akumulator 1 MW

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

pauper
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Aug 2009, 00:00

akumulator 1 MW

Príspevok od používateľa pauper » 13 Aug 2009, 11:10

Dobry den, potreboval by som vediet, ci existuje nieco take ako akumulator, ktorym mozno napajat polygraficky stroj, ktory ma odber 1MW, v pripade vypadku el.energie. Ak ano,tak kolko by asi stal, a nieake kontakty na predajcu. Ak nie,tak ako sa da zabezpecit jeho cinnost v pripade vypadku. DAKUJEM
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 13 Aug 2009, 11:12

Akumulator nie. Ale pokial viem nudzove generatory - benzinove a tak ano.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 13 Aug 2009, 11:21

Nepřepsal jsi se v tom příkonu 1MW? Jak je ten stroj velký, aby to teplo mohl vyzářit?
0

pauper
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Aug 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pauper » 13 Aug 2009, 11:21

A neviete mi poradit nieakeho predajcu?
0

pauper
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Aug 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pauper » 13 Aug 2009, 11:22

ten stroj je cez celu vyrobnu halu. je to polygraficky stroj.
0

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 13 Aug 2009, 11:23

1MW je už poměrně dost, počítej s tím, že ten motorgenerátor bude asi tak 30m3 kontejner, 10 tun, spotřeba 200l nafty na hodinu.
0

pauper
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Aug 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pauper » 13 Aug 2009, 11:24

a mozte mi napisat nieakeho predajcu, alebo aspon nieaku orientacnu cenu??
0

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 13 Aug 2009, 11:36

Zkus třeba Deutz, ty ale dělají moduly asi do 150kW, nebo Schrack, ty dodávali 700kW modul pro Brněnskej ústavní soud.
Orientačne 400 tis. Euro
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 13 Aug 2009, 11:46

Takto, ono z bateriék by sa to samozrejme dalo ale je to nemysel pretože by ich bolo veľmi veľa, napätie by padalo každou minútou a investícia do nich by bola niekoľko miliónov....
Aj prvé ponorky mali baterky pretože na nič iné ako na elektromotor sa ísť pod vodou nedá...tieto ponorky napriek ich obrým baterkám vydržali ísť len pár minút....čiže stroj s príkonom 1MW je na baterku nezmysel....


Je tu samozrejme možnosť dieslového agregátu...Neviem vám povedať firmu ale dosť pochybujem že nejakú firmu na slovensku nájdete....nejaký zástupca by ale na slovensku mal byť určite...

Neviem aké máte kontakty ale takéto agregáty majú všetky veľké budovy ako nemocnice, hypermarkety, business centrá, obchodné centrá atď atď....takže sa možno niekto nájde....

Sú to obrovské stroje prevážajú sa v "unimobunkách" ...preba zabezpečiť odvod spalín a hluk(ale ten v len určitých prípadoch...ak hluk prekáža)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

pauper
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Aug 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pauper » 13 Aug 2009, 11:55

dakujem,to je co sa tyka generatora asi vsetko. Ale ja potrebujem v pripade vypadku el.energie, aby ten polygraficky stroj neustale isiel. Cize co sa s tym da robit v tej dobe kedy vypadne el.energia a dokedy sa nastartuje generator?
0

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 13 Aug 2009, 12:02

Krátkodobý výpadky se dělají UPSkama, ale neznám použití na takovej příkon, kromtoho je to další pálka nákladů v podobné výši, baterky mají životnost a potřebují údržbu, takže taky provozní náklady.

Zkus se optat na toto:
http://elektrika.cz/data/clanky/schrack ... soudu/view
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 13 Aug 2009, 12:04

To fakt neviem....
Neviem ani akú máte vy situáciu a ako ste dohodnutí z dodávateľom el. energie...o výpadkoch vás myslím informovať musia...takže tam by problém nebol...no a keď by bola napr. búrka a vy by ste mali strach tak by sa to dalo riešiť naštartovaným motorom ktorý samozrejme bez záťaže ženie niekoľko násobne a v prípade výpadku by to okamžite naskočilo...myslím že stroju nejaký tá sekunda nebude vadiť(možno sa mýlim ale má snáď nejakú zotrvačnosť)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Nomen

MW

Príspevok od používateľa Nomen » 13 Aug 2009, 14:29

Prikon stroja mas asi presne definovaný , pretoze to uz je naozaj sila , ten 1 MW je mysleny na aký cas ? vypadok moze byt sekundu , ale ale aj dve hodiny , predpokladas ze by ti to malo preklenut napr dve hodiny ? alebo len bezpecne zastavenie stroja ?, urcite to nebude ziadna amatercina , v prvom rade by som sa obratil na dodavatela , co by mohol poradit , ktore casti treba zalohovat .
Taky stroj nie je len jeden rozvadzač , musi mat zabezpecenie mnoho periferii a to uz treba myslim ratat s rekonstrukciou , nezda sa mi že by to bolo napajane len z jedneho rozvadzaca , iba ak uz je napajanie komplet z trafostanice .
Treba sa myslim zamysliet nad pripadom , ci by nebolo lepsie len ho po vypadku bezpecne vypnut , a vobec , su tie straty pri vypadku prudu tak velke ze treba uvazovat nad takym riesenim , myslim , ze navratnost nebude realna ,,

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Príspevok od používateľa Ado_PO » 13 Aug 2009, 14:29

Pri takom rozsiahlom príkone sa používa kombinácia aku+dieselagregát.
Napríklad http://www.sandc.com/default.asp ponúka UPS do 2,5MVA
pre napätia do 600V.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
Sakasvili
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Sakasvili » 13 Aug 2009, 15:21

1. Pozri toto:

http://www.tts-martin.sk/

2. Poďakuj sa mi ak som ti pomohol.

3. Keď od nich budeš kupovať nejaký ten agregát tak im spomeň mňa že som im dohodil zákazku. Súrne potrebujem prachy. :-)

(krok 2. môžeš preskočiť, najdôležitejší je krok 3.)
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 13 Aug 2009, 16:33

OT: ano to urcite ked spomenie ze Sakasvili pozdravuje iste si budu mysliet ze to je ten prezident

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 13 Aug 2009, 20:04

Aj Elteco v žiline vyraba založne zdroje, ale do aký výkonov to ti veru nepoviem, bežne dodavaju do zalozne zdroje dop obchodných domov, samozrejme maju aj sofwareovu kontrolu, ale to už dnes všetky. skus si tam zavolat.

edit: akurat pozeram maju vykonove pokrytie do 2,5MVA, takze urcite budu mat co potrebujes
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 15 Aug 2009, 22:30

Za toto ti projektant zoberie riadnu sumu keď by to mal projektovať.

Firiem je kopec stačí hlavu a google.

Príkon 1MW je obrovský a osobne to vidím na to že najprv tam nabehne partia murárov a postavia takú malú chalúpku do ktorej sa inštaluje akumulátorovňa a diesel agregát.

V praxi sa takéto zariadenia nezálohujú. Jednoducho sa to neoplatí po finančnej stránke (cena agregátu, údržba a pod).

Ak sa niečo zálohuje tak sa to zálohuje po blokoch (napr 10kW) pomocou accu a celá technol´gia sa potom istí diesel agregátom. Ale pri pohonoch nad 20kW je to skorej utópia.

Inak tá tlačiareň musí byť riadne dôležitá. Uvažujem čo tlačí či eurá alebo toaletný papier.
0

ivanko18
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

Príspevok od používateľa ivanko18 » 15 Aug 2009, 23:29

presne ako pise datam, zalohuje sa to po castiach ktore musia byt nepretrzite na sieti a zbytok si pocka na generator
0

Nomen

pauper

Príspevok od používateľa Nomen » 16 Aug 2009, 00:56

pauper sa nam odmlcal , mozno nema pristup na internet , som tiez spominal , ze navratnost nebude , nech vypadne el. raz za mesiac , z toho treba uvazit , aka je percentualna pravdepodobnost ze sa bude stroj tocit , 80 ? , pozrel som si stranky vyrobcov polygrafických strojov na "celu vyrobnu halu " , nie je ich vela , vobec neuvazu nad aku ,, je to asi len utopia , v tych strojoch su spominaní rozny dodavatelia , farby , chladenie , susenie , uprava vody ,atd , niečo som ani nevedel prelozit , ja by som teda aj tu polemizoval nad tym ze niečo zalohovat a niečo cakat na agregat , polygraficky stroj je asi 80percent celej energie , a ked niečo mu bude chybat , tak stroj samozrejme musi vypnut ,
Prílohy
pauper.jpg
Naposledy upravil/-a Nomen v 16 Aug 2009, 14:52, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď