Amazon Dot - skusenosti

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Amazon Dot - skusenosti

Príspevok od používateľa Dali2 » 20 Júl 2020, 12:49

Zdravim,
mate niekto doma tento alebo podobny Alexoidny zazarak? Manzelka by to chcela a tak hladam nejake nazory a skusenosti z realenj prevadzky.

D.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Amazon Dot - skusenosti

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Júl 2020, 13:07

Zakladna otazka znie: na co je to v beznom zivote dobre. Ja si stale taketo vychytavky dokazem predstavit iba ako pochvalenie sa pred navstevou. Ale zeby som mal napr. v noci hovorit, nech mi rozsvieti svetlo, alebo prepne telku, tak to by som zobudil pol domu.
A navyse mat doma nieco, co nonstop pocuva o com sa rozpravam, tak to uz vobec nie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Amazon Dot - skusenosti

Príspevok od používateľa djwiktor » 20 Júl 2020, 16:22

Mam google home mini (teraz uz tusim nest mini).
Dostal som ho na vianoce ako zelany darcek.

Po prvom mesiaci srandiciek a pod. je uz nastalo v obyvacke, zintegrovany so vsetkymi wifi svetlami (sonoff) a termostatmi.

Bezne ho pouzivam na rutiny ( napriklad good night mi prepne moj android telefon na tichy rezim, nastavi a zapne budik na siestu rano, skontroluje stav vchodovych dveri ci su zamknute (ak nie, tak mi to oznami, inak je ticho), a nasledne povypina vsetky svetla ak su nejake zapnute.)

Rano obcas pouzivam rutinu "tell me about my day"ked cakam na manzelku v kupelke, a google mi povie, ci tam mam nejaky meeting naplanovany v kalendari, aka je predpoved na trvanie dopravy do prace z domu, ake ma byt pocasie a ak mam z predoslych dni ulozene v nakupnom zozname nieco, tak mi pripomenie aby som to nezabudol kupit. A samozrejme nezabudne mi povedat ako sa hybu moje vybrane kryptomeny na trhu.

Momentalne sa chystam na integraciu s mojimi meteostanicami.

Niekedy ho pouzijem na recepty, obcas ked pracujem na pc a potrebujem daco vyhladat tak je mi rychlejsie mu to povedat a pritom nieco robit ako sa na pc prepinat do prehliadaca a googlit.

Beznou rutinou je ked ideme grilovat a mam plne ruky veci co beriem von, ze mu len poviem aby zhasol v kuchyni.

Ono si na to hlavne treba zvyknut.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Amazon Dot - skusenosti

Príspevok od používateľa maher » 20 Júl 2020, 18:26

mne sa do Xiaomi mobilu nainštaloval Google asistent (prvej keď som podržal stredové home tlačítko tak sa mi spustil prehľad správ, teraz tam mám toho asistenta), neviem ako sa ho zbaviť, tiež nemám rád, keď ma niekto odpočúva, asi je to integrované v systéme. dá sa to ovládať anglickými príkazmi, spárovanie s externými zariadeniami typu sonoff by tiež nemal byť problém, takže ak nechceš kupovať ďalšiu nepotrebnú krabičku, asi by stálo za zváženie vyskúšať túto variantu, predsa len smartfón má ďaleko viac možností ako nejaká smart krabička, kopec vecí si vie vyčítať priamo z mobilu alebo z netu, krabičku by si aj tak musel mať sparovanú s mobilom a routrom
0

Napísať odpoveď