Plasma speaker (spojené)

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 16 Sep 2010, 20:18

mmt jasny dyk ja uz mam koupeny soucastky na tu konstrukci co si delal ty zesik udelam z TDA2003 uz mam i soucastky pak ho pouziju treba jinak ale aspon to bude trchu vypadat :) trafko bude 24V a 5A z aukra +stabilizator na 15V prej to bude mit lepsi zvuk daval sem pokec stim capkem co sou jeho ty stranky se zpivajicima vybojema :) ted jeste cekam na VN trafo od kamose a pomalu se do toho pristi tejden pustim navrh desky uz mam v eaglu hotovej je to celkem zahul z hlavy bych to mel 10x rychlejc :) ale ma to bejt v EAGLU tak to delam v eaglu jediny problem se mi zda ze je to moc jednoduchy :( nenapada te neco co bych tam mohl dodelat ? premejslel sem o nakejch indikatorech ale zda se mi to jako kíč nebo nakou ochranu :( ale zatim sem nic v AR nenasel kdyz to vemu dohromady tak je tam tak max 30soucastek to i kdybych udelal reg.zdroj tak tam bude vic prvku :( jedina chybicka jinak vsechno v pohode
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 16 Sep 2010, 20:38

ja by som spravil elektrody z dakeho kvaltineho materialu napr, z volframu, a dal ich to vertikalnej polohy, a daky system co by obluk vedel sam naskocit napr. vykonova spicka pri zapnuti, a potom najst idealnu vzdialenost elektrod kde by bol zvuk najkvalitnejsi.. nejde oto aby bol obluk najveci a najviac reval..
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 16 Sep 2010, 20:52

ty elektrody sem jeste neresil a popravde nevim kde bych sehnal volfram :) jinak ta vykonova spicka je dobrej napad ja myslel ze to naskoci samo ten oblouk jen kdyz sou elektrody moc daleko od sebe ze spadne ....
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 16 Sep 2010, 22:00

patrilo by sa presunut tuto temu do VN
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 17 Sep 2010, 14:15

jo jo nak se to tu zvrhlo :D (k lepsimu) mam udelat new tema ve VN nebo to presunou admini ?
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 20 Sep 2010, 15:54

tak kamos mi neska dotah casti z TV nasel sem tam to VN trafo i s VN kaskadou :) napadlo me pripojit to jeste ktomu trafu ? myslite ze to zvetsi ten vyboj ?
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

PLAZMA SPEAKER (zpivajici vyboje)

Príspevok od používateľa termixnator » 21 Sep 2010, 15:35

je to tema ktere se probiralo tady http://svetelektro.com/modules.php?name ... 139#213139 ale nak zapadlo a presunout to neumim postavil sem tohle http://www.teslatron.wz.cz/Sinarcs/singingarcs.htm zatim hledam nakou moznost napajeni napadlo me pouzit impulzni zdroj napriklad tohle http://www.danyk.wz.cz/iz350.html s upravenyma zavitama na sekundaru pro moje potrebne napeti ale malej problem je to ze nekdo rika ze se to ktomu hodi a nekdo ne potom mi mmt rekl ze by se hodilo neco co nastartuje oblouk tak kdyby ste nekdo vedel o nicem ? plus sem jeste udelal tenhle zesik http://www.bastleni.eu/zesilovace/39-6w-zesilovac kterej by mohl byt taky napajen z toho zdroje

diky lidi :)
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 22 Sep 2010, 12:40

potreboval bych radu jak rozdelat trafo co je v PC zdroji nebo v TV chci ho pouzit na ten impulzni zdroj vymotal sem draty zbila jen kostra ale feritr ve tvaru EE je slepeny nekde sem cetl ze je to dobry dat do vrouci vody delal em to 2x ale lepidlo ne a ne povolit :(
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Sep 2010, 12:42

Mo¾no vypáli», ale nie som si istý èi to jadro nepraskne, skú¹al si no¾om opatrne oddeli» alebo nie èo podobné ?

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 22 Sep 2010, 12:59

Nejako nerozumiem tomu zapojeniu z teslatronu. Pise, ze pouzil transformator 15V. To znamena, ze napatie po usmerneni by bolo okolo 21V. Napajanie vsak pise 12-16V. Striedavym napatim nemoze byt zapojenie napajane kvoli IO. Mmt: ako to je?

termixnator: do spinanych zdrojov sa nepustaj. Nie je to take jednoduche a je to nebezpecnejsie nez klasicky zdroj. Ako zaciatocnik sa popozeraj po vhodnom transformatore. Za nim nasleduje diodovy mostik a filtracia..
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 22 Sep 2010, 14:39

na rocnikovku mam 5 mesicu jeste tak nevim co bych na praxi delal :D jinak vystup ze zdroje je taky oddeleny jako u trafa jedina nevyhoda je ze se lechko odpali tak dam na vystup jeste proudovou pojistku zadnej problem :) VN trafa sem sehnam 3 tak uvidim ktery bude nejlepsi

to trafo ze zdroje sem skousel rozdelit silou ale nic z minulych zkusenosti vim ze pobouchavani konci spatne :D tak nevim co stim :( do toho zdroje se poustim proto ze mi to poradil mistr ze je to lepsi a scim si nebudu vedet rady + oziveni mi helfne plus ma 50tku takze mi to i zkoukne :)
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 22 Sep 2010, 15:24

eurobastler napísal:Nejako nerozumiem tomu zapojeniu z teslatronu. Pise, ze pouzil transformator 15V. To znamena, ze napatie po usmerneni by bolo okolo 21V. Napajanie vsak pise 12-16V. Striedavym napatim nemoze byt zapojenie napajane kvoli IO. Mmt: ako to je?
zere to asi 3A tak napatie po zapnuti, pekne klesne, ale samozrejme zalezi aj od trafa..
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa medved » 22 Sep 2010, 16:06

Ja som par tych traf s PC zdrojov rozobral tak ze som ich dal na niekolko minut varit tak som ich vybral von na handru a s rukavicami ich roztahoval ak neslo dal naspät do vody tak zas vytiahol a tak som skusal az kym som ich pekne nerozobral. Len nech ti nespadne to trafko do vody lebo sa ti roztrepe o dno :)
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 22 Sep 2010, 16:09

ok vyzkousim diks este me napadlo co redidlo na spoj nakapat ze by to to lepidlo rozleptalo ?

edit:
takredidlo nic :D

a co si myslite o tech impulznich zdrojich ? slo by to pouzit pro zdroj k plazma spekru plus pro ten mini zesik ?
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djwiktor » 22 Sep 2010, 16:50

a co skusit bezne dostupne veci ako brzdova kvaplina a H2SO4 z autobaterie? ja som par trafiek takto rozobral, feritu to vecsinou neurobi nic a lepidlo povolilo (resp zmizlo :D ) ale zalezi asi kus od kusu, ako sa vravi, nie je ferit ako ferit
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 22 Sep 2010, 16:55

ako pisal eurobastler, vyser sa na impulzne zdroje, pre zaciatocnika to je takmer nemozne spravit, bude to preteba len strata casu. zozen si normalny trafak a nevymyslaj a nekomplikuj stale
0

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 04 Okt 2010, 09:00

taky zajimavy http://www.easternvoltageresearch.com/d ... alrev3.pdf
az na ty ledky se mi nelibej :) ale jinak hezky napajeny 35V skoda ze v dokumentaci nemaj desku

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 11 minútach:

jinak jeste pridam pokrok tu dps s 4046tkou uz mam hotovou trafa ze starych televizi sem nasel 3 plus jedno z CRT monitoru uz zality co je uz blbyzesik mam rozdelanej a uz resim jen zdroj bud ho namotam jak ste mi tu radili na foru nebo postavim na praxi impulzak
0

Používateľov profilový obrázok
majki
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

plasma seaker

Príspevok od používateľa majki » 20 Jan 2011, 11:28

Zdravim ja som robil plasma speaker navrhol som plosak vsetko som skompletizoval ale vobec mi to neide nic sa nedeje trafo nedava ani malinky obluk.
http://elektronik.webz.cz/vysoke-napeti ... eaker.html
neviem ci je spravne DPS skuste sa prosim pozriet
Prílohy
dddd
dddd
0
Nie som začiatočník ale ani pokročilý tak niečo medzi.

Napísať odpoveď