Kvazi tesla coil z auocievky

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Kvazi tesla coil z auocievky

Príspevok od používateľa spin90 » 24 Feb 2008, 07:47

No Chcem som donedavna poskladat klasicku teslovu cievku. Mam dokonca aj sekundar rucne namotany 1300 z. Nemam ale dobry zdroj. Ten co mam z autocievok ma take velke napatie ze 8 mm skla preraza takze vyrobit vysokonapatovy kondenzator neprichadza do uvahy. Zo sekundaru asi vyrobim Rumkhortov induktor.
No a kedze chcem vysokofrekvencne napatie otazka znie: Nedala by sa zapal. cievka napojit na zdroj nizkeho napatia s kondenzatorom (do 30V) prud prerusovany nie cez iskrisko ako je bezne ale elektronicky.AKy mam dat kondik? Potom primar cievky by mal teoreticky rezonovat na urcitej frekvencii a sekundar uz len dorobit s nejakou pridavnou kapacitou - toroid. Samozrejme hned sa ukazuje problem a sice vnutorne prerazanie napatie na sekundarnej cievke. Myslim ale ze teraz to robi skoro 5cm iskry takze nemalo by to zas tak vadit.Chcem hlavne vysokofrekvencne napatie. Nemusi byt az take vysoke. A este jedna vec ma asi zelezne jasro takze aj tam by mohol byt problem.Ta cievka je preca len celkom robusne stavana a hlavne zaliata v boh vie com.
http://www.magnet.fsu.edu/education/tut ... oncoil.jpg
No a otazka c. 2 : Nevie niekto parametre starej zapal. c. Magneton ? v skodovkach je napr. Zaujima ma indukcnost primaru a samozrejme pocet zavitou sekundaru. Pochybujem ze to zistim ale keby niekto vedel dajte vediet .

Alebo nejaky niny sposob ako ziskat vysokofrekvencne VN.
Dikes.

Inak moje sucasne cievky :

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 29 Feb 2008, 19:27

Vie mi nieko vysvetlit naco sluzia tie diody a VN kondik na mosfete na scheme http://www.penguinslab.com/Pictures/Ign ... ematic.JPG ??


A co je ten HV Tripler a ako ho mozem vyrobit ? Vidim ze vytvara DC z toho a aj to by sa mi zislo.
0

Používateľov profilový obrázok
spark
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Presov(Praha)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa spark » 03 Máj 2008, 21:40

Zdar, obvod s diodami sluzi na zefektivnenie obvodu. V dobe ked je tranzistor zatvoreny na primare vinutia je opacne napetie ako v dobe ked je otvoreny. toto napetie sa pouzije na nabitie kondika, ktory sa v nasledujucej dobe, ked sa tranzistor opet otvori, vybije do primaru, takze mu tam doda "viac stavy"

Triler by mal byt napetovy nasobic pricom vystupne napetie triplera je rovne trojnasobku napetia na jeho vstupe. Zapojenie:
http://www.kronjaeger.com/hv/hv/src/mul/
0
a/s/l -> 1986/M/Presov(Praha)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok