco podobne existuje, co som tu popisal, tak to radsej kupim. Predsa len moje dielo nebudetake miniaturne.

Ak vas nieco napadne, co by toto splnalo, dajte vediet. Diki.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 29 Jún 2023, 14:06

Nepomohlo by spojiť mobil so smart hodinkami, a na nich vibrácie?

Alebo do uší bezdrôtové slúchadlá?
0

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa 105nu70 » 29 Jún 2023, 14:11

:butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 11 Apr 2024, 07:36, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 29 Jún 2023, 16:31

Ako už písali ja by som si kúpil sluchátka nielenže budeš počuť hovory a alarm, ale môžeš aj počúvať hudbu.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa TomasNM » 29 Jún 2023, 19:27

105nu70 napísal:
29 Jún 2023, 14:11
inak velmi popularne hodinky medzi teroristami
Toto ma dost pobavilo :)
Takze aj Dave Jones (EEVBlog) je terorista?
Ten ma tiez take.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Jún 2023, 19:33

Dakujem a reakcie.
Sluchatka nemame dovolene bepecakom, kvoli tomu ze tam behaju vysokodvizne voziky a na krizovatkach musa kratko vytrubovat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa 105nu70 » 29 Jún 2023, 19:42

:butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 11 Apr 2024, 07:36, upravené celkom 2 krát.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Jún 2023, 19:48

105nu70 napísal:
29 Jún 2023, 14:11
Ja by som napr. kupil nieco ako Casio f91w alebo jeho klon (fejky na aliku po 3 dolare), ked das z nich dole remienok, tak sa vpohode do sluchatka vojdu. Alarm pipa 20 sekund, co je sice o 10 sek viac ako by si chcel ale, neviem, ci ma nieco kratsi alarm... inak velmi popularne hodinky medzi teroristami
diki za typ. Pozriem sa na to.

Tych 20.sec by som este vydrzal.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa misocko » 29 Jún 2023, 20:42

smart hodinky
momentalne nezmeskam ziaden hovor ani budik ani ked mam vypnute zvuky. Hodinky zavibruju, to citiš vždy
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Júl 2023, 16:18

To je pravda. Ja som si nechcel kupit smart hodinky, lebo mi aj obycajne prekazaju pri praci, ale ako vidim, budem musiet.
Objednal som tie hodinky casio napodobeninu. Ak to nebude ono, prejdem na smart hodinky.

Ako dlho vydrzia smart hodinky nabite ked sa s nimi nic nerobi?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa rudko » 02 Júl 2023, 17:54

Zalezi ake kupis.
Ja mam Huawei watch gt2 pro a tie vydrzia cez dva tyzdne ked nevyuzivas gps
Najdes aj take co vydrzia viac, ale aj ovela menej. Ja som tieto vybaral pre priaznivy pomer cena/vykon a fakt ze maju zafirove sklo
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa misocko » 02 Júl 2023, 19:20

Ja mám niečo Samsung watch 46mm, dobijam cca kazdy druhy - treti deň. Mám však zapnuté asi všetko čo žere baterku a ešte ich používam na bajk. Dobijanie, dam na noc do držiaka a ráno keď mi chýbaju, tak su už nabite.
Mám ich hlavne koly bajku, ale do roboty su super, lebo maju sklíčko "pod úrovňou" okolia. Aj keď ich pravidelne oklepávam kade - tade, sklíčko je nepoškodené. (aj keď na šport, tieto vyslovene neodporúčam, príliž často vypadava tep, nadmorska výška, a pauzuje sa cvičenie)
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Miniaturne hodinky

Príspevok od používateľa kukinko » 03 Júl 2023, 08:23

Precital som si to cele a toto je moj nazor ...

ak uz si chces nieco pchat do chranicov, tak to uz radsej bluetooth modul a sluchadlo, alebo uz hotove sluchadla..

Ak mozes nosit v praci hodinky (u nas nie, ani sperky, nic co by bolo navyse) .. ale ja hodinky nosim aj ak...

Smart hodinky su pre mna uplne idealne - hlucna prevadzka - mobil ani nepocujes a ani necitis vibrovanie vo vrecku.. ak niekto vola tak hodinky ma upozornia, pripadne ine notifikacie

Najprv som zacinal s lacnymi "akoze smart" hodinkami, nechcel som vela investovat, tak som si za dvacku z ciny kupil nieco co ukazuje cas a notifikacie.. Casom som ale presiel na drahsie a zatial nelutujem.

Uz asi 5r mam Stratos 2 a stale mi vydrzia 4-5 dni na jedno nabitie pri beznom pouzivani.
displej je stale aktivny, takze nemusim do nich stuchat ani pretacat ruku hore dole aby som videl cas alebo notifikaciu .. mobil mam stale v tichom rezime, neotravujem okolie vyzvananim, pipanim sprav a podobne ... ak vola sef a nechce sa mi kecat ... tak som jednoducho "nepocul zvonenie" :D

hodinky stali 150 eur, ale nelutujem ...

telefonovaniu cez hodinky som holdoval iba ked som bol maly a pekny .. :
Obrázok


recenzia
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Napísať odpoveď