DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 20 Júl 2012, 20:27

Ja si tu nemusim nic skusat, o uzemneni tu rec nebola tak nedristaj. Ale odmotaval si to :lol: Ja som pri tebe nebol, ale bol pri tebe a videl to niekto iny od koho mam info :twisted:

Vaaaau no vida, takze ja sa ulievam a ty dries aby si na FB podaval kopu tmavych fotiek na ktorych prd vidno... Ano viem, ze priemer sekundaru je 11cm. Ano ano pravdaze davaj si tam ten spic, toto nie je VTTC ale SGTC tu patri toroid, ale faajn daj si tam spic sak to je tvoja vec aj tak ma nebudes pocuvat, vsak.
Inak vies kedy sa da na SGTC natiahnut obluk ?? ked mas velmi malu medzeru v iskriku a vysoke BPS kedy mas pravdaze aj male vyboje, ale da sa s toroidu tahat zlty obluk, ale s dobre naladeneho SGTC s velkymi vybojmi nenatiahnes ziadny obluk a nieto o par desiatok cm. :roll:

Mam jednu otazku na teba este, ked ta to koplo, ked sa odonacilo uzemnenie. Kde vsade na ruke ta to kopalo a co si mal obute ?
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 20 Júl 2012, 22:12

ten tvoj tajny info Je marek lopušný nemusiš davať že je tajny :D sedel som na zemi podlahe z PL a papuče som mal ale na zatku len kraťasi a kopalo ma to na svaloch take zvláštne trhanie svalov som pocitol veľmi krátke intenzita spolu s nejakym trhanim srdca alebo nie to neviem nevšímam si to vtedy dako extra takže je to take kratkodobe veľmi :ANAL: a hlavne po koži mi popreskakovali výboje :D bolo to huste a vôbec nepálili ako pri VTTC SSTC
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 23 Júl 2012, 07:45

dobre takže už som vyskúšal PL509 aj PL504 žhaviť mam dva trafaky a idu v pohode a dake primáre ako porobiť by som uvítal ešte aj flyback dá sa to nejako najsť ako sa take VTTC ladí alebo čo??? priemery drotov a take veci ma zaujimaju teraz :D prípadne všetky impedancie ideálne ake by mali byť...
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 23 Júl 2012, 08:57

Na nete toho najdes kopu a aj na mojom webe mam plno VTTC, precitaj, popozeraj fotky a daco obkukaj a sprav rovnako konstrukcne ako mal niekto iny VTTC, ktory mu dobre fungoval. Na PL504/9 by som dal na primar tak 18-22z podavaj odbocky aby si mohol doladit...

VTTC ladis, odbockami na primar, rez. kondikom (ak to vies presne vypocitat tak ostane pevna kapacita a ladis iba primarom) potom sa doladuje RC clenom (ktory by si mal predtym vypocitat alebo das ako mal niekto na nete a mu to slo). Toroid by som nedaval na takyto maly VTTC s takouto elkou. Dalsia vec, ze oscilator nekmita na f0 sekundaru, ale na nizsej f... takze musis to tak naladit inak ti prd pojde a bude sa akurat cervenat elka. Ked naladis presne na f0 tak ti teslak nebude robit vyboje. Vela stastia :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 23 Júl 2012, 09:01

to čo si mi dal za radu diky to viem zatiľ pokusim sa to tak porobiť podľa
http://www.stevehv.4hv.org/VTTCfaq.htm
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 23 Júl 2012, 09:22

sa mi to zdá najlepšie zatiaľ čo som našiel z výpočtov.... a tak
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 23 Júl 2012, 12:48

mám taketo hodnoty na VTTC s PL509 R1=68k 3W - flyback
R2 20k 17W stačí to???
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 23 Júl 2012, 12:50

Malo by to byt OK, no a uz len ten zbytok :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 23 Júl 2012, 12:58

kondy mám a chcem to napájať 3X MOT môžem lebo povolene napätie A peaka je až 7kV a toto by bolo 6300V hm? a kondy mám neviem či dávať aj filtračný kond na moty a kondy mám okolo 1nF 2kV impulzáky krabicové +filtrák by bol asi tak 5nF- 39nF 7X seriovo a počuj daj mi približne hodnoty tých R1,2 ako sa môžem pohybovať vo W a Ohm :D
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 23 Júl 2012, 17:27

Chudak elka, tym zdrojom by si ju roztavil a totalne znicil... :roll: tych 7kV je len v kratkych spickach. Pri 3 MOToch v serii by si mal napatie az do cca 9,3kV a spicky bohvie jake. Ved to by som ani na GU-81M nedaval... aj ked by to vydrzala, aspon by mala. Na PL509 daj len klasicky 1 MOT jednocestne usmerneny s filtraciou cca 10-30nF. Sak si pozri na schemach hodnoty R1 a R2 uz si sa ma nato pytal vravel som, ze mozu byt. Rezistor na g2 som daval vzdy 20k, snim som sa velmi nehral a v pohode som dostal aj 35cm vyboje.

Prejdi si schemy a pozeraj ake hodnoty som pouzival rezistorov, nebudem ti tu pisat o kazdej jednej suciastke...
http://www.vn-experimenty.eu/index.php?stranka=vttc

Len mam pocit, ze to dopadne podobne ako s tym SGTC... snad tu elku neznicis.
0
Naposledy upravil/-a medved v 17 Mar 2016, 21:03, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 23 Júl 2012, 17:43

jásnačka už že som to chcel zapnuť ale počkam lebo zdroj neviem no dobre jeden mot dám
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 24 Júl 2012, 05:56

neviem ja dako s tymy PLkami pomali robim opatrne aj s ocom je pri mne aby videl čo a ako :D
ale tak hlavne aby neodišli aaaa navinul som si flyback 18 závitov a primár 20 závitov na téglik je dôležite určite smer vinutia ale aj pozícia že flyback som mal nižšie ako primár ale dočiahli na sekundár obidva vinutia? :mrgreen: filtračný kond 47nF na 5kV usmernenie diodou z mikrovlnky a rezonančný kond 3,8nF asi 10 kusov ale mne sa zdá že by stačili aj tie čo mám na 2kV 1nF
a potom na flyback mam už ten 2kV 1nF
noo takže ked som v sobotu žhavil PL 509 a 504 som v ních niečo počul cinkotať ale nevedel som čo to je. Asi 3g mriežka je v nich poškodená preto boli vytiahnuté z tých TV ked ich otec opravoval alebo su v poriadku ale neviem mám sekundár 28cmX 5cm. takže to prispôsobim ale ani ked som neonkou okolo šiel žiaden výboj ani nič neon nesvieti vôbec ešte nemám triak reg. -

som to zapol len na chvíľu noo a potom už vidno že anoda bola pekne odýchnutá a asi tá 3g si zo začiatku odprskla lebo pod lupou na vývodoch bol nejaký zelený povlak a vždy ked som nažhavil PLku a pripojil mot si asi tak 5X poriadne odprskla som myslel že výbuch nastane ale nič len pekne poprskala ale vkuse tam mám plazmu vo vnútry asi bude s nimi niečo.
A potom normálka ide VTTC ale žiadne vyboje nie ale zapojene to májm dobre inak ak má g3 2vývody použijem len jeden??? lebo konektory su po 2X g1 g2 a g3 alebo zapojiť do toho miesta kde ide g1 obidva konektory??? :D
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 24 Júl 2012, 16:09

Vsetky vinutia, primar, FB a sekundar navijaj rovnakym smerom.

Cize este raz pekne poporiadku... zapinal si to priamo do siete bez regulacie a nemal si ziadne vyboje akurat ti iskrilo v elektronke ?
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 24 Júl 2012, 16:47

Hej a menil som z, aj R
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa PL509 » 24 Júl 2012, 17:16

dal si elke hned okostovat MOT ? tak sa necuduj ..
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 24 Júl 2012, 20:19

aaa prečo že hned ja som ju žhavil a až potom som dal mot
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 24 Júl 2012, 22:15

No a to je presne pruser... aj keby si to mal dobre naladene tak priamo zapnut nemozes kvoli prudovemu narazu, ktory ti moze zlikvidovat elku. A v pripade zleho naladenia VTTC je este vyssia sanca zlikvidovania elky takymto zapnutim na priamo... spravil si proste volovinu a riadnu. Elke sa nemuselo relativne nic stat, ale dost skracujes zivotnost... a kludne moze aj oddrbat nejaky drotik v nej na mriezke co sa mi uz stalo pri zlom zapojeni FB a ako v nej zaiskrilo tak oddrbalo drotik na mriezke. A to som mal regulak a nezapinal na priamo !

Ak nemas autotrafo, sprav si triakovy regulator a az potom sa pusti do ozivovania VTTC. Bez regulaku sa nepohnes.
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa rambik7 » 25 Júl 2012, 05:49

hej hej to som pochopil ja som tam na orezanie prúdu hodil jeden MOT ako tlmivku a pekne sa aj zapla ale výboje neboli vôbec aj sršala ta plazma elektronke ale išla fakt pekne už neprská vôbec tam niečo bolo s nou ine mala zelene kontakty :idea: :?: 8O 8O :?: :roll:
neviem čo jej bolo teraz sa pekne rozsvieti a funguje ale dalej neviem nič čiaden výboj napriamo ked som dával tak anódka si papkala prúdik poriadne lebo začala červenať ale s oco to videl a zakročil som vypol som to no a tie rezistory čo som mal na 20W tak ich bolo asi paralelne 12 2W a hodnoty približne 22k a pomali všetky horia od najmenšiej hodnoty
0

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa PL509 » 25 Júl 2012, 15:04

kup triak a potom pis sem .. inac asi mas prehodeny Fb
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: DRSSTC,VTTC,ISSTC-SSTC alebo MAGNIFIER poradte

Príspevok od používateľa medved » 25 Júl 2012, 19:15

Riadne si stupil na krk tej elke a ked si prehodil feedback taj pocitaj, ze elka je v prdeli. :mrgreen:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok