Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 06 Apr 2014, 21:39

Ahojte,
chcel by som sa vas spytat, ci by ste nevedeli poradit. Doma mam elektricky otvaranu branu s radiovym dialkovym ovladanim, pricom mam 2 dialkove ovladania. Jedno je v pohode, dosah cca 10m. Druhe ale odrazu prestalo fungovat. Situacia je taka, ze samotne DO signalizuje LEDkou ze vysiela, ale brana sa neotvori (druhym DO sa otvori). Baterky som samozrejme vymenil, ale bez uspechu. Mal som to aj otvorene, ale nenasiel som nic odtrhnute, alebo tak nejak. Vedeli by ste mi nejako pomoct prosim?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa jenda23 » 06 Apr 2014, 21:42

Možná odešel modulátor...nejspíš to běží na 433MHz chtělo byto modul a zouknout jestli dálkáč odesílá data...občas stačí proletovat..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa fery66 » 07 Apr 2014, 18:02

U niektorých diaľkových ovládačov sa občas stalo, že "zabudli" kód a prijímač ich "nespoznal". Netuším akú máš značku. Nedávno sa toto stalo známemu na bráne Came. Nefunkčný ovládač som "naklonoval" podľa funkčného a odvtedy to funguje. Alebo skúsiť nefunkčný diaľkový ovládač znova "uložiť" do pamäte prijímača...
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa zipaj » 07 Apr 2014, 18:27

ak poznáš niekoho kto má vysielačku pre UHF alebo skener (rádioamatér), popočúvaj či ovládač vysiela. Väčšina beží na 433,92 MHz, novšie na 867,84 MHz a 27,125MHz (14. kanál na CB). Tie prvé dva majú frekvenciu riadenú rezonátorom s povrchovou vlnou a škodí im vlhkosť (pot) 27 MHz má kryštál ten zase sa môže zlomiť po náraze a LED v kľúčenke je väčšinou budená priamo enkóderom, takže svieti aj keď je VF časť nefunkčná.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 07 Apr 2014, 18:43

Ked pridem domov pozriem znacku a pripadne skusim ten kluc znovu "naucit" ak sa to da. Inak je to ten prvy typ na 433MHz, vravite ze by bolo najlepsie to odtestovat s vysielackou? No skusim niekoho pohladat :?
0

sewerman_cz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24 Júl 2012, 21:22
Bydlisko: Brno

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa sewerman_cz » 07 Apr 2014, 19:27

Podobný problém jsem řešil nedávno také. Krátce po sobě mi odešlo nejdříve dálkové ovládání od auta a poté ovladač od vrat.
Ovladač od vrat byl na 433 Mhz a měl pevný kód tak jsem koupil univerzální ovladač a snažil jsem se ho naučit kód podle původního ovladače. Původní bliká ale kód nový nenaučí. Když jsem jiný ovladač tak se mi podařilo ho naklonovat poprvé.
Chystám se původní proletovat ale myslím si že je kaput.
Divné je že odešli dva ovladače chvíli po sobě.
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 07 Apr 2014, 20:05

Mam miesto neho kupeny nahradny, ale teraz viacej chodim na aute a ten kupeny ma mizerny dosah. Musim teda vzdy vystupit a ist ku antene, co je dost otravne... To uz ani nieje dialkove ovladanie. Skor taky bezdrotovy vypinac :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa zipaj » 07 Apr 2014, 20:22

treba nájsť vo vnútri miesto kde sa dá pripojiť krátka anténka, alebo na - pól vyskúšať nejaký kúsok drôtu (ako protiváhu a kapacitnú väzbu s rukou) a dosah podstatne stúpne, ale môže sa aj trochu odladiť vysielač, treba vyskúšať, povolenie na tejto frekvencii výrobcom hovorí o max výkone 5mW a väčšinou ani nerobia žiadnu anténku a samozrejme sa dá prijímať signál aj na aurel moduloch, stoja zhruba po 5€
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 08 Apr 2014, 11:26

Mne sa zda ze ten aurel modul je v elektronike ku brane. Skusim najprv odtestovat na nejakej vysielacke to "pokazene" DO a ak bude mrtve, tak skusim nieco s tou antenkou v nahradnom.
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa fery66 » 08 Apr 2014, 17:27

DO Ti aj môže vysielať ale zlý kód! Už si ho skúsil znova uložiť do pamäte? :? Alebo naklonovať? Akú to máš značku? Metro/Lidl šmejd?
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 08 Apr 2014, 17:31

Ano. Je to nejaky Metro zazrak, znacku nepamatam. Niesom teraz doma, ale chcem pozret v navode, ci sa ten kluc neda programovat a ak ano, tak ako.
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa fery66 » 08 Apr 2014, 17:38

Tak som sa "trafil"! Najprv vyskúšaj, čo som písal. Z osobných skúseností môžem potvrdiť, že "prídavné" anténky veľmi nepomáhajú. Ja som si jedno diaľkové (Nice) zabudoval napevno do auta. Signál som "zlúčil" cez jednoduchú výhybku s autoanténou. Viem, nie je to celkom "kóšer" ale na príjme autorádia sa to neprejavilo a dosah DO sa výrazne zvýšil. A neplance sa mi "krabička" po aute... :D
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 13 Apr 2014, 13:52

Ahojte, takze mam nove info. Zariadenie sa volaEuromatic Slider 500
http://www.levneelektro.cz/p154760-nara ... slider-500
Na TV kanali 37 som odtestoval, ze fungujuce DO naozaj funguje a nefungujuce, ze nic nevysiela. Podla toho co ste pisali, ze LED blika, ale signal nelezie, tak problem by mal byt v tom krystali?
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa fery66 » 13 Apr 2014, 14:20

Ešte skús, ako písal jenda23, prepájkovať spoje (asi SMD) mikropájkou.
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Polovicne fungujuce dialkove ovladanie

Príspevok od používateľa ferguson » 13 Apr 2014, 15:09

No to bude asi trochu problem zohnat mikropajku, ale skusim.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok