Signalizovanie nezavretej garáže

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

majo-caba
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 22 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 31

Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa majo-caba » 03 Nov 2012, 13:43

Nazdar , neviem či som to zaradil dobre ked ne kludne to vymažte dakujem.

Potreboval by som vyriešiť signalizáciu zavretia garážovej braný. Lebo moja šikovná babka ktorá už má svoje roky keď ide zobrať niečo do garáže vždy ju ako si zabudne zavrieť ... v garáži neje auto .. sú tam Nejake veci ... kosačky dve a malinovky ... tak sak aby si niekto nemyslel že auto nebýva zamknuté :) potreboval by som niečo spraviť tak že keď garáž neje zavretá aby svietilo nejaké svetlo ... v dome alebo aby to nejako niečo signalizovalo ... to svetlo neje alebo ten signál je troska problém umiestniť ale to už si doriešim sám..... potreboval by som vlastne vymyslieť nejaký ten princíp .... ako by to fungovalo najlepšie .... čo by ste mi poradili odporučenie.
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: SIgnalizovanie nezavretej garaži

Príspevok od používateľa Ond3x » 03 Nov 2012, 13:52

Vymačkávací tlačítko (aby seplo jen když není zmáčklé), tlačítko dej na horní stranu rámu tak, aby se zmáčklo když se dveře zavřou.

Přes tačítko zapoj žárovku a hotovo. Napájet to můžeš zvonkovým trafem.
0

majo-caba
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 22 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 31

Re: SIgnalizovanie nezavretej garaži

Príspevok od používateľa majo-caba » 03 Nov 2012, 14:04

napajanie nieje problem čím kolvek ... len neje kde poradne umiestnit to tlačitko keby ho chcem umiestt ako garaž ide dole tak by som musel rozbit pol podahyb by som tam neajke talčitko zabudoval ...a na kolaniče to dat nemožem po ktorych ide .. lebo ho akurat odlomi .. maximalne by sa tam dala dat neaka IR ledka ...
0

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: SIgnalizovanie nezavretej garaži

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 03 Nov 2012, 14:27

Jsou desítky různejch způsobů, záleží na tvejch schopnostech, místu a financích.
Spínač na vrata, spínač s kolečkem (koncáček) http://www.fialift.cz/ob02koncak.jpg, jazýčkový relé a na vrata megnet, ir závoru, ...
Ale nejlepší by byl spínač a nějaký to světlo. Případně koupit za pár korun lacinej bezdrát. zvonek a někam do baráku napojit další světlo namísto zvukový signalizace (nebo ju tam nechat). Jak říkám možností je spousta.
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 04 Nov 2012, 12:17

Ahojte. Znovu otvorím túto tému. Dostal som za úlohu vyrobiť známemu signalizáciu otvorených/zavretých garážových dverí. Chce to jedine bezdrôtovo. Na bránu by som dal nejaký spínač. Chcel by mať čo možno dve kontrolky, zelenú a červenú. Zelená=brána otvorená, červená=brána zatvorená. Keby som to mal riešiť "po kábli", tak to je jednoduché :D Preto sa na vás obraciam s prosbou, či nemáte nejakú schému na bezdrôtovú signalizáciu, lebo ja som ešte nič také nerobil :( Budem veľmi vďačný.
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa fery66 » 05 Nov 2012, 09:55

M4jkls0n napísal:Ahojte. Znovu otvorím túto tému. Dostal som za úlohu vyrobiť známemu signalizáciu otvorených/zavretých garážových dverí. Chce to jedine bezdrôtovo. Preto sa na vás obraciam s prosbou, či nemáte nejakú schému na bezdrôtovú signalizáciu, lebo ja som ešte nič také nerobil :( Budem veľmi vďačný.
Veľmi pochybujem, že by sa našla "hotová" schéma, ktorá by presne riešila Tvoje požiadavky. Tiež doma "komunikujem" medzi domom a garážou bezdrôtovo, pretože nebolo možné natiahnuť kábel. Ako základ som využil vyradené diaľkové ovládanie z garážovej brány. Po úprave mám k dispozícii 4 kanály. Roky to funguje bez problémov. Signál z "koncákov" nemôžeš vysielať stále. Je to obmedzené normou, neviem už presne. Takže môžeš vyslať iba impulz, keď brána narazí na koncák. Koncák "otvorené", "zatvorené" a indikoval by som aj tretí stav "pootvorené". To znamená stav, kedy brána "vypla" jeden z koncákov a je na "ceste" k druhému. Neviem, či som sa vyjadril zrozumiteľne. Relatívne najjednoduchšie by bolo kúpiť (napríklad u flajzar.cz) hotové (alebo stavebnicu) 3-4 kanálové diaľkové ovládanie. Toto samozrejme využiť ako "základ". Treba k tomu doplniť pár vecí na vysielacej aj prijímacej strane. Na vysielacej strane treba "vyrobiť" impulz z trvale zopnutého koncáku a na prijímacej strane "logiku" pre ovládanie svetiel. Nevidím v tom žiadny zásadný problém.
0

Nomen

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa Nomen » 05 Nov 2012, 17:42

zaciatkom roku sa nieco podobne spominalo v PE , v dvoch cislach
Prílohy
PE3.4.jpg

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 05 Nov 2012, 19:26

Ďakujem chlapci. Skúsim ešte niečo pozrieť. Len škoda, že tu nie je ten obvod z PE celý :D
0

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 05 Nov 2012, 20:27

Už mám aj PE 3/2012 a aj 4/2012 :) Takže uvidím, aké je to zložité. Ak sa mi to nebude zdať, tak to nechám tak :D
0

Používateľov profilový obrázok
sonikmartin
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Litomyšl
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa sonikmartin » 08 Nov 2012, 21:20

Pri nejhorsim maly atmel a rf modul, koncacky a hotovo.
0

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa Simil » 08 Nov 2012, 21:40

Alebo sa inšpiruj týmto linkom. http://elektrobastleni.cz/view.php?naze ... 2011020001 Len si treba zohnať diely z takého auta s večším dosahom( aspoň 50 a viac metrov)
0

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 09 Nov 2012, 17:53

Taktiež ma napadlo použiť elektroniku z autíčka, doma mám zrovna na 27 MHz :D Ale čo keby sa niekto hral sa takým funkčným autíčkom dakde blízko domu ? :D :D To by bola sranda :lol: Iba že by tam bola iná frekvencia, potom by sa to dalo použiť. Ale videl som iba autíčka buď na 27 MHz alebo na 40 MHz :roll:
0

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa Simil » 09 Nov 2012, 19:43

Ale nič lacnejšie a dovolím si povedať ani jednoduchšie asi nenájdeš,a doma neposkladáš.Za pokus vyskúšať to stojí,nič za to nedáš.Pokiaľ to nebude fungovať,alebo nebudeš spokojný,tak budeš hľadať iné riešenie.
0

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: Signalizovanie nezavretej garáže

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 09 Nov 2012, 22:41

No jo :) Snáď už niečo vymyslím :wink: Dík za tip :) :)
0

Napísať odpoveď