Relativní možnosti vn zdroje

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa medved » 20 Jún 2016, 14:28

MIDI je veľmi zaujímavá, no chce to mať už niečo za sebou a v prvom rade spoľahlivý samotný SSTC, a až potom riešiť MIDI inak to nemá význam. Aký je tu problém s autotrafom a jeho napätím ? Teraz trochu nechápem ako to myslíš a prečo.
https://www.youtube.com/watch?v=4u-OtB3hdOQ -- moje MIDI

Čo sa týka iskriska spraviť ho môžeš s koľko chceš trubiek. Povedzme 7 trúbky. Ale keď zistíš, že to je veľa medzier na dané napätie ktoré máš so zdroja, tak budeš musieť to napojiť na 4 alebo 5 trubiek a krajné ostaňu nezapojené a nevyužité. Nie, kde mám napojiť, ale napojiť tak, aby si mal vhodne nastavenú výslednú vzdialenosť pre dané napätie.

Ideálny materiál ? zožeň volfrám :mrgreen: a teraz vážne, volfrám asi nie, cena je trochu privysoká aj keď na ebay sa dá zohnať pre SGTC. Hliník rýchlo spáliš a pretavíš takže vôbec nie. Železo tiež nie, spáliš a zhrdzaveje od plynov s iskriska. Žiadný hliník a železo. Mosadz sa dá použiť, ale to asi veľmi nezoženieš vhodný na iskrisko. Síce sa dajú kúpiť mosadzné gule aj so závitom, ale tam je malá plocha, to nie. Takže sme opäť pri medených trúbkach, ideálne s čo najhrubšou stenou a nie veľmi krátke, ale také kus dlhšie s presne rovnakou medzerou po celej dĺžke.

No pokiaľ použiješ MOTy tak je predpoklad, že to pôjde normálne na plno po pripojení do siete. Tam nieje o čom, jedine žeby si mal niečo iné špecifické. Otestuješ VN zdroj jednoducho, proste potiahneš oblúk. VN zdroj pre SGTC musí zniesť skrat, keďže na samotnom SGTC je VN zdroj skratovaný iskriskom.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa spin90 » 20 Jún 2016, 15:53

volfram sa pouziva na zvaranie metodou TIG, mozno z tamat by sa elektrody dali pouzit (cenu neviem) .
Trocha ma prekvapuje ze nepouzivate rotacne iskrisko. Ved to nie je zlozite na konstrukciu predsa. A odpada kopec problemov. Ak by sa pouzil na elektrody este aj ten volfram, vydrzi to dlho.
EDIT:

Cisty volfram:
http://www.zvaracky-brusivo.sk/kategori ... ka-175-mm/

Su aj s primesou toria pre lepsie zapalovanie obluka. A aj inych legur, staci popozerat: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2006111201
Myslim ze ta cena nie je az tak spatna. Problem ale moze byt, ze W v atmosfere hori s kyslikom (to ale samozrejme aj med) cize nevydrzi urcite tolko ako pri zvarani v argone. Teplota tavenia proste nie je vsetko, dolezite su aj oxidacne vlastnosti.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa medved » 20 Jún 2016, 16:17

U mňa je problem, že doma to nemám ako spraviť to rotačné. Nemám nato doma dielňu ani veci, spraviť to takto presne. Ale už som niečo začal riešiť na snáď ešte väčší SGTC s rotačným na CNC, ale zatiaľ je to vo fáze príprav. A áno viem o tých volfrámových elektrodach na zváranie, tie by boli fajn na rotačné. Na ebay sa dajú nájsť ešte lepšie a hrubšie origoš na rotačné, len ta cena...

S prímesou thória ? isto spin90 ? :D ešte sa fajne nadýchať toho netreba zabudnúť a tak za pár xx rokov v čakárni na chemo :mrgreen: tie sú rádioaktívne - alfa žiarenie. Keď sa nadýchneš čiastočiek s tejto elektródy a sa to usadí v pľúcach je to ako časovaná bomba. Alfa žiarenie je sviňa, keď to vdýchneš do seba do pľúc.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa spin90 » 20 Jún 2016, 16:38

isto, sak to sa bezne pouziva :D Neviem kolko %, ale lepsie parametre ma obluk vdaka tomu a aj lepsie zapaluje, sak vies, proste ionizujuce ziarenie, tak aj iskriska sa robia radioaktivne (ceziove). Sak v skole ste nemerali ? :D Bezpecnost sa kritizuje samozrejme, zato sa postupne nahradzuju tusim lantanom. Abo cimsi podobnym zo vzacnych zemin.
Tak ja som nad rotacnym kedysi daaavno uvazoval. Normalne tie modelarske motory vselijake, to musi stacit na to, nic specialne a otacky sa daju jednoducho napatim riadit, nic zlozite, upraveny PC zdroj abo podobne. K tomu dajaky unasac na vrtule no a miesto vrtule dajake cudo s elektrodami. Sak to netreba velke. Kus ked sa to vyvazi nebude to ani nebezpecne :D
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa Desttiner » 20 Jún 2016, 17:00

Dobrá, seženu měď. Jinak ještě zcela nerozumím tomu zapojení toho jiskřiště. Omlouvám se za scou nechápavost, jen si to nedokážu představit. Kde je třeba připojit drát. Dejme tomu, že budu mít 5 trubek vedle sebe. Jeden drát (fázi) ze zdroje dám na jednu jakoukoliv trubku a druhý drát (nulu) ze zdroje dám opět na jakoukoliv další trubku, ale jinou než tam, kde je připojena fáze ? Nebo se těch připojení může dát více ? tzn. fáze třeba na dvou rozdílných trubkách a nula opět na dalších třech například ? Rozumím tomu tak správně ?

Jinak s tím autotrafem mi šlo o to, proč to musí být zrovna autotrafo, nebo to může být jakékoliv ? Vím, že SSTC pracuje zcela na jiném principu než SGTC a je tam například ten GDC transformer, kt. mi také vrtá hlavou, ale očekával bych spíše nějaké vn trafo. Je to asi stupidní otázka, ale jen mě to tak vrtalo v hlavě.

Jinak ještě jak jsem se dočetl SSTC není možné zprovoznit bez osciloskopu, že ?

Díky moc.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa spin90 » 20 Jún 2016, 20:51

Hladas lahku cestu do hrobu ? Zabit sa da aj lepsim sposobom ako VN MOTom :wink: Dvojpolovy dotyk na 4 kV pri takom vykone nebude lahke prezit. Jeden pol je zvacsa uzemneny, tak uz vela nechyba k nestastiu. Nesi vobec kvalifikovany bavit sa s tym, ked nerozumies ani co je iskrisko (v zmysle nie nejakych papierov, opravneni ale v zmysle znalosti a skusenosti) . Trocha tvrde konstatovanie, ale ber to ako varovanie, na jednom fore je rubrika "Hrobar varuje" , toto by sa tam pekne hodilo 8O
K iskrisku sa nevyjadrujem, nechapem ako to mozes nechapat.
K SSTC napisem. Tie regulacne autotransformatory sa samozrejme nemusia pouzit. Ale je tazsie to bez toho ozivovat. Sluzi to na postupne zvysovanie napatia na MOSFEToch a teda aj v primarnom obvode. To je vsetko, ziadnu mysticku funkciu regulacny autotransformator nema, nemeni vodu na vino ani nevytvara blesky hromy v sekundarnom obvode.

Inak, SSTC pracuje na velmi podobnom principe ako SGTC. Aj jedno aj druhe je ladeny rezonancny vzduchovy transformator. Rozdiel je len v budeni primarneho obvodu, moze byt aj v priebehoch, ale pointa je furt pri TC rovnaka, t.j. rezonancia LC obvodov. Uz ako sa vybudi primar moze mat za nasledok rozny charakter vybojov, ale transformacia energie je velmi podobna.
k tomu GDT transformerovi ( :D ) , je to zas len transformator. Sice specialnejsi, nie je uplne trivialne to navinut, ale nie je to zas ani az taka veda. Ak sa pouzije dobry ferit, neni to zahada. A funkcia je jasna, sluzi na galvanicke budenie gate-ov mosfetov alebo IGBTciek. Ked si pozres schemu polomostika, alebo mostika uvidis, ze emitory tranzostorov su na roznych potencialoch. Toto riesi GDT.
SSTC spustit bez osciloskopu nepovazujem velmi za realne. Teda nie SSTC vyssich vykonov a nejak rozumne vyladenych. Mozes to skusat, ale casom ta to prejde, po odpaleni steho tranzistora. (Skor dojdu financie na ne :D )

Neviem no co k tomu viac.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa Desttiner » 20 Jún 2016, 21:16

Děkuji Spine, ačkoliv vidím, že mě trochu odsuzuješ, vážím si tvé ochoty a schopnosti se přemoct a napsat vysvětlení k mým otázkám.
Avšak přesto mě zaráží tvůj názor, kt. beru však s nadhledem. Neboť neznám jiný způsob, jak zkonstruovat TC jako začátečník. Myslím, že každý, kdo se do něčeho podobného pouštěl musel jít do rizika, kt. v případě TC bude vždy, neboť pokud se nemýlím, bez vn to zde nejde, nechci-li TC s cívkou ve tvaru špulky od nitě. Každopádně jsem si všech rizik vědom a kdyby mi byl můj život lhostejný, nebudu se zde vyptávat i na triviální věci, jako je zapojení jiskřiště. Místo toho si půjdu vzít šroubovák a zjistit, jestli máme v mikrovlnce funkční magnetron. Doufám, že jsi to myslel ironicky, neboť by mě mrzel váš názor na ty, co mají snahu něco udělat, přestože k tomu nejsou "oprávnění," jak ty říkáš.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa spin90 » 20 Jún 2016, 21:41

A tak musim byt aj kus prisny sem tam :D Asi je to tym, ze v robote vkuse riesime VN a zial sem tam aj urazy, tak proste to nejak ide s tym. Aj ked pravda je rozdiel silovych 22 kV dakde v rozvodni a rozdiel nejaky maly MOT. Ale proste VN je VN, berem to tak ze tam sa neodpusta.
Cize skutocne velmi opatrne.

No k tym iskriskam, tak pointa je rozdelit obluk na viac mensich oblucikov. Tym sa energia obluku efektivne rozptyli a teplo sa pohlti do tych medenych trubiek (aj tak budu po chvilke horuce). Podobne principy na rozdelenie obluku sa pouzivaju aj vo vykonovych vypinacoch. Tam su aj ine metody pravda.
Povedzme ze by si mal len jednu medzeru, siroku pre priklad 10 mm. Obluk sa tam zapali pri napati co ja viem, podla okolnosti, strelim 30 kV ( je to velmi zavisle od x faktorov, nebudme rozpisovat). Ak spravis seriove zapojenia viac takychto iskrisk, povedzme pouzijes 5 trubiciek, tak potrebujes medzeru uz len stvrtinovu, tj. 2,5 mm. Napatie medzi tyckami sa rozdeli na stvrtiny tj, medzi dvoma trubkami bude 7,5 kV. Toto je vlastne pointa, takto je mozne energiu obluka efektine pohltit, rozdelenim na obluciky. Tym sa menej opaluju elektrody. No a pri nastavovani by som ja postupoval tak, ze zapojim ja neviem 7 trubiciek za sebou s medzerou napriklad 1,5 mm (praxou sa da overit vhodna vzdialenost z pohladu opalovania, toto skor medved povie, ja som to nerobil) a najprv zapojim cez vsetky medzery. Pravdepodobne sa este obluk nezapali, tak budem postupne vyradzovat tribicky az sa nezacnu obluciky vytvarat. Problem ale je ze pri malej vzdialenosti sa moze zapalit trvalo obluk, ten potom nema VF zlozku ktora by sa pretransformovala do sekundarneho obvodu. Z toho je jasne preco sa to na DC napatie neda. Tam ten obluk proste hori. Pri AC napajani prud prechadza aj nulou, obluk zhasne. No, dalo by sa to popisat aj dokladnejsie, co sa tam deje, je to na nete urcite.
Ja by som ale siel do rotacneho ako som pisal. Tam sa to chladi prirodzene a obluk shasnut musi. Je mozne nastavit mensiu vzdialenost, tym padom su mensie straty v obluku. Obluk je vlastne akoby zopnuty spinac. To som mal napisat uvodom. Ako sa sprava LC obvod, to snad si si pozrel, to je ta pointa TC. Pri rotacnom sa da spravit takmer minimalna medzera.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa Desttiner » 21 Jún 2016, 06:16

Chápu,

Všemu naprosto rozumím Spine, jen z toho popisu zapojení stále kam přesně dam nulu a kam fázi, neboť jestli se nemýlím, tak jiskriste je zapojené paralelně, aby mohlo zdroj zkratovat. Takže v případě, že bych tedy použil 5 trubek, tak aby se mi tedy oblouk rozdělil, tak připojím jednu "polaritu" kupříkladu na dvě trubky a na zbylé tři druhou "polaritu"? Promiň, ačkoliv zcela rozumím principu, proč se tak jiskriste zapojuje, těžko se mi to chápe z praktického hlediska, když to nevidím před sebou.

Co se týče rotačního jiskriste, jak jsem pochopil i jinde ve článcích, tak chápu, že je užitečnější. Ale obávám se, že v mojem případě, nemožné na konstrukci. Opět zde musí být speciální výkonný motor atd. :/

Jinak moc díky, určitě si me dosavadní domněnky o jiskristi posunul na vyšší úroveň. :)
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa spin90 » 21 Jún 2016, 09:05

No ano, paralelne, ved to je pointa. Vyskratuje sa LC obvod a privedie sa do oscilacii. Aby tieto oscilacie neprenikali do VN trafa pouzivaju sa tlmivky ako napisal Medved. Cize normalne podla schemy to zapojis.

Specialny vykonny motor ? To hadam nie :) Ved na to musi stacit kde aky silnejsi modelarsky DC motor do 10e, alebo z dajakeho silnejsieho auticka.

Ale, teraz kus zacnem ja spekulovat, neskusal som to, zaujima ma skor nazor medveda a ostatnych co si o tom myslia. Pouzit miesto rotacneho iskriska obycajny komutator. Napajacie napatie samozrejme zvolit sietove, napriklad 400V, aby to nepreslo v kontinualne horenie. Oddelit pochopitelne tlmivkou aby nezhorel privod :D Komutator nejaky fest velky, koli prudom v LC obvode. Kludne nieco z velkeho dynama, alebo nieco take. Komutator samozrejme oddelit od rotoroveho vinutia, aby sa zbytocne neotacala masa zeleza a napojit na nejaky motor, ktory ho roztoci. Uhliky potom samozrejme napojit miesto iskriska. Teoreticky by to malo fungovat, ucinnost bude vyssia ako pri klasickom iskrisku. Celkova ucinnost TC vzrastie, pretoze nebudu straty vo VN trafe a v obluku. Problem vsak budu robit vysoke prudy cez komutator a nizke napatie primarneho obovdu. Bude potrebne zvyst kapacitu v LC obvode (nieco na sposob konstrukcie ako su robene OLTC, s velkou kapacitou a paralelnymi cievkami na znizenie indukcnosti ). Ak by sa podarilo najst vhodny komutator, kludne z nejakeho DC VN motora na 3 kV, alebo podobne cudo z vlaku, elektricky abo tak, tak by to malo fungovat. Staci len komutator samotny a uchyt na uhliky, nie cely rotor a stator. Keby ze mam take nieco k dispozicii ta aj mozno vyskusam :D
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa medved » 21 Jún 2016, 09:11

Nechápem čomu ešte nechápeš na tom iskrisku a na aké 2 a 3 trubky chceš čo pripájať ?? 8O Neviem už, ako inak ti to máme vysvetliť a pritom len na internete je toho kopec. Tu máš fotku môjho iskriska pre 8,5kV VN zdroj. Mám to na všetky trubky a 6 medzier ak by bol problém s preskokom výboja tak buď o trubku menej aby som ubral medzeru alebo dám menšie medzery s rovnakým počtom trubiek. Všetko v rámci toho aby som zas nemal až veľmi malé medzery a blízko seba trubky. Ak ani teraz nič tak potom už nijako...
http://www.vn-experimenty.eu/sgtc_4/iskriste01_b.jpg
spin90 napísal:isto, sak to sa bezne pouziva :D Neviem kolko %, ale lepsie parametre ma obluk vdaka tomu a aj lepsie zapaluje, sak vies, proste ionizujuce ziarenie, tak aj iskriska sa robia radioaktivne (ceziove). Sak v skole ste nemerali ? :D Bezpecnost sa kritizuje samozrejme, zato sa postupne nahradzuju tusim lantanom. Abo cimsi podobnym zo vzacnych zemin.
Áno pravdaže viem a poznám, ale tiež čo viem tak zvárať sa musí v maske a ochranou proti vdýchnutiu tých sračiek a nieje to najlepšie pre zdravie, práve preto sa začínajú nahrádzať tie elektródy inými s inou prímesou namiesto rádioaktivného thória. Pálením tej elektródy sa tie sračky uvoľňujú do ovzdušia a keď sa toho nadýchaš tak prúser. To iste pri iskrisku, dokonca na 4HV fóre sa riešilo použitie thoriovej elektródy ako hrot pre výboje, aby sa predĺžili... čo by fungovalo, ale rádioaktívne alfa častice s elektródy by si mal naokolo vo vzduchu...
0

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa Desttiner » 21 Jún 2016, 10:34

Skvele medvede,

to je přesně to, co jsem potřeboval vidět. Ono čím více se o tom mluví, ačkoliv je to jen dobře, neboť se o to alespoň dozvím víc, tak se mi pak zhoršuje představa, jak to skutečně vypadá. Takže na základě tvé fotky je to tedy tak, že jeden drát ze zdroje jde na jednu krajní trubku a pak dále pokračuje na kondenzátor. Druhý drát ze stroje pak jde na druhou krajní trubku a jde dále na primarni cívku.

Snad tomu už rozumím dobře.

Jinak potřeboval bych ještě poradit, jestli byste někdo nevěděl, kde sehnat potřebnou tlumivku pokud bych použil AC, aniž bych musel nějakou kupovat za větší peníze nebo použít další MOT.

Diky moc.
0

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa Desttiner » 21 Jún 2016, 20:58

Byl tento kondík schopen funkce u SGTC ?

http://www.ebay.com/itm/20kV-DC-2000pF- ... 1452597211
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa medved » 21 Jún 2016, 21:26

spin90: Už sme o tom písali, ale aj pre ostatných. Zisťoval som viac, ako to je s tými volfrámovými elektródami s prímesou thória. Tak s toho čo som sa dočítal, pri horení oblúku sa vraj nedostavajú do ovzdušia rádioaktívne alfa častice, pravda nieje to aj tak zdravé, ale čo sa týka alfa žiarenia tak je to ešte v norme. Veľký problem je avšak pri ich brúsení do hrotu, čo je potrebné pre TIG zváranie pre udržanie oblúka. Pre nás na rotačné je potrebné tiež tie elektródy narezať a obrúsiť. Pri tom vznika veľa pilín a prachu čo predstavuje vysoké riziko vdýchnutia bez vhodného respirátora. Potom pravdaže nezabudnúť si pretrieť oči, už keď nič cez ústa... Každopádne tieto elektródy by som určite nepoužíval a je to zbytočné. Vhodný je proste čistý volfrám bez prímesí, ktorý jediný je zabrúsený už na plocho, čo tiež vyhovuje a o kus roboty menej.
http://www.twi-global.com/technical-kno ... lectrodes/
Desttiner napísal:Jinak potřeboval bych ještě poradit, jestli byste někdo nevěděl, kde sehnat potřebnou tlumivku pokud bych použil AC, aniž bych musel nějakou kupovat za větší peníze nebo použít další MOT.
Stále si to nepochopil, že najjednoduchšie a najlacnejšie je zohnať ďalšie MOTy. Tlmivka/y sa horšie zháňa/ju a je to podstatne drahšie ako ďalšie MOTy. Známeho cez koho ich zoženieš za lacno predpokladám nemáš, inak by si sa tuna nepýtal. Skúšaj zohnať ďalšie MOTy.
Desttiner napísal:Byl tento kondík schopen funkce u SGTC ?

http://www.ebay.com/itm/20kV-DC-2000pF- ... 1452597211
NIE. Napríklad niečo takéto...
http://www.ebay.com/itm/20kV-0-05uF-Hig ... SwBP9UWEBX
http://www.ebay.com/itm/10kV-0-1uF-High ... SwD0lUff7n
http://www.ebay.com/itm/15kV-0-02uF-Hig ... SwZkJUTZwZ
0

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

Re: Relativní možnosti vn zdroje

Príspevok od používateľa Desttiner » 21 Jún 2016, 22:15

Dobře, jsou sice dražší, ale asi nemám moc na výběr. Jinak ještě mě napadlo použití EMI filtru na 3A paralelně zapojené za MOTem. Mělo by to nějaké praktické využití ?
Prílohy
bez názvu.png
0

Napísať odpoveď