Hlídání otáček motoru.

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

DannyM
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11 Jún 2016, 13:07
Bydlisko: Na Vysluni 1073/42, Rudna 25219

Hlídání otáček motoru.

Príspevok od používateľa DannyM » 11 Jún 2016, 13:16

Dobrý den, měl bych dotaz.

Opravuji si svou filmovou kameru a potřebuji vytvořit plošné zapojení (DPS), které by mi hlídalo stejné otáčky na motoru. Motor mám 12V Canon motor, který tvoří z poloviny motor a druhé poloviny alternátor (generátor), kterým se dá hlídat, aby dával stále stejné napětí, pokud dávat nebude tak (DPS) musí zrychlit či zpomalit motor. Zdá se to jednoduché, ale jelikož nejsem zrovna z oboru elektro-inženýr, tak nevím co s tím. Nevím jaké součástky a v jakém zapojení...

Zkrátka, potřebuji vyrobit obvod, kde budu moci měnit pět stupňů rychlostí otáček motoru, tak že každá rychlost musí být hlídána zpětnou vazbou od motoru. (Zpětná vazba je již zabudovaná)

Tady jsem udělal jednoduché schéma jak bych to potřeboval... Muže to být s procesorem ale i bez. Originál, který v kameře byl je již nefunkční, ale motory fungují víc než bezvadně. Původní zapojení bylo bez jakýchkoliv procesorů. A tlačítka na zvíšení framerateu (tedy otáček motoru) byl jen přepínač různých odporů v elektrickém okruhu.

Pomuže mi prosím někdo?
Děkuji
Prílohy
Untitled-1.jpg
0