pomoc pri stavbe tc

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
paradajka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 03 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: orava
Kontaktovať používateľa:

pomoc pri stavbe tc

Príspevok od používateľa paradajka » 07 Okt 2008, 20:38

cawte pokusal som sa stavat tc s iskristom ale nevem akosi vypocit aby mi to islo normalne mohli by ste mi pomoct so stavbou aj odporucte nieco cim to napajat mam k dispozicii mot aj vn trafo z telky nevem ani urobit tie kondiky sa mi zda ze tie sa mi seru nevem aku maju mat velkost ked robim domacej vyroby ja som tam dal sacky do kosov a alobal ale akosi to nejde aku kusky a akeho materialu mam nastrihat som uz zufaly ked vyriesim kondiky tak nejako navrhneme primar sekundar uz mam navinuty drotom 0,4mm priblizne 1200 zavitov na pvc rure 6,3cm
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Okt 2008, 21:02

MOT je síce výkonní ale nemá dostatočné napätie, jediná možnosť je dať naňho zdvojovač schéma bola tuším aj na danykovej stránke...
TV trafo je dobré nemá až taký prúd zato dá sa z neho dostať aj 20kV čo je na TC dostatočné...
Tie kondenátory nemôžeš robiť len tak hala bala...asi sa ti prerážajú a potom to nevytvára vysokofrekvenčné napätie...takže asi vzdušný transformátor nepôjde...

Treba si o tom viacej prečítať, je toho plný net...samé návody..a výpočti indukčnosti cievok, rezonančných frekvencii atp.
0

Používateľov profilový obrázok
paradajka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 03 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: orava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa paradajka » 07 Okt 2008, 21:29

praveze mam toho nacitane az az len my to robi problemy nejak zbuchat dokopy hlavne ten kondik posrany preto by som rad vedet nejaky material a velkost tych folii inac mam taky pocit ze mi ich preraza skusal som to s tym vn trafom a za to som este dal nasobic z telky ale i tak je to na hovno takze ide mi hlavne o tie kondiky
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Okt 2008, 21:39

http://www.danyk.wz.cz/tckond.html


A treba skúšať...myslíš že tiež moje prvé VN kondíky išli hneď na prvú šupu ?? ccha...padlo ich niekoľko.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 07 Okt 2008, 21:48

robio ty si robil teslak??
a jaky klasika tiež s iskriskom?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 07 Okt 2008, 21:55

Aj aj, SSTC mi nešiel, z dosial nezistených príčin a potom aj klasiku...ten išiel ale spadlo mi feritové jadro a prozbilo sa tak to teraz nemám s čím napájať...
Ale čakal som od toho viac...chyba je asi v tom že je moc malí (cca 25cm primar)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok