Bludne prudy VVN

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 286
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Bludne prudy VVN

Príspevok od používateľa jany+ » 21 Nov 2009, 13:45

Potreboval by som nastudovat nieco o vzniku a sireni sa bludnych prudov z VVN (ale aj z trakcnych vedeni) a vplyv tychto prudov na kovove ulozne zariadenia (plynovody, ropovody, vodovody ...) ich eliminaciu
katodove stanice
el. polarizovane drenaze atd ....
nejaky priezkum a merania.
Na internete sa moc toho neda zohnat. Resp. nasiel som toho dost, ale vacsinou je to strucny popis.
Ja mam o tom pisat bak. pracu
Tak ak by niekto vedel o nejakych E-knihach, resp. o nejakych publikaciach, tak bol by som povdacny.
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 21 Nov 2009, 14:14

to co ti mozem poradit je ze dost sa touto problematikou zaoberaju v zeleznicnej trakcii najma na severe slovenska kde je napajanie 3000V... nieco malo o tom najdes aj tu...http://vlaky.net/zeleznice/spravy/00174 ... ejnicu.asp

mozno ak by si poprosil ŽSR (popr. firmy s ktorymi maju kontrakt na udrzbu trati) tak by boli ochotni zverejnit niekolko informacii z merani

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 21 Nov 2009, 14:34

Tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bludný_proud se o tom také zmiňují....
Edit:nějak mi tu nejde hodit celý odkaz proto to musíš zkopírovat celé i stím _proud
0
DPA330Mk4

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 286
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Príspevok od používateľa jany+ » 21 Nov 2009, 15:37

dik pani....
Ale to su strucne veci, ja potrebujem trocha rozsiahlejsie publikacie, ide o bakalarsku pracu
0

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 21 Nov 2009, 15:54

Odporúčam firmu NES Nová Dubnica s.r.o. ... robil som u nich na vývojovom oddelení, robia zdroje pre katodickú ochranu, riadenia pre ŽSR. Chlapci to tom dosť vedia a určite si pomôžu. nejaké materiály mám ešte aj ja doma, pohľadám.
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 286
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Príspevok od používateľa jany+ » 21 Nov 2009, 17:06

ak sa nieco najde, budem rad, ale zrejme sa tam moc nezaoberaju vznikom a sirenim tychto prudov, ale hlavne eliminaciou.
Viem, ze striedave prudy z VVN niesu az take strasne pre ulozne kovove konstrukcie ako JS prudy, ale musim do prace zakomponovat urcite aj VVN, kedze niesom z katedry pohohov, ale EE
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 21 Nov 2009, 18:15

nemusis byt na katedre pohonov aby si mohol pisat o bludnych prudoch v trakcii..prinajmensom to aspon spomenut kedze je to nezanedbatelna zlozka vyskytu bludnych prudov najma na severe Slovenska...ale konieckoncov ty ides robit bakalarsku pracu a nie my...

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa stagro1 » 28 Jan 2010, 13:29

Zdravím
Je pár dni po tom, čo som dočítal túto knihu. http://www.elegenda.sk/knihy/zivotny-st ... ktrostres/
Je od jedného nemeckého autora, ktorý sám pracoval v tejto oblasti, o ktorej je celá kniha (elektrosmog a eletkrostres).
Píše tam okrem iného aj o bludných prúdoch. Potom tam spomína to že výskumné organizácie, ktoré prevádzajú výskumy na úrovni sú vlastne financované spoločnosťami, ktoré sami vlastnia VN vedenia a elektrické vedenia pre vlaky.
Skús si niečo o tejto knihe prečítať na nete.

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Napísať odpoveď