Kapacitny snimac M8, 3-4mm

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Kapacitny snimac M8, 3-4mm

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Feb 2020, 17:26

Cavte,

nemate niekto kapacitny snimac M8 co ma detekcnu vzdialenost 3-4mm?

Ak mate. mozete mi prosim otestovat ako dobre to detekuje plast?

Ja mam po ruke len M18 (alebo priemer 18mm) TURCK

https://24volt.pl/produkt/11709/bc5-m18 ... m12x1.html

a ten ma detekcnu vzdialenoat 5mm ale pre kovy. Plast to detekuje biedne, len okolo 1-1.5mm, co je hrozne malo pre moju aplkaciu.

Ak niekto mate M8 verziu s tym vysunutym plastovym koncom ako toto
https://ie.rs-online.com/web/p/capaciti ... s/9027423/

Mozete prosim otestovat ako to detekuje plast (od akej vzdialenosti). Stoji 220€. tak to nechcem zbytocne kupovat a potom to mat v sufliku.

Potrebujem M8, kvoli tomu ze tam kde to ma ist uz je M8 diera pre sensor. Ak M8 nebude vyhovovat, budem musiet vymysliet nieco ine.

Odrazovy sensor sa neosvedcil, lebo sa zanesie plastovym mikro prachom a robi problemy. Treba velmi casto cistit.

Aky iny snimac by ste mi odporucili pre detekciu plastovych drziakov ktore idu po doprvniku a snimac (koniec) bude nepretrzite osvecovany silnym UV svetlom?
Opticky prechodovy sa neosvedcil (tie plastove drziaky sa niekedy otacaju a potom trvale prerusia kuc), opticky odrazovy sa zanasa prachom, Rozmyslam na kapacitnym, ale len ked detekuje plast na 3-4 mm. Kod v PLC nemozem zmenit (vyzadoval by validaciu, to nie), mozem vymenit len snimac.
Aky iny snimac by som este mohol skusit. Plastovy drziak od snimaca bude na vzdialenost 0.5 az 3mm, ale mohol by byt aj na viac.
Existuje ultrazvukovy? Vecer pogooglim.

Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje