KAPAGEN - Kanapadze generátor

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa breta1 » 18 Jan 2016, 10:02

Drakoush
Je pravda, že jsem tu definici perpetuum mobile neopsal přesně z wikipedie jako ty, ale význam je stejný.
Nebo vidíš někde zásadní chybu?
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jan 2016, 10:37

no paráda ...
Využívam technológiu vizionára Nikola Teslu, o ktorom sa zámerne neučíme a ostatných bádateľov ...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Jan 2016, 11:11

OOO Booože, kam sa na nich hrabú Mochovce. :rolleyes:
Ale aspoň adresu sídla majú príznačnú,kam patria- Hřbitovní ulica. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jan 2016, 11:30

Chudák Tesla, máloktorý vedec je tak degradovaný ako on. Isto sa v hrobe obracia ako ventilátor.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jan 2016, 11:31

breta1 napísal:Drakoush
Je pravda, že jsem tu definici perpetuum mobile neopsal přesně z wikipedie jako ty, ale význam je stejný.
Nebo vidíš někde zásadní chybu?
No aj hej, pretože Tvoje zariadenie je zariadenie s účinnosťou >100% a to predsa existuje - tepelné čerpadlo.

Myšlienka debile ja však o tom, že energiu iba vyrába - nepremieňa. A to už vedia žiaci ZŠ, ktorí v tom čase neboli chorí, nehrali sa s mobilom, nemali vyhulené hlavy, prípadne seno namiesto mozgu a pod., že energiu nevieme vyrobiť ani "vymazať", len premeniť.

Takže je v tom tvrdení zásadný rozdiel.

P.S.: mojim zdrojom nebola wikipedia, na univerzite ma naučili hľadať v knižkách. Že to možno niekto opísal z rovnakej knižky na wikipédiu nie je moja vina - ostatne všetky články na wiki sú len prekladom z hlavnej, alebo opísané články z kníh a časákov.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa breta1 » 18 Jan 2016, 12:56

Nějak ti nerozumím.
Kde vidíš v mé definici zařízení s účinnosti větší než 100% ?
A tepelné čerpadlo není v žádném případě zařízení s celkovou účinnosti větší než 100%. Tam se z ekonomických důvodů jen "zatajuje" ten podíl energie, který se nezpoplatňuje (ve výměníku), aby ten výsledek vypadal ohromující.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa spin90 » 18 Jan 2016, 13:16

pepkomas napísal:Inak ak by sa chcel niekto pridať do vývoja takýchto zariadení ,tak nech sa páči, ty to ľudia na tom makajú už dosť dlho a myslia to važne :D http://ce-ma-s.net/projekty/reaktory/vakuove/pvr1/start a ja im fandim..lebo chcú niečo reálne dosiahnuť a viem že to nerobia preto že chcú na tom zbohatnúť.
No tak toto si pozriem :lol:

Inak, co mate proti wikipedii ? Je zaujimave, ze najviac nadavaju na informacie na wikipedii ti, ktori aj tak ani nevedia co tam vlastne pisu a nechodia tam :D Je to dobra encyklopedia, ale tak ako kazda encyklopedia, aj papierova, ma len obmedzeny rozsah znalosti z toho - ktoreho odboru. Proste je to svojim sposobom vycuc z danej ablasti, pre dane heslo. Na bezne info plne postacuje. Ak niekto chce vediet veci vac od hlbky , zajde do kniznice a tam zisti, ze k danej teme mame skripta z roku 1950. Cize znova sadne za net a pozhana zahranicne odborne clanky, ktore su ale znova na nete a konecne sa dopracuje k informaciam. Niekedy mam pocit, ze niekto si mysli, ze klasicka kniha je nejake bozstvo a veci co su na nete boli vsetko jedna velka kravina :D Ja keby som nemal pristup k zahranicnym odbornym clankom na nete tak diplomovku nespravim. A wikipedia, zvlast ta anglicka, je dobra aj ako zdroj aktualnych informacii. Je tam sekcia, kde kazdy den pisu o novych idalostiach vo svete. Pride mi to ako jedno z najnestrannejsich medii ake poznam.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jan 2016, 20:19

pepkomas napísal: a ja im fandim..lebo chcú niečo reálne dosiahnuť a viem že to nerobia preto že chcú na tom zbohatnúť.
jéžiši , až teraz som si všimol túto druhú časť tvojej vety ... samozrejme , že nechcú zbohatnúť, v podstate oni na tom ani nezarábajú ....
Na záver tohto príspevku by som chcel poďakovať tým čo poskytli peňažné prostriedky na financovanie a zakúpenie potrebných vecí na chod našej spoločnosti tak, aby sme splnili to čo sme si určili v pláne našej spoločnosti.
ešt by ma zaujímalo čo by v reáli spravili, keby na niečo prišli, či by to patentovali a venovali ľudstvu zadara :thumbup: . Našťastie k novému objavu neprídu, to by musela byť strašná haluz.

To že fandíš hlúposti a nevzdelanosti je tvoj problém, ale dávaj si bacha, lebo automaticky sa radíš medzi rovnako vzdelaných ľudí. Takže si to radšej drž pre seba, ak nechceš aby si z teba ľudia za chrbtom strieľali.
Hento neni o práci, štúdiu , vzdelávaní .. ale o fanatizme, podvodoch, skresľovaniu údajov a náboženstve.

Boha šak tú stránku čítať, je normálne nadľudské úsilie. Tak upravené a záhadne vyberabé slová , to musí byť jasný zámer očariť a odrbať hlúpich ľudí :crying:

skapem, ten tajomný a mega špeciálny korund na zváračskej tyčke je desne vedecký :thumbup: že žhaviace telesko, a celé prevedenie :ignore: .. proste je magická kovová guľa :axe:
Toho magora by som rád dostal niekedy k stolu pri pive, to by bol pre neho poriadny trapas
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jan 2016, 21:24

:lol: :lol: :lol: :lol:

Prepáč, ale stále sa mi potvrdzuje jedno - najväčší omyl prírody bol človek :D Jasné, nech to toho narvú prachy, keď neovládajú fyziku, tak zbankrotujú na vlastnej hlúposti. Podnikateľský plán jak hovado. Keby to bolo položené na reálnych základoch, tak sa z toho urobí ešte väčší biznis, než automobilový...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Dali2 » 18 Jan 2016, 21:34

Citam tento thread a nestiham sledovat, nase skolstvo je fakt v troskach, ked nedokaze deckam vysvetlit ani princip zachovania energie...
Fanatizmus v akejkolvek podobe je strasna nemoc, je jedno ci nabozenstvo alebo "vizionari", co chcu energiou zdarma spasit tento svet. Nic zdarma neexistuje, to je len iluzia, VZDY to niekto zaplati, len nie v zdy to je na prvy pohlad vidno. Rovnako je to s tymito "perpetakmi", energia sa neda "vyrobit", len sa premiena z jednej formy na druhu.
Takych tu uz bolo za poslednych 100 rokov milion a nikto s nicim nikdy neprisiel. A teraz pridu na rad konspiracne teorie o tom, ako to atomova a ropna lobby vsetko skupuje, patentuje a strka do suflika, aby sa to nedalo vyuzit.
Najlepsie by bolo, keby ste tie vyzbierane peniaze pouzili na doplnenie si vedomosti zo zakladnej skoly, lebo deficit vedomosti je tu neskutocne velky, vacsi ako ta energia, co sa chystate vyrabat...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jan 2016, 22:12

Dali2 napísal:Fanatizmus v akejkolvek podobe je strasna nemoc...
Presne tak a je jedno, či sú to hifisti tu na fóre, čo to tu prezentujú ako mágiu a vyberajú len určitú značku kondu do výhybky, alebo perpetisti, alebo koniec koncov aj náboženstvo. Všetko je to len výmysel ľudí, tak, ako si primitívny človek vymyslel boha, ktorému "priradil" všetky deje, čo si v tej dobe nevedel vysvetliť. Jediným rozdielom je, že náboženstvo funguje na psychike, keď človek vie, že sa na boha môže obrátiť. Ja som neveriaci a pokojne môžem veriť v hocičo, aj v môj mobil, alebo kameň. To je placebo efekt a určite psychicky pomáha, to je istá vec. Tak isto hifisti môžu veriť, že so značkovým kondom vo výhybke to má magický zvuk, aj to je placebo. Ale fyzika placebo nie je a meracie prístroje neodrbeš, takže celé to perpetuum je vlastne na hovno, lebo sa na to nemôžeš v núdzi ani obrátiť :lol:

Jediná malá nádej je tá, že nejakým spôsobom sme neprišli na všetky fyzikálne zákony a ešte sa ich znenie môže pomeniť, lebo ani teraz nie sme na takej inteligenčnej úrovni, že by sme dokázali objasniť všetko. Ale ja v to neverím, lebo všetky cesty zatiaľ končia u platných fyz. zákonov a idú vstriec, ani jedna neodbočuje a nenarušuje teóriu jednotlivých zákonov.

Ale ktovie, možno po voľbách znovelizujú fyz. zákony :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Dumitru » 18 Jan 2016, 22:20

Ba práve že porušujú :)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jan 2016, 23:46

pepkomas napísal:....vždy pri reálnych pokusoch ľudia prídu na kopec veci a nemusí to súvisieť práve stým čo chceli dosiahnuť.. :D
hento niesú reálne pokusy, hento je náboženský fanatizmus... vysvetli mi aký bude principiálny rozdiel medzi hentým reaktorom a neónkou, alebo elektrónkou.... ale škoda reči.

Ako tu už bolo spomenuté, treba sa vrátiť k učivu zo ZŠ . A ako prvá rada pre nich a aj teba, nepoužívajte cudzie slová, najme ak im nerozumiete, vyzerá to veľmi komicko. A neskovávajte sa za nejakého vedca, ktorý by vás keby žil, nakopal do .....

Ak by to bolo nezištné, tak tam neni toľko strán venovaných sponzoringu ... na hentaké pokusy nepotrebuješ ani 100E. Takže snívaj ďalej.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa alidedko » 19 Jan 2016, 08:39

určite stym bude suhlasit mnoho ludi.
Ja nesúhlasím, celkom dobre sa to tu číta :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Milos66 » 19 Jan 2016, 08:44

To vieš, keď budeš tvrdiť, že opičiak môže splodiť slona, tak sa nečuduj, že tú skupinu normálne premýšľajúcich ľudí naserieš.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok