Rezonančný kondenzátor VTTC

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

danield
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 23 Dec 2013, 14:26
Bydlisko: Poprad

Rezonančný kondenzátor VTTC

Príspevok od používateľa danield » 30 Nov 2015, 20:40

Dobrý večer, potrebujem radu ohľadom rezonančného kondenzátora vo VTTC. Idem si postaviť VTTC s 6ks RE025XA podľa danyka, no v schéme je zakreslený kondenzátor 470 pF 15 kV. Danyk tam má použitý 1 starý sovietský kondenzátor (tento : http://www.ebay.com/itm/470-pF-15-kV-40 ... SwHnFVlWFG) moja prvá otázka znie: Aký to bude mať vplyv na výboje ak spojím 10 ks 4n7/2kv do serie ? Kapacita bude rovnaká. A dalšia, bude tam stačiť kondenzátor na 20 kV DC a 7 kV AC? Vopred ďakujem za rady :)

-- Spojený príspevok 30 Nov 2015, 21:45 --

Vychádzam z tohto zapojenia : http://danyk.cz/vttc2.html
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Rezonančný kondenzátor VTTC

Príspevok od používateľa spin90 » 30 Nov 2015, 21:16

Zalezi co to spojis do serie. Ale uz teraz mam tusenie ze to budu nejake sunty. A 6 kV AC je zalostne malo. Pri teslakoch je kondenzator klucova zalezitost. Neda sa to nijak oblafnut na sposob ze pozapajam xy lacnych kerami. Nic take, potrebujes impulzne kondenzatory najvyssich kvalit. Ak to ma aj vydrzat a nieco robit.
Z paramatrov hladaj maximalnu strmost napatia v kV/us . Cim viac tym lepsie. Taktiez tangens delta, cim menej tym lepsie.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

danield
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 23 Dec 2013, 14:26
Bydlisko: Poprad

Re: Rezonančný kondenzátor VTTC

Príspevok od používateľa danield » 30 Nov 2015, 21:31

Dobre, s tym ze treba pouzit kvalitne som ratal :) maju mat 32 kV / uS. Skusim ale pozhanat jeden, a nie viac seriovo paralelnych :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Rezonančný kondenzátor VTTC

Príspevok od používateľa spin90 » 30 Nov 2015, 21:38

Ide to kludne aj so serio-paralelnou kombinaciou. Myslim ze wima FKP1 maju pozadovane parametre. Cena tam je ale pomerne znacna.
Potom ked tak nejake z VF techniky, nejake do vysielacov alebo cosi podobne.
Tiež skús na ebay pozriet nejake do laserov, tiez su impulzne, ale neviem ci maju dostatocne parametre.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezonančný kondenzátor VTTC

Príspevok od používateľa medved » 30 Nov 2015, 22:41

Tie iste keramicke kondiky som pouzil aj ja
http://www.experimenty.kvalitne.cz/vttc_10/vttc02_b.jpg
a jasne, da sa vyskladat s vela malych, ale nikdy to nebude to ako s poriadnou keramikou. Uz ked chces spajat do serie kondiky tak bud ISKRA alebo TESLA, snimi mam dobru skusenost na VTTC. Neskor som kupil s ebay keramiky a to uz je o niecom inom, vzdy ostavaju studene, je to ta najchladnejsia suciastka na VTTC :lol:

Ked som nemal keramiku, pouzival som vyhradne kondiky ISKRA 36n/1500V DC, bezne na 15kV DC alebo mozno aj menej, viac ani neviem teraz tak z hlavy rychlo, vydrzia vela. Ale skus takto dimenzovat WIMA.. uvidime kedy zacnu horiet :lol:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok