Indikátor výšky hladiny

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Indikátor výšky hladiny

Príspevok od používateľa spin90 » 27 Jún 2010, 07:47

Zdravim
Potrebujem nejaky merac hladiny vody v nadrzi ktory je jednoduchy, odolny a hlavne co najspolahlivejsi. S klasickymi plavakovymi spinacmi mam problem, pretoze sa to moze zamotat a potom to robi velke problemy (vytopi pol baraku alebo zahrady). V amarach som nieco nasiel ale neviem ci to je overene v prevadzke a skutocne to vypne cerpadlo ak hladina vystupi na urcenu uroven. Skratka potrebujem vyriesit dopustavanie vody do nadrze tak ze cez relatko sa vypne cerpadlo. Ako to vyriesit co najucinnejsie ? Uplne klasicky ma napada snimat odpor na nejakych elektrodach a ked poklesne (bude vo vode) tak vypne rele. Ale nepozdava sa mi toto riesenie, pretoze jednak tie elektrody sa mozu nejak opotrebovat alebo sa vytvori nanos nejakeho vodneho kamena alebo zoxiduju a tym padom sa zmenia parametre odporu. Skor by to chcelo nieco ultrazvukove ale na to neviem najst schemy. A poziadavka je aby to vydrzalo par rokov a ked aj dojde k poruche tak crpadlo nech je vypnute a necerpe nic. Diki
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
mat100
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 07 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Plzen - jih
Vek: 29

Príspevok od používateľa mat100 » 27 Jún 2010, 09:17

Tady něco je:

http://pandatron.cz/?199&ne555_-_priklady_pouziti_-_1

Je to 8 příklad.

Když dáš nerezové elektrody neměl by být problém. :wink:

PS: U táty v práci se vyrábějí různé vany - čistící systémy - chemické blbůstky . Všude , kde jsou použity tyto systémy jsou elektrody z nerezu.
0

Patrik Varga

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 27 Jún 2010, 09:37

LM1830
S jednosmerným U to nerob. Elektrolýza a veci podobné.
Alebo :
Prílohy
Detektor v??ky hladiny SK06_2002.pdf
(77.27 KiB) 1005 stiahnutí

Používateľov profilový obrázok
mat100
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 07 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Plzen - jih
Vek: 29

Príspevok od používateľa mat100 » 27 Jún 2010, 09:40

Pokud dáš nerezové elektrody, tak problém s úbýváním elektrod nebude !
0

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 54

Príspevok od používateľa miroL » 27 Jún 2010, 13:39

Myslim, ze Ta viac zaujima mech. cast, ako elektricka. Podobny problem som riesil asi pred 3 rokmi. Vyrobil som si plavak na tenkej plastovej vodarenskej trubke, pripevnil na nu magnet. Umiestnil som to do vacsej trubky, aby sa tam plavak mohol volne pohybovat, a na nu som upevnil mag. snimace. Spinaciu jednotku som vyrobil s tyristorov, ktore potom spinali rele. Fungovalo to uplne bez problemov. Prototyp som robil s procesorom, nebolo to vsak odolne proti ruseniu, nemal som cas na experimenty, tak som tam tie tyristory nechal.
0

stanleyv
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 51

Príspevok od používateľa stanleyv » 30 Jún 2010, 13:47

PE 02/2009 str. 30.... skus kuknut...... ja to robim, chybaju mi us len elektrody a krabicka na to..... odskusane to zatial nie je..........teda u mna
0

Používateľov profilový obrázok
FaSion
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 30

Príspevok od používateľa FaSion » 07 Okt 2010, 21:18

Včera som bol na výstave elo sys v trenčíne tam mali výsku hladiny meranú viacero spôsobmi ... ultrazvukom , kapacitou ... mám ja foto dotičného zapojenia v reále ... pripojiť ?
0

podro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 00:00
Vek: 48

Re: Indikátor výšky hladiny

Príspevok od používateľa podro » 18 Okt 2010, 20:17

mam ten elektrodovy, ak das elektrody nerezove tak sa nikdy neopotrebuju.
inak ja mam v studni medene vyse roka a tiez im nic nie je
0

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 54

Príspevok od používateľa miroL » 18 Okt 2010, 20:45

Na spinanie cerpadla kanalizacie, kde je velmi agresivne prostredie, som pouzil na spinanie cerpadla mag. spinace /jazyckove rele/. Pouzil som novodurove rurky, jednu s vacsim, druhu s mens. priemerom, ktore sa v sebe volne pohybovali. Na tej hrubsej som mal uchytene snimace, horna a dolna poloha + havarijny. Na tensej, na jednej strane magnet na spinanie spinacov, na spodnej polystyrenovy plavak. Vyhodnocovaci obvod bol velmi jednoduchy, s tyristormi a relatkami. Fungovalo to uplne bez problemov.
0

podro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 00:00
Vek: 48

Príspevok od používateľa podro » 19 Okt 2010, 06:41

Mam napredaj taky snimac - priemyselny, spolahlivy 20E.
Moze to snimat jednu hladinu po dosiahnuti zopne alebo MIN a MAX hladinu - pri posiahnuti MAX zopna a pri poklese pod MIN to vypne.
Pocas leta som to pouzival spolu s ponorkou na odcerpavanie a teda snimanie kalu v zachytnej jame aby mi nevytapalo pivnic. Mam este jeden novy nevybaleny snimac.

Potom mam aj ultrazvukovy detektor s analogovym vystupom - da sa presne merat hladina tak ze sonda sa nedotyka hladiny. ale to je asi drahe riesenie.
0

podro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 00:00
Vek: 48

Príspevok od používateľa podro » 20 Okt 2010, 16:54

0

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa branor » 23 Jan 2011, 14:57

Ahojte vidim ze tato tema je uz pomerne uzartvorena, ale nechcem zakladat temu s podobnym nazvom, tak hadam poradi niekto tu...

Hladam nejaku schemu na indikaciu vysky hladiny v nadrzke...
Indikator by mal mat cca 6led diod ktore by sa podla stavu naplnenia nadrzky rozsvecovali
snimac by nemal byt realizovany pomocou elektrod
rozsah vysky hladiny 0-30cm
taskze netreba ziadne rele, potrebujem len indikaciu, netreba nic zapinat a vypinat...

neviete nieco poradit?
dakujem
0

Nomen

VNV-V

Príspevok od používateľa Nomen » 23 Feb 2011, 10:45

takto sa to robilo pred 35 rokmi , ja vyuzivam produkty od firmy negele /vnv-v/ tie maju styri vystupy
http://www.negele.net/assets/files/pi/V ... 3.1_de.pdf
Prílohy
hladina.jpg

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Feb 2011, 11:06

A co ultrazvuk...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
kikan96
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 20:19
Bydlisko: Žilina-Trnové
Vek: 27

Re: Indikátor výšky hladiny

Príspevok od používateľa kikan96 » 09 Okt 2012, 19:28

Ahojte! chcel by som si postaviť detektor výšky hladiny podľa PE 6/2002 (Patrik Varga v tejto téme poslal schému v prílohe)
Chcem sa spýtať: Keď mám doma 1Fazove čerpadlo s príkonom 1,12kW , môžem ho pripojiť na to relé? Autor článku spomínal , že sa tam môže zapojiť spotrebič ale nepovedal, aký MAX príkon musí mať. Diki :)
0

ladhor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23 Jún 2013, 23:12

Re:

Príspevok od používateľa ladhor » 23 Jún 2013, 23:15

podro napísal:Mam napredaj taky snimac - priemyselny, spolahlivy 20E.
Moze to snimat jednu hladinu po dosiahnuti zopne alebo MIN a MAX hladinu - pri posiahnuti MAX zopna a pri poklese pod MIN to vypne.
Pocas leta som to pouzival spolu s ponorkou na odcerpavanie a teda snimanie kalu v zachytnej jame aby mi nevytapalo pivnic. Mam este jeden novy nevybaleny snimac.

Potom mam aj ultrazvukovy detektor s analogovym vystupom - da sa presne merat hladina tak ze sonda sa nedotyka hladiny. ale to je asi drahe riesenie.

Ahoj, prosim o aky snimac ide? Tiez potrebujem vyriesit nieco take.
0

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 35

Re: Indikátor výšky hladiny

Príspevok od používateľa Marek89 » 09 Máj 2015, 18:35

Pouzit ako snimac hladiny vyleptanu dps asi nebude idealne ci ? Lebo zvazujem nad 3 dps v nadrzi a 3 ledkami ako stav indikacie.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok