K: regenerátor CRT obrazoviek

Sekcia určená na kúpu

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 28 Sep 2020, 20:01

Nemáte doma niekto dnes už zrejme nevyužívaný regenerátor čiernobielych CRT obrazoviek? Nemyslím tú profimašinu, ktorá sa pohybuje už v iných cenových reláciách, ale "prskátko", kde je pevné alebo zvoliteľné žhavenie, a výstup na k/g1. Nie je zložité ho vyrobiť, ale ak by sa ho niekto chcel zbaviť, tak mám záujem....
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa oravan » 28 Sep 2020, 22:34

Ja mám ale neviem či ho pustím občas som to používal a zloženie veď len trafo potrebuješ a hotovo
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa Milanko » 29 Sep 2020, 14:04

Tu máš regenerátor TV obrazovky:
El. sch. regenárátora TV obrazovky.gif
reg_aradio.jpg
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... cu/0000019


Regenerátor obrazoviek

Pri svojej opravárenskej a zberateľskej činnosti som sa stretol s problémom ako zvýšiť jas a kontrast opotrebovanej televíznej obrazovky. Vyskúšal som mnoho spôsobov, napríklad zvýšenie jasu zvýšením žeraviaceho napätia alebo zvýšením anódového napätia . Ale tieto spôsoby riešili problém len čiastočne a dočasne. Preto som pristúpil ku konštrukcii zariadenia na regeneráciu katód obrazoviek. Popisovaný prístroj slúži na účinnú regeneráciu katódy preťažením riadiacej mriežky. Opotrebovaná vrchná emisná vrstva sa odstráni čim sa zväčší emisia katódy a tým aj stúpne jas a kontrast televíznej obrazovky.


Schéma regenerátora obrazoviek.

Popis činnosti regenerácie:
Snímeme s obrazovky päticu. Premeriame obrazovku na prítomnosť medzielekródových skratov ohmetrom. Pri nezistení skratov môžeme pristúpiť k regenerácii. Pripojíme regenerátor na obrazovku podľa schémy. Prepneme prepínač P2 na 8V. Zapneme vypínač P1, rozsvieti sa kontrolka Ž. Sledujeme ako sa žeraví žeraviace vlákno obrazovky a zároveň sledujeme ako stúpa prúd na miliampérmetri. Keby výchilka na miliampérmetri bola príliš malá alebo žiadna vypneme vypínač P1, prepneme prepínač P2 na 12V , necháme obrazovku vychladnúť a znova zapneme vypínač P1. Ručička miliampérmetra začne trhane stúpať. Trhaný pohyb ručičky miliampérmetra spôsobuje odpalujúca sa opotrebovaná vrchná emisná vrstva. Keď prúd miliampérmetra dosiahne maximum keď už ďalej nestúpa , vypneme vypínač P1 a necháme obrazovku vychladnúť. Tento postup opakujeme dovtedy kým ručička miliampérmetra nestúpa plynulo bez trhavých pohybov. Po tejto procedúre je obrazovka zregenerovaná. Týmto prístrojom sa dajú regenerovať aj farebné obrazovky ale každú katódu samostatne.

Spracoval : František Száras
Dokumenty :: Poradenstvo
Vytvorené: 8.6.2006
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 29 Sep 2020, 17:16

Ja viem, že nie je zložité ho vyrobiť ani nájsť zapojenie, ale najprv ho hľadám ako hotovú vec, pretože kto takéto TV neopravuje, nezbiera, tak to proste nepotrebuje a dovtedy je to nosenie dreva do lesa, až ak to nikto neponúkne, si ho vyrobím, mám čas....
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 04 Okt 2020, 20:54

aktuálne
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

klasik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09 Okt 2014, 06:16

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa klasik » 05 Okt 2020, 10:04

A čo niečo takéto. Vyrobené podľa popisu z knihy od Netušila - Diagnostika a servis farebných TVP r.1989.
Prílohy
Regenerátor obrazoviek.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 06 Okt 2020, 19:33

ponúkate na predaj ?
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

jjilek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 26 Júl 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa jjilek » 07 Okt 2020, 15:30

Mám.
Prílohy
DSC02001x.jpg
0
Naposledy upravil/-a jjilek v 08 Okt 2020, 17:46, upravené celkom 1 krát.
Na soukromé zprávy reaguji jen pokud jde o předání osobních údajů, jako adresa, telefon, cena apod.

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: K: regenerátor CRT obrazoviek

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 07 Okt 2020, 19:05

máte SS
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Napísať odpoveď