zvárací inventor vyhaduje istič

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

anielikk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 03 Dec 2017, 13:11
Bydlisko: Kežmarok
Vek: 38

zvárací inventor vyhaduje istič

Príspevok od používateľa anielikk » 15 Aug 2023, 16:40

Dobrý deň, dnes mi došiel zvárací inventor (most ponte pro 201). Keď som ho dal do zásuvky, vyhodil mi istič, tak som išiel do inej zásuvky a tam vyhodil istič tiež. Ističe sú 16A s charakteristikou B. Zapojil som ho aj do ističa 20A tiež s charakteristikou B a ten vyhodil tiež, druhý krát mi vyhodil istič nie v dome, ale až v rozvádzači pri hodine. Prúdová ochrana RCD nezareagovala vôbec. Stalo sa to, keď nabehoval. Skúšal som aj u otca, ten má ešte ističe z doby socializmu, a tam problém nebol. Inventor nabehol normálne. Akú prúdovú charakteristuku majú otcové ističe, tak to neviem. Invetor udáva prúdové krytie 16A.
Napadlo ma, že vymením ten istič, ktorý mám 20A na 20A, ale s prúdovou charakteristikou C. Pomôže to, alebo je to hlúpy nápad?
0

anielikk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 03 Dec 2017, 13:11
Bydlisko: Kežmarok
Vek: 38

Re: zvárací inventor vyhaduje istič

Príspevok od používateľa anielikk » 15 Aug 2023, 18:13

Skúšal som aj u švagra, ten má také isté zapojenie ako ja, tie isté ističe, tá istá prúdová charakteristika, ale jemu ističe nevyhadzuje, nechápem v čom je problém.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: zvárací inventor vyhaduje istič

Príspevok od používateľa jezevec » 15 Aug 2023, 19:27

Ono taky záleží, co všechno máš zapnuto na dané fázi. Jinak je to odrbaná čína, asi ani nemá omezení náběhového proudu. Co bys taky chtěl za ty prachy.
0

anielikk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 03 Dec 2017, 13:11
Bydlisko: Kežmarok
Vek: 38

Re: zvárací inventor vyhaduje istič

Príspevok od používateľa anielikk » 15 Aug 2023, 19:57

Problém sa vyriešil akosi sám, zavolal som elektrikára, ten všetko premeral a všetko je v poriadku. Vraví že vyskúšame. Zapojil som do zásuvky a ono to žije, taktiež v druhej, tretej ...., nechápem, mne to vyhadzovalo rad za radom a teraz nič. Skúsil som zvárať a nič nevyhadzuje, zázrak :)
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: zvárací inventor vyhaduje istič

Príspevok od používateľa Atlan » 15 Aug 2023, 19:57

Vyhadzuje istic ci chranic s isticoom?

Tu vudno ze je z softstartom, tak ze nic vyhadzovat nema. Vrat to alebo reklamuj. Najlepsie vratit a kuoit inde alebo ine nieco

https://youtu.be/7WQlCJk5VbQ
0

anielikk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 03 Dec 2017, 13:11
Bydlisko: Kežmarok
Vek: 38

Re: zvárací inventor vyhaduje istič

Príspevok od používateľa anielikk » 15 Aug 2023, 20:17

vyhadzoval len istič, chránič nie, ak bude robiť problémy, tak istotne pôjde na reklamáciu
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok