elektrický ohradník

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 22 Sep 2010, 01:18

5ko napísal:Ináč by to už mohlo byť len nabité statickou elektrinou,alebo to chytá VF energiu z vysieločov ako anténa. :lol: /ale to by tam boli len mikrovolty/.
ked sme už pri tom... raz ma antena kopla.. sice nie extremne ale citil som to a reflexne som odtiahol ruku. Čo to bolo za antenu už netušim, mal som k nej pripojeny par metrovy koax. Čo sa to na nu vtedy nachytalo teda neviem... možno som chytil HAARP :D :D
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Sep 2010, 02:26

Na takovém správně naladěném rezonančním obvodu není problém aby se naindukovaly i stovky voltů.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Sep 2010, 08:37

no a máme to --- správne rezonančne vyladený ohradník.

to bude asi ten princíp . V Štiavničke je prísny zákaz zahadzovať kusy pásky v lese, lebo potom dostávajú medvede a iná zver elektrošoky .....
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Sep 2010, 18:33

Antena ťa mohla kopnúť aj tak, že nebola uzemnená, TV prijímač bol staršieho typu ktoré mali nulák na kostre pretože nemali transformátor ale len zrážacie odpory a ked sa prehodila vidlica v zásuvke opačne tak sa objavila na antenovom konektore fáza a kopalo to jak sviňa./ alebo bol asi prerazený oddelovací väzbový kondenzátor na ant,vstupe./
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ŠtefanFFFF
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16 Okt 2010, 00:00
Vek: 72

Nesúhlasím

Príspevok od používateľa ŠtefanFFFF » 16 Okt 2010, 11:36

Ano, anténa kopať môže. Ako však skúsení elektrotechnici vedia, vf prúd "nekope". Vf prúd páli. Pri malých intenzitách možno na pokožke
cítiť teplo. Napätie cca 15 kV s frekvenciou 15625 Hz na anóde usmerňovacej diody pre vn v TV natiahlo oblúk na cca 2 cm od hrotu skrutkovača, ktorý som držal za kovovú časť a nespôsobilo mi takmer žiadny pocit v prstoch. Zostatkové jednosmerné napätie na kapacite urýchlovacej elektróde obrazovky mi pri nepozornosti uštedrilo pomerne značný úder.
Čo sa týka napätia na anténe, treba si spomenúť na teóriu spájania kapacít a kapacitné deliče.
Anténa, ktorá je umiestnena v statickom náboji medzi mrakmi a zemou tvorí kapacitný delič. Na nej sa indukuje jednosmerné napätie ktoré je úmerné pomeru vzdialeností medzi mrakmi, anténou a zemou. Keďže na mrakoch je napätie rádovo desiatok milionov voltov, dá sa približne vypočítať indukované napätie na anténe a veľkosť el. náboja.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok