Zmena z 1F na 3F istic

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa jany+ » 21 Jan 2024, 16:20

V existujucom HR je aj RE. Je to pre jeden rodinny dom, kde su 2 byty a su tam aj 2 elektromery. Jeden je 3F a druhy je 1F. Chceli by sme vymenit aj ten druhy za 3F. Aky je postup a +/- cena (bude to 20, alebo 25A).
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa balu » 21 Jan 2024, 22:06

Strejda Google : změna jističe <tvůj dodavatel> - tam najdeš nejrelevantnější informace.
0

soundastic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 21:37
Bydlisko: Trenčín

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa soundastic » 22 Jan 2024, 22:11

Ak si zo západného Slovenska... žiadosť o zvýšenie MRK a počtu fáz.... pripojovací poplatok cca 263 eur, projekt prípojky NN, nachystanie ER rozvádzača (istič, káble...). Ak stávajúci rozvádzač nie je na verejne prístupnom mieste, treba rátať, že to podmienia "vyložením merania" .. t.j. elmer na hranicu pozemku....
Do cca 1000cky sa vojdeš
0

soundastic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 21:37
Bydlisko: Trenčín

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa soundastic » 22 Jan 2024, 22:11

Dodatok.... k projektu prípojky samozrejme aj revíziu...
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa Amaterr » 23 Jan 2024, 06:41

Preboha , to vazne ? Ja som to robil u mna a syna , panelak resp bytovka a na Hranicnej mi dali sek okolo 300 na stare peniaze a do stupacky som si to pripajal sam , akurat na hodiny co som si tiez zavesil dal plombu obvodak , dal som im flasky za unuvanie :), nuz obvodaci boli velky pani , nechali sa dlho prosit , kym mi dali hodiny , robil som to s odstupom asi jeden rok , Stare dobre casy :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Jan 2024, 15:44

Pred tromi mesiacmi, žiadosť o zmenu MRK z 25A jednofáz, na 25 A trojfáz, zmena z DD2 na DD5,
pripojovací poplatok cca 160€,plus nejaká 20 za plombovamnie.
Podmienka dodržať ich podmienky... bla bla, o ničom, len okopírovaný text z ich všeobecných podmienok,
90% zbytočnosti, čo sa absolútne netýkali konkrétneho miesta pripojenia, lebo opisovali akoby to bola novostavba niekde na lúke, pritom išlo o výmenu elemra v starej bytovke v RSE na schodišti.
Dokonca aj bod pripojenia na ich DS bol nakreslený s vedĺajšieho baráku, čo vôbec nebola pravda, pretože podľa projektovej dokumentácie našej budovy, som napojený na samostatne istený kábel priamo z trafostanice, ktorá je v objekte.
Žiadna požiadavka na revíznu správu za Elmerom, to je vraj moja vec, jedine potrebovali prípravu v RE, teda vymenený hlavný istič B 25A, za 3x B25A, plus relátko pre ovládanie HDO, tak aby to bolo samostatne plombovatelné..Prišiel technik, skontroloval či sú káble ako majú byť, zapojil nový elmer, zaplomboval, odovzdal protokol a už som frčal na tri fázy s VT a NT.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa Amaterr » 23 Jan 2024, 16:23

Presne ´ reviziznu ani nechceli ... uradnik ´ co mi dal vyplnit ziadost , spomenul, ze on reviznu nepotrebuje , to iba ak by som mal nejaku inu poistku ,resp zmenu aj na spotrebice , po par rokov co som si navysil poistku ´ motor na pracku ´ indukcna pod . nic ani nespomenuli ´ nuz ale je pravda ´ ze je tomu okolo 15-20 r., ale spominam ake to bolo mile , pred 10rokmi v bytovke u syna som zamachroval , co prisiel s hodinami , ze som uz spravil pripojenie a vyviedol vodice na hodiny a dal istic a on , ved to je Vasa robota a nie moja :) ´ som to robil pod napetim ´ ten barak som nepoznal a ani som nevedel kde je hlavny privod , skontroloval fazovanie ´ zaplomboval , dostal Whisku a cau :)
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa ondistef » 24 Jan 2024, 13:09

jany+ napísal:
21 Jan 2024, 16:20
V existujucom HR je aj RE. Je to pre jeden rodinny dom, kde su 2 byty a su tam aj 2 elektromery. Jeden je 3F a druhy je 1F. Chceli by sme vymenit aj ten druhy za 3F. Aky je postup a +/- cena (bude to 20, alebo 25A).
Zbytočne mudrovať, dajte si žiadosť na príslušnú distribučku (ZSD, SSD, resp. VSD podľa lokácie).
Tam ti dajú požiadavky a následne sa dá od toho odpichnúť, čo všetko budu chcieť.
Pokiaľ je ale elektromerová skriňa na verejne prístupnom mieste, tak by to nemal byť až taký problém, horšie ak je to elektromerová skriňa umiestnená v interiéry, to sa pripravte na novú skriňu, vedenia, HDSku, .... ako písali už vyššie kolegovia.
0

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: Zmena z 1F na 3F istic

Príspevok od používateľa jany+ » 28 Jan 2024, 10:43

RE/RH je na fasade rodinneho domu. Je to tak, ze dom je na ulici, kde su domy spojene (ako keby radova zastavba, ale su to stare mestske domy).
Vo fasade asi 20-30cm pod RE/RH je poistkova skrina. Privod vyzera na 4x25, alebo 4x35 AYKY. Su tam 2 kable, ale asi je to len slucka, ktora ide do dalsieho domu.
Poistky su asi 35A.
Ak sa budu dat pripojit 2 odberne miesta (sanozrejme v jednej RE/RH), tak nevidim problem dat novy istic 20A, alebo 25A a VSD tam pripoji , resp. vymeni 1F elmer, za 3F.
Kedze z kazdej poistky do RE/RH ide len jeden drot, tak je jasne, ze jedna faza je zobrana pre 1F elemer z niektorej fazy.
Mozno by nebol problem dat do poistkovej skrini dalsie poistky (lebo poist. skrina je pripravena na 2 rady poistiek). Su tam sice patrony a znamy spominal, ze VSD dava teraz nozove.

Ak by bolo mozne pripojit z jednej sady poistiek 2 elmery, tak je to prakticky bez roboty. Ak nie, tak treba dalsiu sadu poistiek. Kedze je to velmi blizko, takze malo roboty, malo materialu.
Akurat tie poplatky pre VSD, zrejme ani reviziu a ani projekt by nebolo treba ... ale to su len nmoje uvahy.
Aj tak musim kontaktovat VSD

Sorry ze pisem tak neskoro, ale prevadzkovatel webu mal nejake problemy s nacitavanim css a web sa velmi zle prehliadal.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok