DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 18 Júl 2012, 09:22

Ahojte všetci dorobil som svoj SGTC teslák a som spokojný výboje do 1metra nemeral som presne teraz by som rád začal niečo s polovodičami a tak ale neviem sa rozhodnuť či DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER :
MAGNIFER by som robil takto----


a chcel som to urobiť mám primár
-3,9uH výška 15cm a šírka 22,5cm 4závity priemer drôtu 4mm

sekundár
-mám 10cm výška X 11cm priemer 0,5mm priemer drotu 200 závitov a

terciál som chcel použiť sgtc sekundár
-11cm priemer X 50cm výška rúry približne 2500 závitov. len neviem ako ďaleko a v akej výške maju byť vzdialene terciál sekundár od seba.

Zdroj mám 2XMOT násobič na 8,5kV AC a kond 46,8nF na 17kV rezonančná frekvencia 130kHz približne bez toroidu a viem že pri MAGNIFIERI sa asi doladuje toroidmi medzi sekundarom a tercialom + na terciale (mám toroid husaci krk z kominov didžestora a dake hlinikove )--- to bola ale pre sekundár ten čo teraz chcem ako terciál ale neviem či by to malo tak byť ,
uurčite to tak bude má to byť kond pre ten sekundár malý alebo terciál??? či môžem použiť aj ten kond MMC-čku 47nF???
alebo mi poradte celý DRSSTC mám zapojenia čo by som mohol realne urobiť podľa tohoto zapojenia mam dake IGBT ale chcel by som plný most poradte dačo a ak by sa to dalo sa najprv pítam.
http://www.hilo90mhz.hungrychild.org/te ... RSSTC.html
+ ešte som sa inšpiroval TESLATHONOM :D bastličou z
http://teslacoil.tym.cz/index.php?stranka=sgtcm1
mám iskrisko Cu rurky 20cm priemer 2cm 5kusov
AK TU MÁM NIEČO NEZMYSEL NEJAKY ZLE NAPÍŠTE TO ALE NORMALNE !!!
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12420
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Júl 2012, 09:26

fotky vydea tých 1metrovych výbojov?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 18 Júl 2012, 09:35

pozri pokec tam mam začiatočne videa SGTC rambik7 teraz idem ešte raz natočiť metrove asi? neodmeral som teraz odmeriam a aj fotky urobim s videom
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 18 Júl 2012, 09:58

DRSSTC je u teba plytvanie financiami a aj tak to nebudes mat funkcne, magnifier neverim, ze to ty spravis takze len strata casu a financii. Urob radsej poriadne klasicke SGTC a hlavne sa to nauc stavat. Ten zdroj co tu pises, je slaby na magnifier...

Inak zacinat robit DRSSTC a hned plny most je odvaha... asi mas dost nervou a financii. Sak ako chces je to tvoja vec...
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 18 Júl 2012, 11:23

mam na to cele prazdniny okrem 2 týždnov ale mam dosť času a zarobim si asi na brigade nieje problem len chcem poriadne vedieť ako dosiahnuť s tym čo mam HHDRISSTC alebo plny most daj nejake typy do teraz som sa nezaujimal aky rozdiel je medzi plnym a polomostom IGBT alebo MOSFET aky je to rozdiel? napajanie ake a tak frekvenciu by som chcel okolo 150kHz na ten sekundár aky primár... sekundár: 11cmX50cm 0,2mm aky typuješ na magnifier ten zdroj???
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 18 Júl 2012, 13:56

poprosil by som aj niečo zmysluplnejšie už aJ NEJAKE RADY ALEBO čO
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa PL509 » 18 Júl 2012, 16:09

mas nejake PL504/9 ? nie zozen si ich mas najednoduchsi teslak z kotreho mozes zmykat aj 15cm vyboje ...
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 18 Júl 2012, 22:25

jasne mam take lampy ale to že treba trafak na to ale dobre no 15cm mi stačí ale mam asi 1X PL509 2X PL504 asi neviem ich určiť su z Poľska priamo otec je z PL a neviem nazvy su zničene dosť ale su to tie lampy 100% okrem toho aky typ neviem :D a moc diky inak a keby si hodil dake schemy presne a popozerám čo sa s tým dá robiť a inak ak by som lampy daval paralelne a zväčším I neťahal by som aj väčšie výboje???
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 19 Júl 2012, 09:52

tááákže pozeral som ake mám lampy mám ich strášne množstvo asi tak 50 neviem kde ešte všade mám ale zistil som že mám asi PL 509 to je tá väčšia 12 cm X 4 cm su rozmery ktoré mam ja, pomeral som ju a PL 500 alebo PL 504 neviem ju presne identifikovať su takmer rovnake aj v hodnotách sa mi zdá maju 10,4 cm X 3 cm nepozeral som ešte PDF ale skusim kuknuť či sa to dá rozlíšiť a pridávam aj fotky :D
ale prečo sem nejdu aj mp4 kua ani waw ani nič dal by som videa!!!
Fotografia0492.jpg
PL509 väčšia PL500 alebo 504
PL509 väčšia PL500 alebo 504
50 lamp jedna niekde odskočila :D
50 lamp jedna niekde odskočila :D
zbierka POLAMP :D z PL
zbierka POLAMP :D z PL
Fotografia0501.jpg
Fotografia0507.jpg
mam toho viacej ale nechce sa mi to sem davať :D
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa PL509 » 19 Júl 2012, 21:04

sprav si s PL504 a potom to lahko prerobis na PL509 http://www.experimenty.kvalitne.cz/inde ... nka=vttc_1 citaj a na nete je toho za dve V3S-ky :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 20 Júl 2012, 05:51

jáj teraz mi došlo že toho je na nete ta 2 V3Sky aha jaaaasne :D :D dobre dik zatiaľ ale ja som myslel že daketo zapojenie s viacerými urobim PL509 a aj 504/500 ktorá to inak môže byť a je edzi nimi rozdiel???
a dokonca urobim aj s PL509 audio moduláciu a potom keby som chcel použiť obydve naraz???
a ešte chcel by som použiť väčší priemer sekundáru koľko by vychádzal primár ako ho treba vtedy ladiť na VTTC???
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 20 Júl 2012, 08:37

Ak chces davat elky paralelne musis ich sparovat inak sa moze stat, ze jedna bude mat cervenu anodu a druha sa ani poriadne nezohreje a dokonca mozno aj udrzis na nej ruku kym druha bude cervena :D Dokonca sa moze stat ak nebudu sparovane, ze s dvoma paralelne pojde horsie teslak ako iba s jednou. Vacsie vyboje nedosiahnes len elky viac vydrzia a nebudu sa tak pretazovat, to skor dosiahnes mensie ak das blbe elky paralelne. Chce to ich mat vacsi pocet a skusat...
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 20 Júl 2012, 08:42

aaa tak konečne su tu tie videa vábojčeky do 80cm!!! možno meter to asi nie ale približne to čo nieje namotane PVC má asi tak 75cm je to ladene 1/4 vlnovej dlžky http://youtu.be/U6JyfBhTSaU
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 20 Júl 2012, 09:14

sorry, ale to ti neverim. Na tom videu vidim akurat prerazajuci sekundar a vyboje po vinuti, mas debilne iskrisko preto take prerusovane vyboje. Na konci to uz ide ako tak OK, ale neverim, ze vyboje maju taku dlzku vzhladom na ten kusok sekundaru co slabo vidno. Daj sem foto alebo video za vidna alebo sera aby bolo vidno pekne celi teslak a vyboj do nejakeho predmetu pre porovnanie velkosti... takto na tom videu prd vidno a neda sa urcit velkost vyboja... dokonca tam nemas ani toroid iba sekundar s ktoreho si odvijal vinutie a tak si doladil teslak a vyboj ktory srsi s posledneho zavitu a drotu trciaceho von... :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 20 Júl 2012, 10:03

áno pretože vieš načo vôbec ten toroid je ak nemáš požadovanú frekvenciu tak sa pridáva a on mi príliž znižuje frekvenciu a za tmi to fotim lebo cez den vidno tak male nema to ako odfotiť a vidiš na fotkach tam pri Teslovom trafe aka to je výška všetko pri mikrovlnke je to ten SGTC ked dam neony do vzdialenosti 60cm tak ešte natiahnem :D
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 20 Júl 2012, 13:44

Ty sa mna pytas ci viem vobec naco tam je ten toroid ? :lol: :lol:
Keby si to naladil s toroidom mal by si este vacsie vyboje. Nevyhovaraj sa, ze cez den prd vidno, toto je robene v totalnej tme, kde kulove vidno. Len nejake vyboje, ktorych dlzka sa neda urcit. Hmm odrazu sme pri 60cm hej ? predtym 80 az 100cm kolko budes vraviet potom ? a zeby sa prave na SGTC dali natahovat vyboje na este vacsiu vzdialenost... :rolleyes:

To je problem sfotit, ked uz slnko zapada, ale je este vidno ? alebo proste zasvietit v pozadi svetlo ? nieco taketo aby bolo vidno velkost vybojov ??
http://www.vn-experimenty.eu/sgtc_4/vyboje10_b.jpg
http://www.vn-experimenty.eu/sgtc_1/vyboj17_b.jpg
0
Naposledy upravil/-a medved v 17 Mar 2016, 21:03, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12420
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa boraicho » 20 Júl 2012, 13:55

no ked toto je pravda "Tesla coil SGTC with 80cm spark" ta zjem psa.
ono to musi byť vidno aj cez deň pozri takto...
videl som to naživo, paráda.
Prílohy
Kopie - DSCF8407.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 20 Júl 2012, 16:47

no ták ja to mam občas dlhšie než toto sgtc1 pozrite si tie fotky na FB Michal profesor indigo :D
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 20 Júl 2012, 18:21

Pozrel som, a vidim tak akurat asi vsetky frames s toho videa a nahadzane do albumu a aj tak vacsina znich su len cierne a hovno vidno :lol: :P Otazka na telo, ty si vazne taky debil alebo sa iba robis ? :mrgreen:

Pre ostatnych, tu su tie foto:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 482&type=3

Pozrite si konkretne tuto foto:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 4172_n.jpg

Tuna sa da vsimnut velkost sekundaru osvetlenu iskriskom, vsimnite si velkost trubky s ktorej odvijal vinutie (podla odtienu a s kade idu vyboje), az pokym nedosiahol ake take vyboje. Cize s metroveho sekundaru, odvijal vinutie az pokym mu nerobilo take vyboje ako mu robi teraz, skoncil na vyske 50cm. Natacal to s blizka a vo velkej tme aby nebolo dobre vidno a nedalo sa odhadnut vyboje. Uz len podla charakteru a spravania vybojov viem, ze nie su take velke ako tvrdis. To je jeden frame s videa, takze si domyslite s ostatnych frames po kade skakali vyboje. Ja to tipujem na velkost vybojov 20cm aj to mu pri tom hori sekundar a preraza vinutie, lebo ma to vinute s debilneho vodica. Co aj je vidno na videu.

PS: tuto foto som si zalohoval, ak by si ju zmazal s FB :wink:

//EDIT: Este doplnim, teraz ma napadlo ako si spominal to s tym neonom, ze sa da natiahnut vyboj este dalej... Ak by si vravel pravdu a skocilo na 60cm a tahal by si este dalej, co je blbost lebo na SGTC nenatiahnes vyboj, ale OK. Tak pri takych vybojoch by si tu trubicu o nieco otrieskal a rozmlatil co by ta to kopalo :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 20 Júl 2012, 19:56

:butthead: :roll: :twisted: :evil: haaa tak to si pkene na omyle skus si niekedy aj uzemniť Neonku trubicu o kolík tam kde je ak sekundár vieš tam nepocítiš vôbec nič ked je uzemnenie lebo je lepšie ako keby malo prechádzať tvojim telom väčším odporom a ešte po povrchu skin efekt a tak dalej vieš čo a blizkosť bola asi taka na 1,7metra od bedni aj s fotakom brat mi to daval do zástrčky a netár tuto že ja som to odmotával na výšku taku a taku ked si pri mne nebol pozri si to poriadne mne to uplne stači že som sa pochvalil bratovi ten to videl ocovi a to je hlavne mna nejaky ...... ..... ........ - napadá ma viac slov ktore by som sem doplnil ale je to zbytočne aby som dostaval ban ... takže mna tvoj názor len trocha zaujal že si nevieš spočítať 1+1 to je všetko :D a kde vidiš to hovno tvoje sľubovane??? hahaha a hej čierne fotky tam boli kôli tomu že aj niečo robim neulievam sa jak ty! inak album upravujem takže tvoja fotečka čo si si sem dal tam bude :D a priemer sekundáru bol 11cm a výška ktorá je vidno je len zatiaľ provizorne ja tam ešte aj hodim dáky špic z hrotu nejakeho poriadne odrežem neviem aky máš problem ten výboj ide na obydve strany z jedneho vodiča ! :finga: veľká tma to nebola potom boli otvorené dvere dnes večer to nafotim lepšim fotakom bol too mobil, no a dalej ten vodič je už dávno pekne prelakovaný kvalitne lebo ked som odvíjal tak bol prelakovaný všade perfektne ešte asi aj pridam vrstvu, vyboj tahat som myslel v takom zmysle že sa prefarbi na inu farbu že nieje tak jonizovaný a mal som Cu rurku na dalšie iskrisko a to som tiež uzemnil niť sa mi nestalo ked som sa držal aj s bratom tiež :D
a ako náhle odbehol uzemnovaci kabel krasne mi trhlo všetky svaly :D konečne som pocitil NF v TC to bolo naindukovane sajratu teda :D
a potom inak nič a brat to aj vydrží ale poriadne mu ruku hádže ale on to vydrží jemu to nevadi od mala
takže prestan tieto sajrati tuto o mne pisať nepoznaš ma ja si to neprajem a diky inak popozeram a ešte to upravym ale nie podla tvojho názoru ten sa neberie ani ako vedecky ani ako amatérsky :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok