elektricky ohradnik na medvede

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Split

elektricky ohradnik na medvede

Príspevok od používateľa Split » 18 Jan 2010, 12:32

Zakladam novu temu pretoze ta stara bola nevhodna .Tak teda zostavam pri myslienke drotu zaveseneho nad plotom. Predstavme si ze medvede nosia kombinacky popr. maju kozene rukavice alebo gumaky(dnesna doba sak to poznate). Potrebujem ich odlakat a teda netusim ako to zapojit. Plot sa totiz dotyka zeme. Ak napojim VN na drot nad plotom a uzemnim o plot, teoreticky by ich to malo slahnut ak sa pri tom ako budu na plote budu snazit ho preliezt. Druha otazka je ako zabezpecit samotny plot ak by ho chceli prestrihnut. Rozmyslal som este nad moznostou pouzit dve indukcky ako symetricky zdroj napajania kde stred je zem a jeden pol je drat a druhy pol je plot...otazka: ako co najlahsie odizolovat plot od zeme pred napatim asi 10-20kV? Tento navrh co ma danyk je asi najvhodnejsi a mozno by sa dal vyrobit aj taky ktory by dokazal spravit symetricke a zaroven fazovo posunute napatie na vystupe http://danyk.wz.cz/ohrad.html vopred dakujem za vsety odpovede. Tiez by som poprosil aby sa neriesili medvede samotne , to uz ma na starosti ministerstvo zivotneho prostredia.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 18 Jan 2010, 12:49

Podla mňa to tú "zvěř" vôbec nezastaví...kopne ich to, dobre si ponadáva zoberie nejakú bakuľu a roztrieska to...a máš po ohrade...

Ak by si použil optosenzori, tak by šlo spraviť niečo výkonnejšie...ale musela by to byť asi ozaj neskutočná rana...keďže si myslím že "zvěř", už tých rán schytala dosť a nerobí jej to nijaký väčší problém.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin knocik » 18 Jan 2010, 12:59

Pokial aj samotny plot nebude pod napatím tak ti ten plot "medvede" roztrhaju. A čo sa tyka toho VN drotu nad plotom, nebolo by jednoduchšiue rovno pustit vn do plotu ? Ide o to ako ochraniť plot pred krádežou.
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 18 Jan 2010, 13:02

ako som uz pisal..vytvorit symetriku ale neviem ako odizolujem plot...taky klasicky..ale asi je nutnost ho vyrobit

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Jan 2010, 15:04

skus popisat ten plot. Byvaju rozne typy. Je to murik+pletivo, alebo zaklady+pletivo?
0
Obrázok

Split

Príspevok od používateľa Split » 18 Jan 2010, 16:10

je to klasicke pletivo upevnene o drevene koly vysoke asi 180 cm na ktorych je este natahany vinic po cele dlzke (z vnutornej strany)neviem nakolko je nad zemou

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Jan 2010, 16:27

tak je potom odizolovany od zeme. vn generator napojit na pletivo a dobre uzemnit...
0
Obrázok

Split

Príspevok od používateľa Split » 18 Jan 2010, 17:02

no ale ak sa bude dotykat stebiel travy?

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 18 Jan 2010, 17:24

To bude vadiť....VN preskočí aj po halúzke...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Split

Príspevok od používateľa Split » 18 Jan 2010, 19:14

dakujem za podnety..nakoniec som sa s majitelom dohodol ze bude nazatial pouzita miernejsia verzia bez elektriky s alarmom a vystraznou zvukovou signalizaciou...dakujem za vsetky prispevky..

aero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 26 Okt 2009, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa aero » 18 Jan 2010, 19:32

ak sa to hrozno dotkne toho plota tak tam budeš mať zvody čiže straty a hroznu to asi tiež nebude dobre robiť
0

Používateľov profilový obrázok
hawkie 69
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 00:00
Vek: 54

Príspevok od používateľa hawkie 69 » 04 Mar 2010, 21:37

spravil som si zdroj na el. ohradnik podla www.iboo.szm.sk s použitím cievky zo škodovky. naprázdno to robí cca 15 mm iskru no ked to zapojím na vedenie plota tak skoro nič. meral som megmetom aj zvod vodičov proti zemi no vyzerá ok. mám VNT orega 40337-19, no neviem či by mi to stačilo, lebo ohradník mám okolo včelnice proti medveďom a tam je vraj potrba cca 10kV a 10 J výstup. energia. vie niekto poradiť ?
0
čo sa môže pokaziť to sa aj pokazí

Používateľov profilový obrázok
mikoš
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 07 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: vrútky
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mikoš » 04 Mar 2010, 22:01

Pozri ber to tak, že medvede tiež nie sú až tak sprostý teda aspoň nie až tak aby keď zistia, že ich tento plot kopne alebo sa niečo stane tak prejdú k ďalšiemu nezabezpečenému plotu (teda ak nemáš na záhrade sklad hliníka alebo toluénu)
0
Uhlie je minulosť, urán je súčasnosť, deutérium je budúcnosť!
Aj ja si pridám reklamu na moju stránku pozrite si: http://www.mikoselweb.estranky.cz/

Používateľov profilový obrázok
hawkie 69
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 00:00
Vek: 54

Príspevok od používateľa hawkie 69 » 04 Mar 2010, 22:20

ale ja fakt myslím na štvornohé medvede a nie na hnedú menšinu. 15. novembra mi rozflákali 4 úle. mal som požičaný ohradník z jrd no jar sa blíži a budem ho musieť vrátiť. macovia tiež čo nevidieť vylezú z brlohov a mne ostane akurát kopa triesok na zakúrenie. som spod Tatier, včely mám na záhrade pri baraku a aj tak mi tam vliezli
0
čo sa môže pokaziť to sa aj pokazí

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 04 Mar 2010, 22:28

Sranda, jedného včelára asi v tvojom (vašom?) veku som tu u nás poznal... Veľmi pohodový ujo... A tiež mu medvede naposledy štyri úle flákli. Má pozemok pod lesom, no čo sa dá čakať.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok