vibracne zariadenie pre elektrostaticky odlucovac

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

duro001
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30 Sep 2020, 13:14

vibracne zariadenie pre elektrostaticky odlucovac

Príspevok od používateľa duro001 » 30 Sep 2020, 13:31

Zdravím, chcel by som sa spýtať, či by mi vedel niekto poradiť... Vrámci svojho štúdia na vš sa venujem skonštruovaniu elektrostatického odlučovača tuhých častíc, pre malé zdroje tepla. Je to relatívne jednoduché zariadenie, ale riešime problém s oklepávaním odlúčených častíc zo zbernej elektródy, ktorú tvorí vodivý plech v obvode komína. Podstatou môjho dotazu je, či sa dá niekde zohnať nejaké malé zariadenie, ktoré by pomocou časovača spínalo vibrácie v určitých intervaloch, ktoré by umožňovali oklepávanie týchto častíc... Poprípade čo všetko by k tomu bolo potrebné. Zatiaľ sa jedná iba o zmenšený jednoduchý model, takže treba to brať ako úvahu, nie ako hotové zariadenie, ktoré nutne potrebuje takýto vibračný prvok. Pre lepšiu predstavu prikladám link, na ktorom sa témou zaoberajú https://tzbportal.sk/kurenie-voda-plyn/ ... dlucovaca/

ďakujem za prípadné postrehy a tipy
0

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: vibracne zariadenie pre elektrostaticky odlucovac

Príspevok od používateľa Sahasrar » 30 Sep 2020, 15:48

Z otazky mi vyplýva, že hľadáš spôsob akým spúšťať v časových intervaloch nejaký vibrátor... Takže časovač... Ale nieje mi jasné či už je vybratý aj niaky konkrétny vibrator, alebo vibračný systém na ktorý implementovať riešenie...

Ešte by si mohol dodať, že aký to má byť teoretický rozmer toho zariadenia pretože je rozdiel robit nieco na domace potreby rozmeru 150/200 a na priemyselne 1500/2000
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: vibracne zariadenie pre elektrostaticky odlucovac

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Sep 2020, 21:01

0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: vibracne zariadenie pre elektrostaticky odlucovac

Príspevok od používateľa rudko » 01 Okt 2020, 08:18

Duro skus si nastudovat system oklepavania filtrov v priemyselnych vysavacoch. Tam sa pouziva povacsine myslim elektromagnet ktory pritahuje jadro narazajuce do filtra. Taketo "razove" oklepavanie je myslim ucinejsie ako konstantne vibracie. Ale hlavne asi to vies zohnat/vyrobit v postate v akejkolvek velkosti.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

duro001
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30 Sep 2020, 13:14

Re: vibracne zariadenie pre elektrostaticky odlucovac

Príspevok od používateľa duro001 » 13 Okt 2020, 09:39

Sahasrar napísal:Z otazky mi vyplýva, že hľadáš spôsob akým spúšťať v časových intervaloch nejaký vibrátor... Takže časovač... Ale nieje mi jasné či už je vybratý aj niaky konkrétny vibrator, alebo vibračný systém na ktorý implementovať riešenie...

Ešte by si mohol dodať, že aký to má byť teoretický rozmer toho zariadenia pretože je rozdiel robit nieco na domace potreby rozmeru 150/200 a na priemyselne 1500/2000

písal som tam pre malé zdroje tepla, tzn. pre kotle do rodinných domov, kde priemer komína môže byť napríklad tých 200... a nie, nie je vybraný konkrétny vibračný systém, zatiaľ je to len úvaha. Ďakujem
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok