Izolovany zdroj 22V (pripadne 24V)/ 6.3V, 300mA

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 30 Mar 2010, 22:05

Caute,

Mam drobny problemik:
Ako najlepsie ziskat 6.3V galvanicky oddelenych zo zdroja 24V? V sucastnosti to mam riesene:

24V->12V->DC/DC menic izolovany->30V->DC/DC menic obycajny->6.3V

Taketo hrozne riesenie je sposobene tym, ze mam taketo suciastky po ruke. Ine som v tom case nemal. DC DC menic izolovany je napajatelny 12V, dava +/-15V, takze 30V. Druhy DC/DC menic je jednoduche zapojenie s LM2674. Ten mi dava 6.3V. Cele je to podla mna prekomplikovane, naviac mi vyhorel pri experimente jeden DC/DC menic, a mam obavy, ze by sa to mohlo opakovat.

Problemy ktore mam:
24V nieje stabilnych, zvacsa je tam 22V, kolise.
Ucinnost je pomerne dolezita.
Galvanicke oddelenie je nevyhnutne (pevnost min 700V - co je dovod, preco je tato tema pod Vysoke napatie :-D ).


Chcel by som sa vyhnut pridaniu transformatoru, no neviem ci sa to bude dat. Napada vas dake lepsie riesenie?

Asi sa na toto vykaslem (nutne pomerne rychlo) a hodim tam natvrdo baterku, stabilizator a basta, kedze prevadzka bude len obcasna.

Uplne idealne by bolo, keby ste poznali DC/DC menic, 24V (mozno prinajhorsom zmenit) s nastavitelnym vystupnym napatim.

Diky,

David

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 1 minúte:

V najhorsom pripade sa na to vykaslem, dam tam:
2x http://sos.sk/?str=371&artnum=49538
a diodku do serie.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok