NOVÝ BAZÁR - prieskum

Sekcia určená na predaj

Moderátori: Merak, Moderátori

Ktoré riešenie zmeny bazáru preferujete?

1. zlúčenie všetkých druhov tovaru od jedného autora do jedného vlákna
18
13%
2. vytvorenie novej formy bazáru
100
70%
3. vyhovuje mi súčasný stav
24
17%
 
Celkom hlasov: 142

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa pajky » 11 Sep 2014, 20:17

Ano mazat, ale aby mal inzerujuci stale pristup k vymazanemu inzeratu s tlacitkom obnovit inzerat, pretoze ak tam ma toho viac, stara sa o to, tak sa vykasle na to to kazde 3 mesiace nanovo nahadzovat.

Ak by to ostalo ako je, tak asi pridat pod 1. Post v prispevku linky na jeho ostatne inzeraty. Povinna cena je blbost, kedze ja tam nahadzem kopu veci a riesit u kazdeho cenu moze byt boj.
Bolo by fayn ak by i neregistrovany uzivatel, ktory si vygogli inzerat mohol inzerenta kontaktovat nejakou formou mimo registracie, kedze myslim ze kopa ludi sa na to radsej vykasle, ako sa registrovat, len aby sa tymto nespamovalo, neviem, v akom je to stave teraz.

Snad vsetko :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2014, 20:20

psichac napísal:uvediem tam :
100e, cena dohodou.
na inom fóre kde je cena povinná to bežne prechádza. je tam suma?je.
Čo myslíš, prečo značkové katalógy neuvádzajú cenu? To je obchodný ťah, najprv Ti musia svietiť oči, naštuduješ si, aké je to dobré, čo to vie a až potom dostávaš cenu - keď si nalomený. Tuto to je to isté, dám si dohodou a komunikujem so záujemcom, keď je nalomený.
Ostatne bazoš tam takú kolónku má. Prečo to tu sprísniť tou cenou? Ak o volačo skutočne mám záujem, neriešim, že nemá cenu a musím mu písať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa psichac » 11 Sep 2014, 20:22

je boj napísať na všetko 5e kus + dohoda?
ja osobne som najskôr :
napr po 3 mesiacoch lock, reps. nejaké presunutie niekam (smetisko) z kade by sa dal obnoviť jedným klikom.
pokial by tam ale ostal napr rok, potom dopreč navečno.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Sep 2014, 20:32

Akurat som si spomenul na nasho znameho da1ly http://svetelektro.com/Forum/predam-zo- ... 20656.html on ma fakt xxxx veci, tak ten sa asi pootom zblazni to nahadzovat :D
0

neznamy

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Sep 2014, 20:35

mne je to jedno,hlavne nech je to prehladne a jednoznacne. Nie znenie typu "predam vypinace a 4 ziarovky" od clena s dvoma prispevkami. Za neuplne inzercie navrhujem ihned ban na tyzden a inzerat zmazat.

alois

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa alois » 12 Sep 2014, 03:49

Drakoush napísal:Alois. Prečo si myslíš, že je lepšie uvádzať cenu?
Je to rýchlejšie pre oslovenie a rozhodovanie sa.

1. Ak napíšem "dohodou" znamená to, že sa toho chcem čo najrýchlejšie a za rozumnú cenu zbaviť. Alebo som si nezistil, akú to má reálnu cenu. (Ale nie predajnú pred X rokmi so zárukou!)
2. Keď napíšem cenu 100€, tak by malo byť každému jasné, že za 10€ to po ukecávaní nebude. Záleží to na korektnosti ponúkajúceho.
3. Ak cenu premrštím a nikto sa mi dlhšie neozve, tak to buď ja vymažem /ak trvám na cene/ alebo ju znížim a je to nová ponuka v tom istom inzeráte. To má ale význam iba vtedy, ak je "signalizácia" o zmene ceny.

Súčasný stav:
1. Veľa inzerátov je tu bez zmeny po celý čas a nevieš identifikovať, či je to ešte aktuálne.
2. Pozerať inzeráty 2 mesiace staré ak niečo bez priameho názvu hľadáš, je dosť časovo nákladné. Ak je tam napr. satelit, tak je to jasné, ale ak je tam " môj šuplíkový vápredaj", čo to je? Pozeráš 30 fotiek s vecami, ktoré nepotrebuješ. PRAVIDLO FÓRA: 4 ) Zadávajte výstižne názvy tém. Aspoň tak som to pochopil JA.
3. Odpoveď: "mám záujem, posielam SS" ešte neznamená predané.

Mňa osobne do toho nič nie je, ale do pravidiel fóra by ste si mali zakomponovať aj:
1. Typ/skupinu vecí, ktorý je tu možné ponúkať, nakoľko to nikde nefiguruje. Potom je človek upozornený, že to sem nepatrí. O.K.
2. Nakoľko Bazoš, Bazár, Foxon a iné fóra a iné inzertné Weby sú monitorované určitou záujmovou skupinou, nestačí sa dištancovať od článku. Treba mať aspoň poznámku o legálnosti tovaru. Aj keď tu sa t.č. nič také neponúka. Niektorých vytrvalých inzerentov z Bazoša už navštívili...

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa mac26 » 18 Sep 2014, 20:57

mazanie by som skor riesil sposobom mazat 3 mesiace od posledneho postu\zmeny
0

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa troodon » 18 Sep 2014, 22:21

1. velkym prinosom by bola moznost zmazat inzerat autorom inzeratu aj ked su v teme uz prispevky od dalsich uzivatelov - odbremenit moderatorov, hodnotenie spolahlivosti kupujúcich a predavajucich cez karmu alebo zvlast karmu len pre obchod.
Casovo obmedzenea zivotnost inzeratu pokial napríklad nebola vykonana zmena alebo sa nepridal dalsi post k teme, napríklad 2 mesiace.

2 . udavat cenu ako povinny udaj je podla mna zbytocne - budu ceny vsetko od 1e a vybavene, co si kto pomohol, nikto nic. Proste predavajuci ak chce rychlo predat si musi uvedomit ze ako dobre fotky aj udana cena zvysuje sancu predat dany tovar. Z druhej strany potencialny kupujuci ktory ma ozaj zaujem o dany tovar a potrebuje ho tak bez problemov napise svoj navrh ceny alebo sa dohodne cez SS, na 95% ludia co vypytuju cenu tak len spekuluju a vazny zaujem nemaju iba v pripade ze by to bola extra nizka cena, potom skreckuju.

3. Inzeraty by mali pridavat uzivatelia ktory maju aspon par prispevkov nech sa filtruju xindli co len sa registruju na rozne fora kvôli spekulaciam, zaroven kto nema vyplnene bydlisko alebo tam ma hluposti by nemal mat pravo vytvorit inzerat ako predavajuci.
0

lezgy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 17 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: MI
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa lezgy » 22 Sep 2014, 06:07

otazka je nakolko to chcete mat seriozne a bezpecne

1, hlavny a prvy do je obchod cez SS obmedzit, nebrat zodpovednost za odrb kupujuceho a tym padom primarany postih predajcu - fidbek ale toto tu uz je...akurat vysvietit poriadne:) slovak je nepoucitelny

k povinnej cene za inzeraty by som dal asi tolko
vlastne dlhorocne skusenosti ....nemam cenu, ....zle, mam este horsie
kompromis bude asi povinne uviest aspon pribliznu ale dat to ako povinnost ak ratate rozelit kupa predaj informujem
mozno aj kolonkou suma pevna, suma a dohoda

co sa tyka mazania inzeratov...mazat by sa automaticky mohli hoc aj po case ked sa potvrdi deal oboma stranami ale mazat by to user asi nemal....a menit asi len po zadani prvej odpovede, predidete tym spekulaciam a zmenam podmienok a navyse to scasti odrad spekulantov a podobne zivly otazka asi na kapacitu servera

co sa tyka dlzky inzeratu automaticke zamknutie temy po mesiaci neaktivity a nasledne jeho zmazanie po 2mesiacoch by asi problem s trashom vyrieslo

overenie uzivatela po x prispvekoch vstupu do bazaru bude asi blbost kedze niekto chce vec iba predat, kvoli tomu to asi spamovat nebude
ci mu to za to stoji je za uvazenia

otazka ale je...ci to budete stihat spravovat a co za to, lebo slovak vam za toto platit upovacky nebude
0
V6 Duratec a manzelka :)

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa maher » 27 Okt 2014, 18:55

Drakoush napísal: Čo myslíš, prečo značkové katalógy neuvádzajú cenu? To je obchodný ťah, najprv Ti musia svietiť oči, naštuduješ si, aké je to dobré, čo to vie a až potom dostávaš cenu - keď si nalomený. Tuto to je to isté, dám si dohodou a komunikujem so záujemcom, keď je nalomený.
Ostatne bazoš tam takú kolónku má. Prečo to tu sprísniť tou cenou? Ak o volačo skutočne mám záujem, neriešim, že nemá cenu a musím mu písať.
spotrebiteľské práva by mali byť väčšie ako predajcov(podľa zákonov SR), alebo tu chcete zavádzať móresy obchodných reťazcov?
cena by tam jednoznačne mala byť, prípadne s poznámkou ceny dohodou
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa kubo150 » 27 Okt 2014, 20:32

Určite buď automaticky, alebo ručne, nie možno mazať, ale presunúť niekam, kde sa k tomu dostane len zakladatel, resp len registrovaný používatel. Proste tak aby to napr google nenašiel. Aby mi potom google nevyhadzoval aj staré a neplatné inzeráty napríklad.

A tá cena..., dal by som pravidlo, že primárne je nutné aby tam cena bola, ale len pri špecifickom tovare by nemusela byť. Alebo ak predávajúci silou mocou nechce uviesť cenu, mala by tam povinne byť cena ktorú nepodlezie ani keby sa čo dialo, jednoducho minimálna suma ktorá by pri tovare musela byť uvedená a potom poprípade poznámka že dohoda.

Riešenie bez ceny je dobré akurád tak pre špekulantov, a naozaj, 99% obchodov (či sa bude/nebude realizovať) sa odvíja od ceny a aj si treba všimnúť, že hneď ako prvý príspevok v téme je vždy cena, a ak nieje uvedené bydlisko, tak cena je hneď nasledujúci dotaz....

Naozaj, neuvedená cena je dôvodom pre zbytočné debaty, a uplne najradšej mám keď predávajúci nechce cenu povedať ani potom čo sa ho na to spýtajú a okolkuje pretože je vychcaný ako všerajšia močovka. Ďalej sa tým predávajúci zbaví večšiny trápnych návrhov že dám za to tolko a tolko pri tom to má cenu minimálne 2x takú, čo je zase reagujúci špekulant v ktorom to vzbudzuje marnú nádej a obom spôsobí len stratu času.

V prípade že k niečomu naozaj nevie cenu by bolo povinné napísať, ohodnoťte.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

mmarekk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 41

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa mmarekk » 22 Máj 2015, 13:35

ja by som bol aj za to aby sa dalo filtrovat na zaklade miesta, ako je napr na bazosi ze si zvolim PSC a okruh km, nechcem platit postu a ked nehladam nic konkretne len pozeram v mojom okloli - az potom ma nieco zaujme a aj kvoli osobnemu jednaniu.
dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
pavolbalik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 23:17
Bydlisko: PREŠOV

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa pavolbalik » 12 Sep 2015, 18:35

A čo takto spraviť napríklad hlavné témy predám kúpim atď. A podkategórie súčiastky na spájkovanie, transformátory, náradie, tv, zosilovače atď len myšlienka :pain: A ten čo niečo chce predať alebo kúpiť tak navštívi konkrétnu podkategóriu a nemusí pozerať medzi všetkými inzeratmi a hľadať medzi tým o čo má vlastne záujem.
0

dsaas
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 23 Jan 2013, 22:02
Bydlisko: bratislava

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa dsaas » 04 Aug 2016, 19:59

skor si myslim ze cesta je ako na inych forach kde je jeden bazar jeden topic a tam je vsetko K: P: A: I: D: ale to by sa muselo striktne dodrziavat. a musel by to niekto konktrolovat napr. to co predavam hoci v skratke dat do nazvu vlakna ziaden "predam mix veci" "predam veci zo suflika" atd. povinne napr. bydlisko. aby som vedel ci to mozem zriesit "hned" alebo kaslem nato lebo to musim riesim postou. a urcite nie riesenie obmedzenia ze uzivatel musi mat niekolko prispevkou aby mohol ist pisat do bazaru to by tu bolo 100x krat viac spamu ako teraz.. sam som toho prikladom (pocet prispevkou). velmi to tu nesledujem ale ked nieco v elektronike hladam tak tu pridem a hladam/pytam sa
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa platon.rado » 04 Aug 2016, 21:42

Vieš že je to ročná téma ???
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

dsaas
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 23 Jan 2013, 22:02
Bydlisko: bratislava

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa dsaas » 05 Aug 2016, 10:08

no to som si veru nevsimol bol uz vecer a v praci vzdy mam nejaky takyto fail na internete ze si neico neprecitam.
no dobre nic to nemeni na tom ze ako to skoncilo?
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa marek181818 » 05 Aug 2016, 10:40

Ako nic v zlom , osobne som zato aby bolo nieco nove.Len tato tema vznikla 11 Sep 2014 no nove neni nic.Okrem uprav , pridavanie fotiek co je pre mna +
0

Používateľov profilový obrázok
1lubos1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 06 Dec 2012, 23:49
Bydlisko: pk

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa 1lubos1 » 11 Mar 2018, 22:45

Aj ja by som sa pridal so suhlasom, aj kvoli prehladnosti,povinnost uvadzat cenu v interate. Ak je cena nezaujimava, usetri to cas, peniaze (kontaktovanie inzerenta, ci uz pisomne alebo telefonicky). Ak predavajuci ma umysel dat rozumnu zlavu za predavany tovar, tak ju da z uvedenej ceny. Ak predavajuci ma jasnu predstavu o cene, je skoda zjednavat, priam je predpoklad, ze sa dosiahne opacny efekt. Bratia cesi maju taktiez na forach povinnost uvadzat cenu. Tolko za mna.
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa AEdison » 11 Mar 2018, 23:29

platon.rado napísal:Vieš že je to ročná téma ???
História sa opakuje. :lol:
0

chickensk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12 Jan 2013, 15:57
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa chickensk » 05 Júl 2019, 18:50

paci sa mi ze riesite specializovany bazar, nic take neexistuje a s vlastnou webstrankou na to mate paradne moznosti

adminujem bazary na FB uz niekolko rokov a postrehy:
- stary inzerat o uskutocnenom obchode je super - [SOLD] tesla trafo 400V - mozno napriklad sedou farbou
- cena povinna nie je ideal, hlavne u historickych suciastok, najlepsie by bolo navrhnut cenu a nechat ju napriklad zelenu ked je k jednaniu a cervenu ked je fixna, ceny pre predane inzeraty co sa tyka inspiracie aj referencie neskryvat
- pre male suciastky sa hodia inzeraty zoznamy s cenami pre kazdu suciastku
- fotky doporucene ale nie nutne, hlavne u malych suciastok je treba idealne zadat footprint
- lokalita suciastky napriklad Humenne je velmi vitana hlavne co sa tyka prepravy
- zobrazit inzeraty od konkretneho uzivatela je super moznost, osobne mi vadi aktualne na fore autor posledneho prispevku a datum v dvoch riadkoch, tazsie sa v tom vyhladava podla datumu, a vseobecne mam najradsej kondenzovane zoznamy
- vseobecne nazvy prispevkov typu "vselico k PC" by som zakazal, akurat rozklikavam nezmysly, lepsie by to vyriesili nejake rozumne tagy alebo kategorie
- nemazal by som stare prispevky, ale posielal maily autorovi, kde bude zoznam prispevkov a moznost odklikat ich ako predane, lebo to je jeho zodpovednost
- stare prispevky by bolo lepsie oznacit ako neaktivne [INACTIVE] a vysedit ich rovnako ako predane, vitana by bola moznost filtrovat podla stavu prispevku, autor by bol notifikovany o tomto stave a mohol by prispevok obnovit / aktualizovat aby bol zas cierny
- velmi velmi by som chcel, aby tento bazar zozral akukolvek fotku - napriklad 5000pixelov 16MB a automaticky to prekonvertoval na nieco rozumne, aby to nemusel riesit uzivatel
- este som za to, aby predam, darujem a vymenim boli moznosti k jednemu postu v jednej kategorii - teda ze "predavajuci" sa nebrani vymene alebo darovaniu podla okolnosti, opet mozno nejaka prehladna ikonka
- - podobne by mohla fungovat kupim / vyrobte mi / darujte mi kategoria a boli by tu vlastne len dve - zhanam / chcem sa zbavit

farbicky a spravne riesenie usporiadania textu a zobrazovanych dat ma bavi, kludne by som sa podielal na rieseni vizualneho riesenia tohto bazaru, zastavam myslienku ze treba recyklovat a nie stale kupovat nove :thumbup:

osobne mam nechut do aktualnej varianty bazaru cokolvek pridavat, lebo je to pracne a neprehladne
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok